Wrogowie Boga podpalili kościół w Berlinie - zdjęcie
05.10.14, 18:39Wrogowie Boga podpalili kościół w Berlinie (fot. sxc hu)

Wrogowie Boga podpalili kościół w Berlinie

6

W Berlinie doszło do diabelskiego ataku na chrześcijaństwo. Nieznani jeszcze sprawcy próbowali spalić kościół należący do Koptyjskiego Kościoła Ortodoksyjnego. Do incydentu doszło w niedzielę nad ranem. Przypadkowo przechodząca obok świątyni kobieta poinformowała o pożarze straż pożarną. Tuż po godzinie 6 zauważyła przed drzwiami kościoła płomienie. Według pierwszych świadectw policji nieznani sprawcy podpalili pojemnik na śmieci, który znajdował się przy bocznych drzwiach kościoła. Płomienie szybko zajęły same drzwi, wykonane z drewna.

Straży pożarnej udało się zażegnać niebezpieczeństwo. W środku świątyni podczas pożaru znajdował się 27-letni mężczyzna, nie odniósł jednak żadnych obrażeń.

Warto tu przypomnieć, że Niemcy to kraj, w którym dochodzi do szczególnie wielu antychrześcijańskich incydentów. W tym roku wielokrotnie dochodziło do obrzydliwych profanacji, jak niszczenie krzyży, ołtarzy i samego tabernakulum w kościołach, a także brudzenie świątyń ludzkimi ekskrementami. Uważa się, że za profanacje w większości wypadków odpowiadają sataniści. 

pac/kath.net

Komentarze (6):

anonim2014.10.5 18:51
Wolność i tolerancja w pojmowaniu ateistów wymaga niszczenia miejsc ważnych oraz zabijania wierzących ludzi dlatego trzeba się temu przeciwstawić!
anonim2014.10.5 19:25
@AnitaF Bajeczki to Zoszczenko pisał. Co prawda jesteś lewaczką ale konkurencji robić mu nie muisisz (niedopałek kleryka)
anonim2014.10.5 20:11
ja bywam na mszy niemieckiej w katolickim kosciele w niemczech na zachodzie niemiec i dzisiaj wpadla nam jakas nie normalna kobieta na msze przerwala ksiedzu i zaczela wygadywac cos po niemiecku na temat kenediego itp, ksiadz ze stoickim usmiechem sluchaj jej bredni ale potem ja w koncu ktos wyprowadzil, powiem tylko tyle w niemczech nie brakuje oszolomow, i nawiedzonych wariatow.
anonim2014.10.5 20:22
@AnitaF Jestem na Frondzie od jakjiegoś czasu to widzę twoje posty, równiutko z Krytyki Politycznej - antyprawicowe, antykościelne. Dobrze chociaż że złośliwe bo inaczej groziłyby wymiotami. A co do tej sprawy, pewnie tam byłaś skoro wiesz że to kleryk niedopałek wrzucił, a profanacji i ataków na Kościół tam najmniej w Europie. Co traktujesz jak atak na osobę? To że porównałem cię do Zoszczenki, czy też wstydzisz się swoich lewicowych poglądów?
anonim2014.10.5 21:37
Lewusy nie dość że zboki, to jeszcze piromani. Szczególnie ta hołota nienawidzi Kościoła. Tutaj też grasują i zanieczyszczają atmosferę
anonim2014.10.6 9:01
równie dobrze mogli to być islamiści. w niemczech pełno turków i innych pakistanczyków, a kościół koptyjski to przecież chrzescjanie z egiptu, w egipcie przesladowani przez islam, moze i w niemczech chca ich dobic