Atmosfera w Platforma Obywatelskiej jest coraz gorętsza. Wszystko za sprawą głosowania nad podwyżkami dla polityków. Grzegorz Schetyna i Donald Tusk oskarżają Borysa Budkę, ale ten nie pozostaje im dłużny i ostro odpowiada swoim kolegom.

Borys Budka gościł dziś na antenie TVN24, gdzie mówił o piątkowym głosowaniu nad podwyżkami dla polityków, które poparła Koalicja Obywatelska. Komentując wcześniej to głosowanie Grzegorz Schetyna ocenił, iż było ono „politycznym samobójstwem”. Odnosząc się do tych słów lider PO stwierdził:

- „W przeciwieństwie do swojego poprzednika przyjąłem zasadę, że o błędach i radach jak coś naprawić, rozmawiamy wewnątrz. Przypominam sobie czasy, gdy za uwagi dotyczące funkcjonowania czy też błędów popełnianych przez poprzedniego lidera wylatywało się z partii. To nie ten czas”.

Budka skomentował też wpis Donalda Tuska, którym ten stanowczo skrytykował Platformę Obywatelską za piątkowe głosowanie:

- „Donald Tusk jest honorowy przewodniczącym PO. Wolałbym, aby w takiej sprawie sięgnął po telefon, a nie posługiwał się komunikatorem” – stwierdził.

kak/TVN24, wPolityce.pl