Wynalazca technologii mRNA usunięty z Wikipedii, bo ostrzegał przed szczepionką mRNA dla młodych? - zdjęcie
07.07.21, 09:37fot. pixabay.com

Wynalazca technologii mRNA usunięty z Wikipedii, bo ostrzegał przed szczepionką mRNA dla młodych?

105

Jak dowiadujemy się na portalu lifesitenews.com, z Wikipedii został usunięty dr Robert Malone, wynalazca technologii mRNA, który – mimo że wcześniej był uznawany za odkrywcę, to już dłużej nie jest. Co może być tego przyczyną?

Dr Malone publicznie ostrzegł przed stosowaniem w szczepionkach technologii mRNA. W efekcie wpisy o nim zostały usunięte z internetowej encyklopedii Wikipedia. Malone stwierdził mianowicie, że ze względu na niewystarczającą ilość informacji na temat szczepionek tworzonych na bazie technologii mRNA nie należy ich podawać ludziom młodym.

Transfekcję RNA dr Robert Malone odkrył w roku 1988 i wynalazł szczepionki mRNA bazujące na tej technologii, a jego badania były w następnych latach kontynuowane.

10 czerwca 2021 r. dr Malone dołączył do biologa dr Breta Weinsteina w podkaście Dark Horse, gdzie zgłosił liczne obawy dotyczące bezpieczeństwa szczepionek Pfizer-BioNTech i Moderna przeciw COVID-19, które to wykorzystują technologię mRNA. Ostrzegł przed przyszłymi problemami autoimmunologicznymi spowodowanymi przez białka kolca w zastrzykach.

W opinii dr Malone Agencja ds. Żywności i Leków (FDA) była świadoma tego, że białka kolca są "biologicznie aktywne i mogą przemieszczać się z miejsca wstrzyknięcia i powodować zdarzenia niepożądane i że jest to bardzo niebezpieczne" – czytamy dalej.

Wywiad, który trwa około trzech godzin został ocenzurowany przez serwis YouTube.

Następnie na antenie Fox News w programie "Tucker Carlson Tonight” kilka dni później dr Malone po raz kolejny ostrzegał ws. szczepionek, „których treść jest sprzeczna z promocją szczepień przekazywaną w mediach głównego nurtu”.

Dziennikarz, który prowadził program zaprezentował Malone'a jako prawdopodobnie "jedyną najbardziej wykwalifikowanych osób na planecie Ziemia do omawiania tego tematu", mając pod uwagę fakt, że jest on wynalazcą technologii stojącej za szczepieniami.

Wynalazca mRNA ponownie oświadczył, że nadal nie są znane wystarczające dane, „aby ktokolwiek mógł podjąć świadomą decyzję o otrzymaniu szczepionek”.

Dr Malone szczególnie ostrzegał przed podawaniem preparatów szczepionkowych bazujących na technologii mRNA młodym ludziom. – Korzyści prawdopodobnie nie przewyższają ryzyka w tej grupie. Niestety, analiza ryzyka i korzyści nie jest wykonywana – stwierdził.

Portal lifesitenews.com zwraca uwagę, że dr Malone mógł stać się celem nie tylko dla YouTube’a, ponieważ „zaledwie kilka dni po wydaniu podcastu Dark Horse, wpis w Wikipedii dotyczący »szczepionki RNA« został zmieniony. Usunięto nazwisko naukowca i jego rolę z artykułu”.

Natomiast wersja zarchiwizowana strony z 14 czerwca 2021 r. wskazuje dr Malone’a „jako twórcę i początkowego badacza technologii”.

Już dwa dni później, tj. 16 czerwca, w Wikipedii zostały usunięte wszelkie informacje o wkładzie dr Malone w tym obszarze. - W miejsce jego nazwiska wstawiono ogólnikowe sformułowanie, że technologia mRNA została odkryta przez "badaczy z Instytutu Salk, Uniwersytetu Kalifornijskiego, San Diego i Vical" – czytamy.

Następnie wpis zmieniono po raz kolejny. Obecnie jest tam wymieniony z imienia i nazwiska Jon Wolff, który według obecnej wersji Wikipedii ma posiadać główne zasługi w badaniach nad mRNA. Wolf – jak się natomiast okazuje - jest byłym współpracownikiem Malone'a,

Jest tak także podana Katalin Karikó jako "naukowiec stojącą za kluczowym odkryciem w rozwoju szczepionek mRNA".

Komentatorzy na YouTube zauważają, że Karikó jest orędowniczką szczepionek także dla osób młodych i – co warto podkreślenia - starszą wiceprezes w BioNTech RNA Pharmaceuticals, a jej opinia jest często wykorzystywana przez media głównego nurtu.

 

mp/lifesitenews.com/dorzeczy.pl

Komentarze (105):

