Wyjątkowo krótki 'flirt' z PSL? Wałęsa skasował wpis - zdjęcie
08.10.19, 16:45Zdj. Twitter/Lech Wałęsa (edytowane)

Wyjątkowo krótki 'flirt' z PSL? Wałęsa skasował wpis

8

"Wobec ostatnich, prezentowanych wyników różnych sondaży; proszę publicznie PO o zwolnienie mnie z danego publicznie słowa, że będę głosował na PO. Chcę wesprzeć Kosiniaka -Kamysza !"-napisał dziś rano na Facebooku były prezydent Lech Wałęsa.

Dziwnym trafem pierwszy przywódca "Solidarności" poczynił taką deklarację dwa dni po konwencji Koalicji Obywatelskiej w Warszawie. Wałęsa w swoim wystąpieniu obraził śp. Kornela Morawieckiego- zaledwie dzień po pogrzebie marszałka seniora Sejmu RP VIII kadencji. W opinii wielu komentatorów były prezydent nie przysłużył się w ten sposób wspieranej przez niego formacji politycznej. Internauci już żartują, że również wsparcie Lecha Wałęsy dla PSL nie pomoże partii Władysława Kosiniaka-Kamysza. 

"Po pierwsze - nie zabiegaliśmy o ten głos. Mamy nadzieję, że nie tylko ten wyborca Koalicji Obywatelskiej będzie chciał poprzeć mimo wszystko Polskie Stronnictwo Ludowe"-skomentował wiceprezes PSL, Krzysztof Hetman w rozmowie z Onetem. Polityk ocenił ponadto, że były prezydent powinien przeprosić za słowa o śp. Kornelu Morawieckim. 

"Uważamy, że gdyby padło słowo "przepraszam", które dla nikogo nie jest obraźliwe, to byłoby najlepsze, co mogłoby łączyć Polaków"-stwierdził Hetman. Jak dodał, Polskie Stronnictwo Ludowe nie ma w planach żadnych wspólnych wystąpień czy też konwencji z udziałem Lecha Wałęsy. 

Nasuwa się pytanie, czy sprawa wciąż jest aktualna. Okazuje się bowiem, że były prezydent zdążył już usunąć swój poranny wpis na Facebooku. Czy przeprosił się już z Koalicją Obywatelską, czy czuje, że się wygłupił? A może ma żal, że Ludowcy nie chcą się już do niego przyznawać?

yenn/Facebook, Fronda.pl

Komentarze (8):

Jestem z Białegostoku2019.10.8 19:17
Dwa razy w wyborach prezydenckich głosowałem na ,,człowieka Solidarnosci". Jak się troche później okazało to był Bolek. Oszukał nas , miliony Polaków, którzy mu zaufali. Do wyboru był Kwas i Wałęsa. Po latach okazało się , że komunista z PZPR był uczciwszy. Nie mówił , że jest kimś innym niż był naprawde. W tamtym czasie jak Bolek wraz z redaktorem Gazety Wyborczej czyścili teczki a ludzie cieszyli się że idzie wolność. A oni wspierali morderców ks Popiełuszszki, ks Suchowolca i innych. Ludzie tacy jak Zelnik też zbłądzili , ale mają troche honoru, i potrafili się przyznać. Takich będziemy szanować. A teraz tw Bolek zachowuje się jak przysłowiowy wąż pożerający swój ogon. Mam nadzieje że chociaż teraz Bolek przysłuży się Polsce, może niezbyt świadomie, i pomoże partiom które polaków zdradzają pójść na dno poliyyczne. Boże coś Polskę , przez tak liczne wieki...
Patriota 2019.10.8 18:52
Parafrazując słowa wieszcza POwiem to tak : Głupi OTUO, gdybyś w mateczniku siedział, nigdy by się o tobie Cenckiewicz nie dowiedział. Ale czyli koryta zwabiła cię wonność, Czy uczułeś do kasy i do władzy skłonność, Wyszedłeś na brzeg puszczy, gdzie się las przerzedził, I tam zaraz Gontarczyk bytność twą wyśledził...
LW2019.10.8 18:20
Cofam poparciem dla PSL. Bendem głosować na Gazetem Wyborczom.
Wies2019.10.8 18:12
Zauważyliście że znowu rozmawia się na temat Walesa to, Wałęsa tamto ? Tym sposobem na 5 dni przed wyborami ten niewiele wart typek osiągnął swój cel. Zamiast analizy wypowiedzi ludzi mądrych, mających coś do powiedzenia np. Premierów Jarosława Kaczyńskiego lub Mateusza Morawieckiego wszyscy podniecają się co tam znowu powiedział ten mało ciekawy gość. Tzw. "normalni" ludzie patrzą na to i mówią sobie : "znowu się kłócą " albo "mam już dość tych polityków, wszyscy są jednakowi ". To powoduje że do wyborów zniechęcani są ludzie o poglądach umiarkowanych i tacy którzy może zagłosowali by na PiS ale ten "cyrk" ich denerwuje. Dlatego nie reagujcie przesadnie na zachowania tego prowokatora. Powróćcie do spokojnej kampanii i konkretnych spraw które interesują "normalnych" ludzi bo to oni zdecydują o wysokości wygranej PiS-u.
sylwe2019.10.8 18:04
Panie Wałęsa, jest pan genialny polityk, roz/pierd/olić dwa ugrupowania partyjne w jedną dobę ,to trzeba być geniuszem
Polak Ateista Dumny Gej 2019.10.8 17:32
ciekawe kiedy ten ""kapusta"" walnie w kalendarz?
Cogito ergo sum2019.10.8 17:31
Bolunio przez chwilę bawił się tym PSL-em jak głupi bateryjką aż dostał po łapach. Niestety mamy tu do czynienia ze spektakularnym upadkiem. Przy okazji widać zakłamanie tzw elit. Nakręcono o nim dwa filmy. Jeden negatywny z Grabowskim w roli głównej a jak się Wałęsa "nawrócił" i zblatował z mainstreamem politycznym, to Wajda przyszedł z odsieczą
Cogito ergo sum2019.10.8 17:20
Wałęsa staje się powoli dla polityków niczym trędowaty. To trąd chamstwa, zakłamania i zdrady ideałów.