"Wyborcza" pedagogika wstydu. Niewykształcony Polak to ksenofob i rasista - zdjęcie
07.09.15, 12:49(fot. screen)

"Wyborcza" pedagogika wstydu. Niewykształcony Polak to ksenofob i rasista

8

"Gazeta Wyborcza" jak zwykle w akcji. Tym razem podaje badania CBOSU, z których wynika, że "stosunek Polaków do uchodźców jest zróżnicowany w zależności od kraju ich pochodzenia".

- Przychylne nastawienie częstsze jest do uchodźców z sąsiedniej Ukrainy niż do przybyszów spoza Europy. Co drugi Polak uważa, że powinniśmy przyjmować ukraińskich uchodźców. Więcej niż co trzeci jest zdania, że Polska powinna przyjąć część uchodźców, którzy przybyli do państw południowej Europy. - wynika z sondażu pt: "Postawy wobec uchodźców".

Wszystko byłoby wporządku, gdyby nie to, jak "Wyborcza" zatytułowała swoją informację.

"CBOS: Im Polak biedniejszy i gorzej wykształcony, tym mniej chce uchodźców" i okrasiła ją zdjęciem otwartego narodu niemieckiego, który stoi z kolorowym banerem z napisem: "Witamy w Niemczech".

Z kolei Jacek Żakowski pisze:

"W lustrze uchodźców zobaczyliśmy naszą straszną twarz. Nie tylko ksenofobiczną, rasistowską i islamofobiczną. Także - bez względu na kontekst - egoistyczną, samolubną, okrutną, tchórzliwą, agresywną i paranoiczną. Złą w niemal każdym wyobrażalnym sensie" — pisze na łamach „Gazety Wyborczej”.

"Nigdy dotąd ta straszna polska twarz nie była tak dobrze widoczna, bo nigdy wcześniej nie mogliśmy tak ostro zestawić reakcji Polaków z reakcją innych społeczeństw na cudze cierpienie" - ocenia

"Fetor polskiej ksenofobii rozniósł się po Europie. (…) Uchodźcy są dla polskiej tożsamości nie tylko wyzwaniem, ale także szansą" — podsumowuje.

 

KZ/Wyborcza.pl

Komentarze (8):

anonim2015.09.7 13:17
11tyś = idiota
anonim2015.09.7 13:22
Panie M. ! Na Czerską ich pan zaproś !!!!
anonim2015.09.7 13:44
gdzie te żydki z GW wraz swoim szefem Iluminatem ciemności Masonem Antyklerykałem A Michnikiem po śmierci będą? w NIEBIE czy w piekle? W niebie raczej nie! - bo bardzo starają się zasłużyć na bardzo wysokie miejsce w hierarchii piekła tzn przed potępionymi Bp X KK /bo i tacy będą - bo bycie Bp X O zakonnym S zakonną , nie zapewnia automatycznie zbawienia jak wielu sądzi) a gdzie będą oponenci KK wierzący wybrańcom z Piekła? także w piekle tylko oni będą się cieszyć zadając dodatkowe cierpienia Wybranym synom złego, Iluminatom Medium, ludzkim lucyferom
anonim2015.09.7 14:43
"Nigdy dotąd ta straszna polska twarz nie była tak dobrze widoczna, bo nigdy wcześniej nie mogliśmy tak ostro zestawić reakcji Polaków z reakcją innych społeczeństw na cudze cierpienie" Kto może napisać takie zdanie? W całej historii, Polska nie ma się czego wstydzić a po doświadczeniach II wojny światowej możemy być tylko dumni jako Naród. I trzeba być, albo wrogiem Polski albo totalnym ignorantem albo głupkiem zwanym wykształciuchem ( nie mylić z człowiekiem mądrym, wykształconym) albo resortowym dzieckiem żeby takie coś wyskrobać. Żakusiu ta straszna polska twarz niejednokrotnie oddawała życie za innych a w Jad Washem Polacy stanowią największą liczbę wśród odznaczonych, medalem Sprawiedliwy wśród Narodów Świata.
anonim2015.09.7 14:56
Islamofobiczny = antyfaszystowski. Zatem postawa faszysty Zakowskiego nie dziwi.
anonim2015.09.7 14:59
11 września 1683 r. Rocznica Bitwy pod Wiedniem...
anonim2015.09.7 15:34
im bardziej wyksztalcony i do tego filozyd to chce sprowadzic caly Izrael na terytorium Polski - to jest tok myslenia wyborczej.
anonim2015.09.7 18:35
Nawoływania Jacka Żakowskiego naprawdę już nikogo nie poruszają, tylko on jeszcze tego nie zauważył. A swoją drogą, nie ma najmniejszego powodu, żeby przyjmować jakichkolwiek uchodźców z Ukrainy.