Jan2021.07.7 18:15
Białko cytotoksyczne samo z siebie nie wywoła choroby autoimmunologicznej, ale potrzebuje do tego aktywatora.
IGNORUJ POPIERDOLONYCH !!!!2021.07.7 13:59
SŁUCHAJ NAUKOWCÓW! ........... Nie ma takiego lekarstwa, takiej szczepionki, takiego zioła, rodzaju pokarmu by komu w czymś NIE SZKODZIŁO! ..... Penicylina uratowała miliony ludzi, ale i zabiła kilkaset tych z uczuleniem na penicylinę. ............. Każdy z nas ma inny, tzw. genetic make up dlatego różnimy się od siebie w szczegółach, tym m.in. w reakcjach po przyjęciu lekarstw nawet PO WYPICIU MLEKA! ........... Szczepionki dzisiaj produkowane NIE MAJĄ sobie równych z tymi sprzed choćby 10 lat. Nauka zrobiła dramatyczny postęp w genetyce.
Gość2021.07.7 15:24
Kolego, jeżeli twórca wynalazku twierdzi, że jest niebezpieczny, to masz mózg, żeby to skumać, czy będzie całe życie zaprzeczał faktom, bo trza ufać nauce. Puknij się w łeb baranku. Druga sprawa, to znajdź mi przykład w historii, żeby ktoś zmuszał ludzi do przyjmowania jakichkolwiek preparatów? Oczywiście znasz, ale proszę cię, nie pisz mi o eksperymentach medycznych prowadzonych na ludziach podczas wojny. Takich jak ty można zmielić intelektualnie w 10 sekund.
Twórca mówi2021.07.7 17:00
w TRYBIE PRZYPUSZCZAJĄCYM - "może". Fundamentalna różnica! A ponieważ nie potrafisz jak człowiek argumentować bez obelg - PIIERDOL SIĘ!
Detonator2021.07.7 13:47
"Szczepionki" mRNA bazują na In-Vitro, które jest ludobójstwem pod względem liczebności gorszym od aborcji. Do tego miesza się geny ludzkie ze zwierzęcymi o czym można się dowiedzieć z rządowej strony gov.pl gdzie dotrzemy do ulotek każdej z firm produkujących "szczepionki". Nikt nie wie jakie będą długofalowe skutki tych eksperymentów na naiwnych ludziach. To znaczy jeden wie - a imię jego 666.
pipipi2021.07.7 13:57
Wiesz, są jednak przewidywania... Tylko, że jeśli się zrealizują a jest to wielce prawdopodobne, to na końcu operacji "wyszczepmy wszystkich głupich gojów i tych z Żydów co ich nie lubimy", zostanie ino dziewicza planeta, na której już nikt nie będzie się zachwycał świergotem ptaków. Nikt z ludzi oczywiście...
matis892021.07.7 13:43
Pan Jezus w Orędziach Ostrzeżenie przestrzegał przed TRUJĄCYMI szczepieniami i je przepowiedział 17.06.2012 tak samo jak przepowiedział obalenie Benedykta XVI i ustanowienie Fałszywego Proroka ........... ,,Moja droga umiłowana córko, plany masońskich grup przejęcia światowych walut są coraz bliższe ukończenia. Ich nikczemne plany obejmują również nowe globalne szczepienia, które spowodują choroby na całym świecie, wywołujące cierpienia na skalę nie widzianą nigdy wcześniej. Unikajcie takiego nagle ogłoszonego globalnego szczepienia ponieważ będzie was ono ZABIJAĆ.......''
Frondo!2021.07.7 13:00
Wikipedia, jak może Fronda już wie, jest pisana przez tzw. zainteresowanych. Na przykład ja mogę sobie w Wikipedia zrobić życiorys po polsku, angielsku, hebrajsku, itp. I TEGO NIKT NIE SPRAWDZA! Wikipedia w dużej mierze jest zgodna z faktami, ale NIE ZAWSZE! Wikipedia TO NIE jest Encyclopedia Britannica gdzie każdy drobiazg, zanim jest drukowany jest setki razy SPRAWDZANY. Jeżeli chodzi o dr. R. Malone, to SIANIE PANIKI bez DOWODÓW NAUKOWYCH jest wręcz kryminalne.................. Nie ma takiego lekarstwa, szczepionki która jest UNIWERSALNA, tj. działań ubocznych. NIE MA!
Aswer2021.07.7 13:37
Wy się tak zachowujecie jak idioci którzy opłaceni przez Edisona oczerniali Teslę bo wynalazł generator prądu przemiennego. Komu mam wierzyć tobie idioto czy odkrywcy mRNA?
pipipi2021.07.7 13:51
Oni sami nie wierzą w te brednie, które wypisują, tylko tak są zadaniowani. "Najśmieszniejsze" w tym jest to, że sami oberwą. 3 mld ludzi na świecie "wyszczepiono" a w Polsce ok 50%. Skutki nie ograniczą się tylko do "wyszczepionych". I nie mam na myśli zaburzeń gospodarczych tylko zdrowotne. Nikt nie jest bezpieczny. Ostatecznym efektem "szczepień" może być likwidacja CAŁEJ ludzkości. Tak to g... działa. Cieszymy się? I Pachamama odetchnie...
Anonim2021.07.7 12:37
Pod koniec gudnia 2020 r. ukazał się wywiad z prof. dr hab. Romanem Zielińskim - genetykiem, który ostrzegał, że białko pobrane z kolca koronawrusa może krążyć w układzie krwionośnym i przenikać do narządów, np. serca, płuc a nawet mózgu uszkadzając je. To białko może nawet zmutować w organizmie i wywołać nową wersję covida u zaszczepionego. Wtedy zrobiono z niego oszołoma tak samo jak z Bodnara z Amantadyną. Teraz są w necie wyniki badań amerykańskich naukowców (szukajcie po angielsku), że białko jest cytotoksyczne i może wywoływać choroby autoimmunologiczne. Potwierdza się to co mówi dr Malone. A w Polsce polski rząd słucha amerykańskich koncernów farmaceutycznych. Może jak umrze po szczepieniu z 10 tys. ludzi lub sami zostaną kalekami to zaczną myśleć inaczej.
Maria Blaszczyk2021.07.7 13:23
