,,Wspólnie możemy dokonać więcej''. Premier dziękuje za 30 lat współpracy V4 - zdjęcie
17.02.21, 07:25Screenshot Youtube - KPRM

,,Wspólnie możemy dokonać więcej''. Premier dziękuje za 30 lat współpracy V4

5

Wzajemne wsparcie i współpraca sprawiły, że już w 1999 roku Polska, Węgry i Czechy weszły do struktur NATO, a niedługo później dołączyła do nich Słowacja. Natomiast od 2004 roku wszystkie kraje V4 są pełnoprawnymi państwami członkowskimi UE, mającymi aktywny wpływ na rozwój jej polityk i wzmacniającymi jej konkurencyjność gospodarczą” – przypomina premier Mateusz Morawiecki w tekście opublikowanym w dzienniku „Lidove Noviny”.

Dziękując za 30 lat współpracy w ramach Grupy Wyszehradzkiej szef polskiego rządu podkreśla:

Wspólnie możemy dokonać więcej”.

Dodał, że kraje V4 dzięki współpracy mają mocniejszą pozycję przetargową w strukturach Unii Europejskiej czy reprezentowaniu interesów regiony. Wskazał szczególnie na fakt, że choć nie we wszystkim kraje tworzące Grupę Wyszehradzką się zgadzają, bardzo szerokie jest pole wspólnych interesów, czego dowodzi regularna oraz intensywna współpraca w wielu sferach branżowych.

Dalej Morawiecki podkreślił:

Bogactwo naszej kultury, historii, wspólnych sąsiedzkich doświadczeń wpływają na szczególną bliskość naszych narodów. Liczymy też na dalsze umacnianie naszych więzi handlowych i partnerstwo gospodarcze w ramach jednolitego rynku UE”.

dam/PAP,Fronda.pl

Komentarze (5):

Emeryt2021.03.3 6:50
Tak to juz jest schyłek demokracji i prawdziwa lewicowa bolszewia ( jak napisał "prawy") jeśli mój prawicowy prezydent podpisuje ustawę pozwalającą na to , żeby każdy baran mogł zostać ambasadorem. Tylko u bolszewików było mozliwe aby człowiek bez wyższego wykształcenia, nie znający języków mógł zostać nominowany na to stanowisko z nadania partyjnego. W S T Y D moja prawico !!! Nie wiem co jest przyczyną, czy to oznacza, że ludzie wykształceni z kompetenmcjami nie chcą juz z nami współpracować? czy może przyczyną jest szerzący się nepotyzm. Co mnie obchodzą Niemcy jeśli w moim kraju dokonywane są tak bolszewickie działania. Dożyłem czasów kiedy znów "nie matura lecz chęć szczera zrobi z ciebie oficera"
jak człowiek Tuska Polske zniszczył2021.03.2 15:34
toczka w toczke jak Zrobilaby to POPSLlewica: https://www.youtube.com/watch?v=CUKNDOepfE0
Skrzypek na dachu2021.03.2 7:44
Pan Mosiek pinokio Morawitzer tak samo odbuduje Polske gospodarczo jak Pol Phot Kambodije .
jotka2021.02.21 19:20
"Wspólnie możemy dokonać więcej'. Ha, ha, ha. Sorry, ale z tymi panami już nic nie da się zrobić, bez kolejnego zadłużenia typu extra
BalonNiemocyNadmuchiwanyPrzezKrzywoustegoPinokia2021.02.17 8:03
Fasadowa współpraca, udawane partnerstw, bezpłodne kontakty, dęty straszak. Czyli Trupa Wyszehradzka od 30 lat. Do tego urojone wodzostwo, megalomania gospodarczego karła i smród kato-kołtuna jako oryginalnie polski wkład.