Wypadek w Katowicach. Są wyniki badań toksykologicznych kierowcy - zdjęcie
02.08.21, 12:07Fot. Edward Kimmel via Flickr, CC BY-SA 2.0

Wypadek w Katowicach. Są wyniki badań toksykologicznych kierowcy

9

Są już wyniki badań toksykologicznych 31-letniego kierowcy autobusu, który w Katowicach przejechał 19-letnią kobietę.

Badania wykazały obecność w organizmie mężczyzny środków antydepresyjnych i silnych leków przeciwbólowych - donosi Polsat News.

Prokuratura zleciła także wykonanie szczegółowych badań, które pozwolą ustalić, jak zażyte środki wpłynęły na zdolność kierowcy do prowadzenia autobusu.

- Podejrzany stwierdził, że nie miał świadomości, że kogokolwiek mógł potrącić autobusem, że kogokolwiek ma pod kołami autobusu i chciał dojechać do zajezdni, ponieważ, jak wyjaśnił - tam miał się czuć bezpiecznie, bo tam miała być ochrona - powiedziała Polsatnews.pl Monika Łata z zespołu prasowego Prokuratury Okręgowej w Katowicach.

Poinformowała także, że kierowca miał się bać o własne życie i zdrowie. 

- Bał się, że zostanie zaatakowany przez grupę ludzi zarówno z prawej, jak i z lewej strony, dlatego ruszył. Natomiast nie miał świadomości, że kogokolwiek ma pod kołami autobusu - wskazała.

- Mężczyzna usłyszał zarzut zabójstwa i usiłowania zabójstwa dwóch osób - dodała. Fakt ten oznacza, że kierowca w ocenie prokuratury miał działać z premedytacją. Za ten czyn grozi kara do 25 lat pozbawienia wolności lub nawet dożywocie.

Na amatorskim nagraniu ze zdarzenia widać, jak kierowca przejeżdża po grupce osób uczestniczących w bijatyce na pasie ruchu.

jkg/polsat news

Komentarze (9):

Kriso2021.08.2 18:52
Czy chłopak rozjechał ją na chodniku, gdzie grzecznie czekała na autobus? Nie! Przejechał ją na środku ulicy, gdzie stała, uczestnicząc w pijackiej burdzie. On od wielu lat na siebie zarabiał, ona zapewne bez pracy i wykształcenia, za to w wieku 19 lat z dwójką dzieci. Wracała z balangi w jednym z klubów.
jan kowalski2021.08.2 19:27
patologia zniszczyła kolejne życie
robaczek2021.08.2 13:12
Niezłomny jest związek republik swobodnych, Ruś Wielka na setki złączyła je lat. Niech żyje potężny jednością narodów, z ich woli zrodzony nasz kraj, Związek Rad! Chwała ci, Ojczyzno, tyś ziemia swobody, ludów przyjaźni ostoja i straż! Sztandar radziecki, sztandar ludowy, drogą zwycięstwa niech kraj wiedzie nasz! Skroś burze świeciło nam słońce swobody, nas wiódł wielki Lenin, wskazywał nam cel, wychował nas Stalin w wierności ludowi, do wielkich zapalił nas trudów i dzieł. Chwała ci, Ojczyzno, tyś ziemia swobody, szczęścia narodów ostoja i straż! Sztandar radziecki, sztandar ludowy, drogą zwycięstwa niech kraj wiedzie nasz! Okrzepła nam armia w bitewnym mozole. najeźdźców zmieciemy, zetrzemy ich ślad! . . . . . Za Rodinu ...urraaa ! . . . . Za Putinu ....urraaa ! . . . . My w bitwach stanowim o losach pokoleń, my sławą okryjem ojczysty kraj Rad! Chwała ci, Ojczyzno, tyś ziemia swobody, sławy narodów ostoja i straż! Sztandar radziecki, sztandar ludowy, drogą zwycięstwa niech kraj wiedzie nasz!
robaczek2021.08.2 13:17
oj dziadek dziadek ;] .............................. eh ;]
robaczek2021.08.2 13:37
Za Rodinu ...urraaa ! . . . . Za Putinu ....urraaa ! . . . .
robaczek2021.08.2 13:51
przeciez dziadzio jescze bardziej osmieszasz swoich ;] ......... ..... infantylnie troszke ;] ............... no ale wiem wiem .......... to ten wiek juz .................bystrzejszym juz nie bedziesz ;]
robaczek2021.08.2 13:11
JAKIEGO BYL WYZNANIA???????????????????? ....................... FRONDO!!! ................................. NIE STRAWDZILISCIE?? ........................ ja sie obawiam ze ponownie katolicy popelniaja przestępstwa w PL ;] /.................................................................................................................... STATYSTYCZNIE TO PONAD 99% !!!!!!!!! ;] ;];];] CO ZROBIC Z KATOLAMI ?????????????????????????????????? ........... przesylam buziaczki
rebeliant2021.08.2 13:08
Komu by się chciało rozjeżdżać 19-letnią kobietę ? Rano wyszedł do roboty i nagle zachciało mu się rozjeżdżać ludzi... Dalej popuszczajmy bandyterce i gangsterom, którzy napędzają kryminał i rozboje albo przestańmy już lepiej urabiać innych ludzi, że to trzeba pracować i być grzecznym.
Teraz będzie na Bogu winnego kierowce2021.08.2 13:03
menelstwo wyszło rano z meliny i zaczęło rozróbe