Link daj do tych rewelacji. Bo jak próbuję to znaleźć, to mi wyskakują same przeciwne rzeczy. Do tego - nikt nie pobierał żadnego białka z kolca. Nie, białko nie może zmutować. Nikt nie wykazał skuteczności amantadyny - właśnie prowadzone są stosowne badania, i oczywiście mamy wszyscy nadzieję, że się okaże, że ona działa. Ale póki tego nie wiemy - stosowanie jej jest nielegalnym eksperymentem. Tak czy siak, z pewnością nie jest to rozwiązanie problemu pandemii, nawet jeśli amantadyna okaże się skuteczna, to w jakimś małym zakresie - być może zadziała neuroprotekcyjnie? Oby, ale póki co - pan dr Bodnar zachowuje się jak oszołom i nie jest to wina jego krytyków. Sądzę jednak, że że gdyby amantadyna dawała nadzieję na skuteczne leczenie, już dawno zainteresowałyby się nią wiodące ośrodki medyczne na świecie. A póki co prof. Rejdak nie może skompletować próby.
pipipi2021.07.7 13:35
Co prawda nie do mnie ta prośba, ale dam ci nawet trzy linki, lewacka idiotko, entuzjastko ludobójstwa. Znaleźć można bez problemu, ale widzę za trudne to dla ciebie. To proszę: grudzień 2020 - ... ... https://stolikwolnosci.pl/wywiad-z-prof-romanem-zielinskim/ ... ... Lista szubrawców: styczeń 2020 - ... ... https://zdrowie.wprost.pl/koronawirus/fakty-o-koronawirusie/10408374/stanowisko-pan-ws-wypowiedzi-prof-zielinskiego.html ... ... Odpowiedź prof. Zielińskiego szubrawcom: styczeń 2020 - ... ... https://politykapolska.eu/2021/01/23/profesor-roman-zielinski-odpowiada-34-naukowcom-z-pan-ws-szczepien-i-testow-rt-qpcr/
Maria Blaszczyk2021.07.7 13:37
Nie do pana Zielińskiego, chamie drogi- te bzdury znalazłam. Do tych badań amerykańskich o chorobach autoimmunologicznych. Bo bajdurzenie pana Zielińskiego to nie są badania. Już pomijam, że nie amerykańskie.
pipipi2021.07.7 13:46
Wiesz co jest pocieszające. Że nie będziesz wśród tych co się ostaną. Bo "szczepionki" zrównają wszystkich z ziemią równo i "szczepionych" i nie"szczepionych". Jak lewaccy debile myślą, że oni są bezpieczni i będą mieli całą Ziemię dla siebie bo "wyszczepią" zbędny nadmiar Żydów i "głupich gojów" to się grubo mylą. "Szczepionki" już działają i nikt nie jest bezpieczny bo taki syf wynaleziono. Głupiutka jesteś, oj jak głupiutka. Oberwiesz i będziesz się głupio pytała "jak to się mogło stać? Przecież miało być tak wspaniale..."
Maria Blaszczyk2021.07.7 17:52
A jaki jest cel tego wszystkiego? Po co ktoś chce nas wszystkich wymordować? I jak to się stało, że choć szczepi się ludzi od ponad dwustu lat i za każdym razem pojawiają się foliarze bredzący o szkodliwości szczepień, nic w historii nie uratowało tylu istnień ludzkich?Mnie tam się podoba życie bez ospy, polio, duru brzusznego itp.
trzaska2021.07.8 6:13
Ale,to były szczepionki ,a to co teraz nam oferują to preparat zwany szczepionka za który nikt nie ponosi odpowiedzialności, kto chce niech ryzykuje , ja czekam bo tak nakazuje instynkt samozachowawczy.
pipipi2021.07.7 13:40
Lata mi i powiewa co na mój temat myślisz. Jesteś nieukiem bez odrobiny dobrej woli by sięgnąć do źródeł i się dowiedzieć prawdy, i jeszcze innym próbujesz mydlić oczy. Ale podejrzewam jednak coś znacznie gorszego, że znakomicie wiesz jaka jest prawda, zwolenniczko ludobójstwa.
Maria Błaszczyk2021.07.7 18:02
Od nieuków wymyśla mi osobnik niezdolny do wstawiania przecinków w odpowiednie miejsca?
won2021.07.7 19:13
durna lewacka ateistko.
Maria Błaszczyk2021.07.7 19:56
I to jest Twój koronny argument w dyskusji o szczepieniach? Jakoś nie czuję się przekonana. Będziesz się musiał bardziej postarać.
aswer2021.07.7 13:47
Przecież nie ma pandemii. Skończyła się decyzją polityczną pisowskich nieuków. Korzystaj póki możesz z wakacji, zbieraj mutacje bo za miesiąc zamkną cię w chałupie abyś mogła się bać czwartej fali. Skoro dr Malone jest niewiarygodny to kto jest? Ty? A kim Ty jesteś naiwna gąsko? Niedzielski? Jakiś polityczny karierowicz pilnujący jak cały PiS amerykańskich interesów. No kto?
Hahahah2021.07.7 15:31
To jest żałosne!!!!!!!! Bodnar wymyślił sobie tysiące ozdrowień po amantadynie tak? Naprawdę jesteś tak ograniczona? Poczytaj sobie, co w mailach dostawał Fauci, podziękowania za niedopuszczenie leku, który jest skuteczny. Dokładnie to samo robi się z innymi tanimi lekami, które zawsze działały. Trzeba być ignorantem na poziomie ameby, żeby w taki sposób przekłamywać rzeczywistość. Piszesz o eksperymentach, to uświadom sobie, że sami producenci szczepionek podali, że ich produkty są w ostatniej fazie badań, która zakończy się w 2023 roku, więc wszyscy szczepieni są królikami i to jest fakt!!!!!!! Amantadyna zawsze była stosowana i jest wybrana przez lekarza drogą leczenia, w dodatku skuteczną. Obudź się kobieto!!!!!!!!!!!! Posłuchaj sobie innych lekarzy z tytułami, a nie tylko walicie tymi Horbanami i innymi przekupnymi małpami z cyrku. Jak możesz wierzyć ludziom, którzy pobierają gratyfikacje z korporacji? Masz mózg??????????????
Maria Błaszczyk2021.07.7 18:16
Ależ skąd, panie śmieszku. Starczy chwilę się zastanowić. Śmiertelność tej choroby to ok. jest niska, na ogół się z niej zdrowieje. By wiedzieć, czy działa, musimy przeprowadzić badania kliniczne. Więc nie wiem, czy sobie wymyslił - dopiero co wyrażałam nadzieję, że nie, ale dopiero co wykazano oszustwa tego gościa od chlorchiny, więc pewna nie jestem. I była używana, nie, że zawsze, ale w niektórych schorzeniach neurologicznych. I działała rzeczywiście. Ale wiesz, z faktu, że aspiryna działa na gorączkę, nie wynika, że Ci wyleczy uchyłek jelita. Zespół Parkinsona to nie to samo, co covid i nie wiadomo, czy ten lek pomaga na covid, póki się tego nie udowodni. Aha, a ta ostatnia faza badań nie dotyczy skuteczności i bezpieczeństwa, bo to wykazano - tylko czasu utrzymywania się przeciwciał i zebrania wszystkich danych do kupy. A czas utrzymywania się przeciwciał potrzebujemy znać, by wiedzieć, czy i kiedy doszczepiać. By dopuścić szczepionkę do obrotu, wystarczy wiedzieć, że jest skuteczna i bezpieczna.
Bystry2021.07.7 12:19
Widzicie - tworca technologii, Najwybitniejszy specjalista w dziedzinie mRNA jest "foliarzem". Jak to dobrze zaliczac sie do grona foliarzy. Juz sie nigdy na to nie obrarze. LOL
Skrzypek na dachu2021.07.7 12:15
Brawo Pan Doktor Robert Malone . Brawo Pan Tucker Carlson .
Poznasz Mariusza po nagłówku jego2021.07.7 11:54
Skrzypek na dachu2021.07.7 11:53
Dosc tego klamstwa bo latem jest tylko uczulenie na pylki roslinne .
Skrzypek na dachu2021.07.7 11:47
PiSlewica klamie i Wikipedofile klamia tez .
Anonim2021.07.7 11:45
Grupy ryzyka niewiele ryzykuja. Skutecznosc szczepien jest nieprawdopodobnie wysoka. Jak tlumaczyl zimą wybitny wirusolog Leszek Miller, dopiero po 20 mutacji szczepionka nie dziala w ogole.
Skrzypek na dachu2021.07.7 11:51
Zastrzyki mRNA retrowirusowe obniza odpornosc zdrowych ludzi z 100% do 98% a chorym z 98% do 95% dlatego zachorowania wzrastaja teraz dla zaszczepionych bo na tym zarabia Big Pharma .
robaczek2021.07.7 11:36
JAREK!!!! ....................... JAK ŻYĆ??? ..................... foliarze maja przesrane ;] ................. sprzeczne komunikaty od PANA i PLEBANA ;] .................. ;] ....................... CYRK !!!!! ;]
kiwi2021.07.7 11:34
Lewacy organizują "warsztaty dla edytorów wikipedii" - nic dziwnego, że znikają różne informacje. Nie zdiwiłbym się gdyby usunęli też info o istnieniu tylko 2 płci.
Skrzypek na dachu2021.07.7 11:22
Szczepionka gorsza niz zaraza bo to nie jest szczepionka tylko eksperymentalna biotrucizna .
jared2021.07.7 11:09
Róbcie tak dalej, to ludzie was wywiozą na taczkach. Straszycie i szczujecie na wolnych ludzi, co nie chcą brać udziału w genetycznym eksperymencie, już Bochniarzowa szczuje na pracodawców, by wprowadzili segregację pracowników pod wzgl. szczepień. Ja proponuję bojkot wszystkich firm, co lansują i przymuszają do szczepień, bo to jest moralny szantaż i nakłanianie do potencjalnie niekorzystnego rozporządzania swoim zdrowiem. Każdy, kto szczuje na niezaszczepionych powinien być pozywany za dręczenie i naruszanie dóbr osobistych. Tym bardziej nagrywajcie pracodawców, co was wypytują o szczepienia i grożą zwolnienie/nieprzyjęciem za niezaszczepienie. Takowe sprawy bezwzglednie zgłaszajcie do sądów pracy. Trzeba ostatecznie ukręcić łba tej totalitarnej - bezczelnej - zakłamanej hydrze Big-Pharmy i jej sługusom, kimkolwiek są i co robią. Aha, jeśli podczas rozmów o pracę będą was pytać o szczepienia, to mówicie, ż e macie do nich poważne wątpliwości, ale będziecie stosować DDM, więc pracodawca nie ma prawa się przyczepić, a jeśli nawet, to po rozmowie poinformujcie, że idziecie do sądu pracy. W sumie to ich draństwo będzie nam na rękę, będzie można małym kosztem coś wyskubać od tych drani.
katolicka deratyzacja Polski2021.07.7 11:12
Konfederacja to antypolska moralnosc zydowska talmudystycznych chasydow,ktora morduje katolikow za szekle i ruble.
Skrzypek na dachu2021.07.7 11:32
PiS Pinokio klamie w nudny leniwy sposob , chyba czyta z kartki .
Skrzypek na dachu2021.07.7 11:08
Pfizer biotoksyna tak jak Astra Zeneca obniza naturalna odpornosc czlowieka , niszczy system immunologiczny antygenowy , oslabia przeciwciala i czyni zaszczepionych bardziej podatne na nastepne zachorowania tym uzalezniajac kazdego od dodatkowych regularnych nieskutecznych zastrzykow przed nastepnej sezonowej grypy czy kataru .Big Pharma chce aby kazdy z was byl ciagle chory bo na tym zarabia kiedy Rzad PiS odmawia lekarstwa skuteczne tanie i sprawdzone . a chorym nie pozwala dostemp do pomocy medycznej bo jest na uslugach bezboznych globalistow .
katolicka deratyzacja Polski2021.07.7 11:14
Faszystowska Konfederacja stworzyla sobie partyjna medycyne ,tak jak NSDAP,i PZPR,i morduje bezkarnie Polakow.
Skrzypek na dachu2021.07.7 11:26
PiS zamyka panstwowe sluzbe zdrowia , zabrania skuteczne tanie i sprawdzane leki na katary i grype i odmawia biednym chorym ludziom pomocy medycznej a staruszkom zakazuje spacery po lasach . Czy nie dosc tego klamstwa PiS .
Skrzypek na dachu2021.07.7 10:59
COVID - 19 nie istnieje bo to jest tylko medialna sciema na temat zwyklej grypy . Kierownik Reuters i kierownik Pfizer to jedna i ta sama osoba , wypuszcza klamstwa i zacheca do eksperymentalnych zastrzykow mRNA retrowirusowe nanotrucizny .
katolicka derartyzacja Polski2021.07.7 11:14
Zydzi z Konfederacji morduja katolikow.
Skrzypek na dachu2021.07.7 11:29
PiSzydzi pozamykali koscioly .
MaxFiend2021.07.7 10:51
Znowu brednie na Frondzie? Jakbyście nie wiedzieli, to spożywanie obcych organizmowi białek przynosi takie samo zagrożenie jak szczepionka na bazie mRNA. Robicie to codziennie albo prawie codziennie o ile czasem pościcie. :-D
Ty bredzisz2021.07.7 10:59
Szczepionka z białkiem mRNA jest wszczepiana prosto do mięśni do naczyń krwionośnych, a przy spożyciu białko wchodzi przez układ pokarmowy. Z układu pokarmowego możesz wydalić a z układu krionośnego niby jak? To zostaje we krwi i krąży po całym ciele.
xyz1232021.07.7 11:07
yhym zawsze i w 100% masz nieprzerwane i nienaruszone tkanki w ukladzie pokarmowym lol. Czlowieku jak sie uzresz w jezor albo ware to tydzien min postu ;))) a dowa tylko przegotowana ;)))...
sarenka2021.07.7 11:15
bialko mRNA???? co to jest?
Maria Blaszczyk2021.07.7 11:29
Oj tam, jak to co? To jest STRASZLIWE ZAGROŻENIE. BIOTOKSYNA. Która UZALEŻNIA. Bo tak chcą bezbozni globaliści. A jak coś się dostanie do krwi - to już tam pozostanie na zawsze. A jak coś zjesz - to wpada z jednej strony i wypada z drugiej i nic z krwią nie ma wspólnego. Więcej wiedzieć nie potrzeba.
Skrzypek na dachu2021.07.7 11:42
Czytaj gab.com to dowiesz sie co to retrowirusy mRNA , eksperymentalne genetycznie modyfikowane nanotoksyny i dlaczego takie preparaty nie maja nic wspolnego z grypa czy katarem bo tylko oslabiaja naturalne odpornosc czlowieka .
Maria Blaszczyk2021.07.7 12:01
Jak chcesz się dowiedzieć czegoś na temat szczepień, to może nie szukaj na jakimś bieda fejsbuczku dla tych, co już nawet przez nad wyraz mało skuteczne sito FB przeciekli, tylko posprawdzaj opinie oficjalnych państwowych instytucji, które zatrudniają specjalistów. W tym wypadku - warto zacząć od wywołanego do tablicy FDA, ale polski PIH też zaspokoi Twoją ciekawość. Wiesz, to nie jest tak, że faktem jest to, co ktoś napisze na socialmediach, tylko to, co jest - no właśnie - faktem.
pipipi2021.07.7 13:30
Odezwała się głupia i się mondrzy. Konstrukt mRNA wymusza w organizmie produkowanie białka S kolca w celu odpowiedzi układu immunologicznego mającego produkować przeciwciała na wirusa SARS-CoV-2 wywołującego chorobę Covid-19. To jest w specyfikacji "szczepionki" produkcji Pfizera. Obrońcy "szczepionek" nawet nie wiedzą co producenci piszą na temat swoich produktów. Ja to kiedyś przedstawiałem takiej młodej głupiej pielęgniarce po studiach co to się Pfizerem "zaszczepiła. I była z tego bardzo dumna. Jak jej to zacząłem tłumaczyć to ta duma szybko zniknęła z jej twarzyczki bo zaczęła rozumieć w co się wpakowała. Ale już było za późno bo odszczepić się nie da. W specyfikacji innego producenta jest napisane, że dawka zawiera 2,5x10^8 jednostek czynnych mRNA. Samo mRNA może wywoływać raka a ponadto wymusza nieograniczoną niczym produkcję toksycznych białek S kolca dodatkowo jeszcze zmodyfikowanych w stosunku do pierwotnego wzorca (za dr. Stephanie Seneff). Nie wiesz to się nie wypowiadaj naganiaczko "szczepionkowa", entuzjastko ludobójstwa.
MaxFiend2021.07.7 15:13
Ale to akurat nie jest dla systemu odpornościowego i całego organizmu niebezpieczne. No to w czym problem? Że działa?
Maria Błaszczyk2021.07.7 17:58
No właśnie. Czyli nie ma tam żadnego białka. CBDU. I wiem, co piszą producenci. A także - zachwyca mnie ta technologia. To, jakie możliwości otwiera, zapiera dech w piersiach.
Gandalf2021.07.7 12:21
Białko mRNA to białko pobrane z kolca koronawirusa i podawane przez szczepionkę, igłą w ramię do organizmu człowieka.
MaxFiend2021.07.7 12:12
Zawsze tak ignorancko bredzisz na tematy, o których nie masz cienia zielonego pojęcia? :-D
MaxFiend2021.07.7 12:37
"a z układu krionośnego niby jak?" - wiedziałbyś, gdybyś chociaż otarł się o podstawy biologii, że jest kilka organów, które to z powodzeniem robią :-D :-D :-D
Do MaxFiend2021.07.7 12:41
Przez układ krwionośny białko mRNA może dostać się do narządów i łącząc się z nimi uszkodzić je co potwierdza dr Malone oraz inne badania amerykańskich naukowców (poszukaj sobie wyników badań z amerykańskich uniwersytetów po angielsku bo w Polsce po polsku na razie nikt ci o tym nie napisze).
MaxFiend2021.07.7 13:59
Z treści pokarmowej białka również dostają się do krwioobiegu tak samo jak ze szczepionki :-D
katolicka deratyzacja Polski2021.07.7 11:17
Komuna Konfederacja Jedna Ruska Racja i Tusk.
Skrzypek na dachu2021.07.7 11:44
PiS to agenci Mossadu .
PILNE!2021.07.7 10:44
Naukowcy ostrzegają a polskie gangusy w sutannach zachęcają, nalegają na szczepienia. Kasta basta!
katolicka deratyzacja Polski2021.07.7 11:19
Zydowsko-masonsca Konfederacja przeciwko katolikom i Kosciolowi.
rabbi inoCenty stinkfurtz2021.07.7 10:37
... my dobrzy ludzie nie lubic ...prawdy innej ... niz nasza pejsata ... szalom
Maria Blaszczyk2021.07.7 10:35
Z portalu lifesitenews niczego się nie dowiadujemy, bo nie jest to portal infomacyjny, tylko szurski portal służący szerzeniu szkodliwych bzdur. Możemy w nie wierzyć lub nie, ale nie ma to nic wspólnego z "dowiadywaniem się" czegokolwiek. Ostatnio, dla przykładu, sama Fronda nawet wycofała tekst bazujący na tym, czego się stamtąd dowiedziała, bo nie mogę go znaleźć na Waszej stronie - na szczęście, w internecie mało co ginie, zarchwiwizował go demagog.pl więc proszę: https://web.archive.org/web/20210308102314if_/https://m.fronda.pl/a/wstrzasajace-lsn-szczepienia-w-izraelu-zabily-40-razy-seniorow-i-260-razy-wiecej-juniorow-niz-sam-covid,158253.html I tak, dla przykładu, w wypowiedzi dla politicifact.com rzecznik FDA mówi: "There is no scientific data to indicate that the spike protein in mRNA vaccines is toxic or that it lingers at any toxic level in the body after vaccination." https://www.politifact.com/factchecks/2021/jun/16/youtube-videos/no-sign-covid-19-vaccines-spike-protein-toxic-or-c/
pipipi2021.07.7 10:44
Idź lewaczko do swoich dewiantów i tam uprawiaj propagandę ludobójstwa, naganiaczko "szczepionkowa", towarzyszko ideowa socjopaty i ludobójcy Niedzielskiego. Ale pocieszę Cię - biorąc pod uwagę właściwości "szczepionek" nikt nie jest bezpieczny nawet Ci co tak gojom stręczą te cymesy.
Skrzypek na dachu2021.07.7 10:54
Plandemia to medialna sciema . Zadnej grypy nie ma bo latem jest tylko uczulenie na pylki roslinne . Dosc tego klamstwa o mutacjach bo to tylko po to aby wmusic eksperymentalne zastrzyki retrowirusowe mRNA biotoksyny .
pipipi2021.07.7 13:14
Tu się nie zgadzam. Ale czymkolwiek byłby ten wirus SARS-CoV-2 i wywoływany przez niego Covid-19, jest to do opanowania prostymi środkami. Już dawno można było ogłosić rzeczywisty koniec pandemii. "Szczepionki" nie da się już opanować. No bo jak zniszczyć mRNA "szczepionkowe" nie niszcząc RNA ludzkiego? Nie ma patentu.
Maria Blaszczyk2021.07.7 11:11
Cudowne te merytoryczne odpowiedzi, zwłaszcza ideowe towarzystwo z panem Niedzielskim mnie rozbawiło. Pyłki roślinne też są fajne. A tymczasem w samej Polsce zmarło w ciągu roku najwięcej ludzi od czasów wojny. I gdy kolejne kraje, mimo rozkręcającego się wariantu delta, notują minimalną umieralność, Polska dumnie niesie swoją antyszczepionkową flagę wciąż z dwucyfrową liczbą trupów. Codziennie. Dla przykładu - dziś Belgia odnotowała 742 zakażenia i 4 zgony. IZrael 247 zakażen i ZERO zgonóœ, a od początku miesiąca - dokładnie JEDEN. A Polska 103 zakażenia i 21 zgonów. Ciekawe te różnice w proporcjach, nie sądzicie, P.T. merytoryczni dyskutanci?
Anonim2021.07.7 11:20
Twierdzenie ze szczepieni i nieszczepieni w GB, skad mamy sporo danych, umieraja podobnie jest tak samo prawdziwe jak twoja teoria ze wsrod gejow nie ma wiecej pedofilow niz wsrod hetero. Sumarycznie faktycznie rowno. Oni uzywaja twoich argumentow
Maria Błaszczyk2021.07.7 11:32
No właśnie mamy. Całe szczęście. I okazuje sięże seniorzy umierają częściej niż juniorzy. I czasem nawet umrze jakiś zaszczepiony senior - a przecież mówili, że szczepionki dadzą nieśmiertelność.... Rzeczywiście, niesamowita wiadomość.
katolicka deratyzacja Polski2021.07.7 11:23
Folksdojcz holenderski Blaszczyk z Waffen SS cieszy sie oczywiscie z polskich nieszczesc i triumfuje==,ta kanalia !
Maria Błaszczyk2021.07.7 11:35
A to twierdzenie to na jakiej podstawie? Coś wstałeś lewą nogą z łóżka i nawet przytaczanie oficjalnych polskich danych Cię dziś denerwuje. A moze to andropauza? Zrób sobie może kawę, zrelaksuj się. Miłego popoludnia.
Skrzypek na dachu2021.07.7 11:57
Homo to notoryczne klamcy bo ich zycie to klamstwo . Sodomici sprzedali dusze dla szatana za illuzje .
Maria Błaszczyk2021.07.7 12:10
No tak. Np. takie szympanse bonobo, nasi najbliżsi krewni - i to jeszcze tanio sprzedali, bo po pierwsze hurtem, a po drugie one nie umieją dobrze liczyć, więc tam wyszło po jednej marnej illuzyjce na głowę. I pingwiny - taki pingwin, jak chce się związać z drugim pingwinem tej samej płci, to układa z rybich ości na lodzie napis "Sodoma" i wtedy szatan przychodzi i dostają illuzje i do tego mRNA w gratisie. Albo bizony - o, one to kłamią ciągle jak najęte, podobnie jak delfiny butlonose. I wiele, wiele setek innych gatunków, bo prawda jest taka, że zachowania homoseksualne są powszechne. Bo wiadomo, byle mewa, co ma mózg wielkości bateryjki do zegarka, umie świetnie kłamać.
Skrzypek na dachu2021.07.7 12:21
Przestan klamac deprawatorze sodomogomorycki . Zboczencow jest promile dlatego nikogo to nie obchodzi az nie zaczynaja obrzydliwstwa narzucac innym .
Maria Blaszczyk2021.07.7 12:47
E, to nie kłamstwo, tylko rozwinięcie Twojej poetycznej wizji, gdzie szatan handluje z różnymi homoseksualnymi stworzeniami. A my tu nie o zboczeńcach - których swoją drogą jest znacznie więcej niż promile, ale to inne sprawa - tylko o osobach LGBT.
Anonim2021.07.7 13:16
zboczency wzieli sie stad ze sa tez prostacy. Pewien pedal w internecie, ktory w przeszlosci nie gardzil kontaktem z kobietami, kiedys wyjasnil to mniej wiecej tak -" i co, mam miec zone jak inni bo tak wam sie podoba, plodzic dzieci, przewijac pieluchy i wychowac kolejnych hetero? to jest swiat prostakow" ....... wtedy mnie oswiecilo o co w tym wszystkim chodzi
Maria Błaszczyk2021.07.7 13:28
No tak. I to jest argument... Biedny swoją drogą to jakiś człowiek, co nie słyszał o antykoncepcji. Niesamowitych masz znajomych. Ja nie znam nikogo, kto by unikał związku heteroseksualnego, bo pieluchy - jak ktos nie chce, to nie ma dzieci, jak ktoś chce - to ma, także w związku jednopłciowym. Ciekawe też, że takim światem najwyraźniej gardzi też pan nadprezes, pani poseł Pawłowicz, większość kleru, pan bezrobotny redaktor Bodakowski i całe mnóstwo innych ludzi... Jakoś do nich pretensji nie masz, że nie bawią ich pieluchy.
pipipi2021.07.7 13:21
Marysiu. Twoje lewackie chwyty retoryczne nie robią na mnie wrażenia. I tak za chwilę wszystko się posypie i uderzy tak w "szczepionych" jak i nie"szczepionych". Pomijając już opracowania naukowe jak np. raport dr Tess Lawrie czy raport Karamazowa albo analizę AAPS, to Proroctwa nie zostawiają wątpliwości - "szczepionki" zdepopulują ludzkość tak, że jeśli przeżyjesz to czasy kiedy nazywano Cię lewacką idiotką będziesz wspominała jako raj. Nie mów tylko, że nie byłaś ostrzegana. A teraz możesz pobiec na skargę do Bergoglio albo innego lewactwa kościelnego czy świeckiego.
Maria Błaszczyk2021.07.7 13:35
Tak. Z pewnością. A jaki konkretnie retoryczny chwyt zastosowałam? Swoją dorgą, proroctwa to jest argument. Się przestraszyłam. Podobnie jak "raportu Tess Lawrie" - to straszne, wzięła yellow cart system i... No właśnie, chyba biedaczka nie zrozumiała, z czym ma do czynienia. Aha, jeszcze jedno - gdy mnie jakiś chamski funkcjonalny analfabeta nazywa "lewacką idiotką", to mnie bawi. A Ty mnie chcesz nastraszyć, że wszyscy ci prawaccy prostaccy debile wymrą? No nie, to tak nie działa. Nie bój się aż tak. No a co do depopulacji - to przecież właśnie się do nas zbliża. Ale nie ma nic wspólnego ze szczepionkami, tylko z katastrofą klimatyczną.
Agnieszka2021.07.7 10:31
BRAWO FRONDA - wybraliście życie!!!! Dziękuję!!
moryc2021.07.7 10:30
a o toksyczności białka kalc CISZA
pipipi2021.07.7 10:42
A wiesz w ogóle jak ta "szczepionka" ma tworzyć odporność wg. np. samego Pfizera. To białko S kolca, które pojawia się w organizmie to już skutek wstrzyknięcia mRNA. Głównym problemem jest mRNA, które jest instrukcją jak bez końca, ciągle, bez przerwy, nieustannie organizm ma sobie wyprodukować owo białko czyli taki biologiczny Cyklon B albo arszenik, jak kto woli. Samo mRNA też jest problemem. W normalnej szczepionce otrzymuje się skończoną, ograniczoną ilość zdezaktywowanego patogenu + też ograniczoną ilość substancji pomocniczych. I nic więcej. Tu otrzymuje się instrukcję produkcji toksyny bez możliwości zatrzymania tej produkcji. W mRNA nie ma bowiem rozkazu: kończymy produkcję. Czyli decydując się na wstrzyknięcie czegoś takiego, wydajemy na siebie wyrok przesunięty w czasie. To jak podtruwanie arszenikiem. W jednej dawce, zgodnie ze specyfikacją jednego z producentów "szczepionek" jest 2,5x10^8 jednostek aktywnego mRNA. A zgodnie z odpowiedzią udzieloną przez Ministerstwo Zdrowia prof. Romanowi Zielińskiemu w tamtym roku, mRNA może się replikować w cytoplazmie komórki. Ponadto mRNA może być jednak przekazywane przez "zaszczepionych" nie"zaszczepionym". W każdym razie główne "atrakcje" dopiero przed nami.
xyz1232021.07.7 11:13
BYYYZYYYDUUURYYY panie wolak. Dostajesz skonczona ilosc mRNA i t ilosc zostanie w czesci przerobiona w komorkach na bialko kolca i na tym koniec. Sama instrukcja mRNA nie jest powielana. Uklad odpornosciowy natomiast cwiczy sobie na bialkach kolca zwalczanie patogenu i tyle. W szczepionce mRNA dostajesz de facto 1/27 wirusa sars-cov-2. W wektorowce dostajesz wirusa-kuzyna, ktory po trafieniu do komorki wyprodukuje nowe wyrisy do czasu, az sie uklad odpornosciowy z tym nie upora. Aha no i w tradycyjnych szczpeionkach dostajesz sporo konserwantow w pakiecie ;))).
Skrzypek na dachu2021.07.7 11:20
Brawo pipipippi bardzo dobry komentarz , bo Big Pharma chce aby kazdy zachorowal . Kiedy ktos jest chory na grype to czlowiek czuje sie oslabiony bo biotoksyny zaklucaja dzialania ATP ADP , ale skladniki zastrzykow mRNA retrowirusowe celowo zatrzymuja system ATP ktore moga wywolac nagle skutki uboczne pozastrzykowe jak u pilkarza Krystian Erikson , zawaly udary atak serca skrzepy i wylewy po pseudoszczepionce .
bękart wojny2021.07.7 10:28
nikt nigdy nie będzie mówił żydom co jest dobre a co nie, to żyd decyduje w jaki sposób będzie unicestwiał głupiego goja przy poparciu i aplauzie samego głupiego goja
pipipi2021.07.7 10:31
Aktualnie osiągnięto poziom traktowania na równi Żydów i gojów. Przez innych Żydów. Przykładem "szczepienia" w Izraelu.
bękart wojny2021.07.7 10:35
to jest identycznie to samo co w latach 1933-45 żydzi zgotowali żydom, tylko teraz bez komór gazowych
Skrzypek na dachu2021.07.7 12:07
Chyba od czasow Mojrzesza trwa wojna Zydow poboznych z Zydami bezboznymi . Pobozny nie moze pod zadnym warunkiem przyjac retrowirusowe zastrzyki mRNA z komorek abortowanych embrionow ludzkich , ktore chce wcisnac podly paskudny globalista bezbozny .
pipipi2021.07.7 13:11
Zgadza się. Holokaust został zaplanowany na Kongresie Syjonistycznym w Bazylei w 1937 r. Duży w tym udział miał Chaim Weizman, przewodniczący Kongresu, późniejszy prezydent Izraela. Niemcy wykonywali potem tylko pierwotną syjonistyczną koncepcję.
pipipi2021.07.7 10:19
Taa... młodzieży nie powinna być podawana... NIKOMU.
pipipi2021.07.7 10:13
https://humansarefree.com/2021/06/patent-darpa-built-covid-with-bill-gates-who.html
pipipi2021.07.7 10:15
„Pojawił się patent pokazujący, że koronawirus z Wuhan (Covid-19) wykluł się prawie dwa lata przed jego publicznym wydaniem, co dowodzi, że nie pojawił się przypadkowo u nietoperzy na mokrym rynku. Brytyjska firma Serco Group zatwierdziła zgłoszenie patentowe na chińskiego wirusa całe 17 miesięcy przed jego pierwszym pojawieniem się, a podmioty wymienione jako jego twórcy to wielu zwykłych podejrzanych: DARPA, Bill i Melinda Gates, Defra, Wellcome Trust i European Komisja. Zgłoszenie w Urzędzie Patentowym Stanów Zjednoczonych wymienia również The Pirbright Institute jako fundatora grypy Wuhan. Pirbright, jak pisaliśmy, zanim cała sprawa wymknęła się spod kontroli, jest bezpośrednio finansowana przez „non-profit” Billa i Melindy Gatesów. Patent ten, datowany do zatwierdzenia 20 listopada 2018 r., wyraźnie stwierdza, że ​​„cesjonariuszem” „koronawirusa” jest „THE PIRBRIGHT INSTITUTE (Woking, Pirbright, Wielka Brytania), finansowany przez Wellcome Trust, Bill & Melinda Gates Foundation, EU. Patent ten został zgłoszony 23 stycznia 2017 r., co w rzeczywistości oznacza, że ​​koronawirus z Wuhan (Covid-19) został nakręcony prawie trzy lata przed tym, gdy wiadomości zaczęły donosić o jego rozprzestrzenianiu się w Wuhan, a później na całym świecie .”
Anonim2021.07.7 10:17
„Patent koronawirusa został wydany w zaledwie 17 miesięcy od pierwszego zgłoszenia – to prawie niesłychana szybkość – przy bardzo niewielkim sprzeciwie ze strony zarządzanego przez SERCO (Wielka Brytania) eksperta ds. patentów, Bao Q. Li”, informuje State of the Nation. Pirbright zatrudnia profesora o nazwisku Bryan Charleston, który jest wymieniony na stronie internetowej szkoły jako stypendysta Wellcome Trust i pracownik podoktorancki, który pomagał w zapewnianiu „porady i wiedzy eksperckiej w zakresie projektowania modeli prowokacyjnych chorób zakaźnych dla szerokiej gamy patogenów w ważne gatunki rolnicze”. Jednym ze specjalnie wyznaczonych zadań Charlestona jest „opracowanie nowych szczepionek”, co jest interesujące w świetle wszystkiego, co pojawiło się w ciągu ostatniego roku w sprawie grypy z Wuhan, jej laboratoryjnego pochodzenia i wprowadzonej na rynek „ Operacji Warp Speed ”. szczepionki, które są mu podawane. Związek Charlestona z Wellcome jest również podejrzany, biorąc pod uwagę, jak firma Burroughs Wellcome & Co. sfinansowała i dostarczyła zestawy medyczne pełne eksperymentalnych „szczepionek” brytyjskiej drugiej wojnie burskiej, która doprowadziła do zamordowania ponad 60 000 czarnych i białych w pierwszej na świecie współczesne eksperymenty medyczne obozów koncentracyjnych. Nawiasem mówiąc, Wellcome i inne wyżej wymienione grupy mają również powiązania z brytyjsko-amerykańskim stowarzyszeniem pielgrzymów, które od wieków kontrolowało prasę, kierując świat w kierunku systemu ateistycznego faszyzmu społecznego. W patencie ujawniono ponadto, że Gates i jego kumple starali się stworzyć nowego koronawirusa w celu opracowania nowych „szczepionek”, które oczywiście wygenerowałyby miliardy dolarów nowych zysków, jednocześnie zabijając miliony ludzi. Strona patentowa wyjaśnia, że ​​sam koronawirus „może być stosowany jako szczepionka do leczenia i / lub zapobiegania chorobie, takiej jak zakaźne zapalenie oskrzeli, u osobnika”.”
cóż2021.07.7 10:11
poganie najpierw wymazują Boga ze swojego życia, Jezusa z historii świata, a potem wszystko, co utrudnia im jeszcze realizację planów antychrysta.
Skrzypek na dachu2021.07.7 10:04
Szczepionka gorsza niz zaraza bo to nie jest szczepionka tylko eksperymentalna genetycznie modyfikowana biotrucizna mRNA nanotoksyna retrowirusowa ktora niszczy odpornosc czlowieka .
Urojeni2021.07.7 10:03
Chorzy na urojenia redaktorzy frondy powielają brednie urojeniowca Brauna i reszty konfederacji ruskich szpicli napewno jeszcze kiszczak mieszał w tym paluszki i oczywiście ich mentor Bolek który jest za a nawet przeciw jak towarzysze z konfederacji przeciw aborcji w głosowniu za przeciw 447 w głosowaniu za oni pogłupieli i zapomnieli kart włożyc jak to ruskie sprzedajczyki. Teraz jeszcze jedn ich ulubieniec wrócił ryży złodziej
won2021.07.7 10:12
chazarski talmudyczny przygłupie.
jula2021.07.7 10:02
Wymazywanie ludzi z historii. Bolszewia.
Hipokryci2021.07.7 9:53
O co wam chodzi FRONDO? Z jednej strony jesteście wniebowzięci jak rośnie liczba szczepień, zachwycacie się Morawieckimi i Niedzielskimi a z drugiej publikujecie prawdziwe informacje na ten temat. Czyżby jakiś zgrzyt z PISem czy zaczynacie stawać po stronie prawdy ?
POdPIS2021.07.7 9:52
Na grypę hiszpankę zmarło blisko 100 milionów ludzi na całym świecie z klucza selekcji naturalnej . Zapewne w przypadku covid 19 wynik mógłby być bardziej imponujący tyle że zysk nie firmy farmaceutyczne a ZUS by uzyskał .
Anonim2021.07.7 10:04
na ok 230 tys hospitalizowanych na covid ile by umarlo gdyby nie pomoc lekarska? pewnie zdecydowana wiekszosc ale nie wszyscy, 150 tys? czyli uratowano 80 tys z czego 10% pod respiratorem.....
Anonim2021.07.7 10:06
wyliczenia jednak bledne bo nie kazdego lekarze potrafili uratowac, wynik zawyzony o 20%
robaczek2021.07.7 9:48
;] .................... SELEKCJA NATURALNA TRWA ......................... ;] ............................... foliarze pisiuśkowi mają problem ;] ...................... kogo sluchac ??? ;] czyzby wasz pis chcial was otruć??????? ;] ..................hihihihi....................... tutaj tez sie CYRK sypie ;] ................. no sciema goni scieme ...
pipipi2021.07.7 10:30
Ale wiesz, że nikt nie jest bezpieczny po rozprowadzeniu "szczepionek"? Nawet twórcy. Dr Geert Vanden Bossche wyraźnie stwierdził, że ten eksperyment "szczepionkowy" może się skończyć kasacją CAŁEJ ludzkości. Swoje też dorzucił prof. Luc Montagnier, laureat Nagrody Nobla, mówiąc o tym, że "szczepionki" wywołują presję mutacyjną w kierunku coraz groźniejszych wariantów. To zresztą wyszło Włochom w procesie pasażowania wirusa. Tak że Misiu to, że jak jako goj jestem do kasacji to wiadomo od dawna, ale kto Ci powiedział, że jesteś bezpieczny? Twórcy "szczepionek", którzy "wyszczepiają" na potęgę w Izraelu? Oni sami nie są bezpieczni choć pewnie uważają, że mają zabezpieczenia... He, he, he...