Wróbel ogłasza koniec Ziemkiewicza. "Od bruku jeszcze nikt się nie odbił"  - zdjęcie
29.01.15, 10:27Rafał A. Ziemkiewicz (fot. Anna Stańczak/Fronda.pl)

Wróbel ogłasza koniec Ziemkiewicza. "Od bruku jeszcze nikt się nie odbił"

16

Powodem zmasowanej krytyki Rafała A. Ziemkiewicza jest nazwanie papieża Franciszka „idiotą”. Publicysta napisał tak na Twitterze po tym, jak Ojciec Święty podczas konferencji prasowej na pokładzie samolotu, wracają z Filipin mówił o odpowiedzialnym rodzicielstwie.

Po jakimś czasie, kiedy na Ziemkiewicza spadła krytyka zarówno z prawej, jak i lewej strony, nieco zmienił on retorykę. „Przepraszam za użycie wobec głowy Kościoła słowa uważanego za obraźliwe. Problem przywództwa w Kościele niestety pozostaje” - napisał na Twitterze. To jednak nie wystarczyło. Zawiadomienie o znieważeniu głowy innego państwa złożyła do prokuratury... redakcja „Krytyki Politycznej”.

Teraz Ziemkiewiczowi dostaje się również na łamach „Tygodnika Powszechnego”. Jan Wróbel pisze, że był to jeden z najlepiej piszących polskich konserwatystów, w dodatku autor ciekawej prozy.

Od przeciętnego medialnego mądrali odstawał o siedem długości, a osiem i pół od szarego prawicowego gnoma, wyżywającego kompleksy poprzez używanie słów "POlszewicy" czy "bolszewia" – chwali Wróbel. Czemu używa czasu przeszłego? Publicysta jest przekonany, że twitterowa akcja Ziemkiewicza to koniec jego kariery. „Od bruku jeszcze nikt się nie odbił, żegnaj, Rafale” - konstatuje Wróbel.

MaR/Tokfm.pl/Tygodnik Powszechny  

Komentarze (16):

anonim2015.01.29 11:03
@Akas Wróbel to gwiazda TVNu a Ziemkiewicz to "sojusznik" naszego "przyjaciela" parapaństwowego tworu okupacyjnego uszczęśliwiającego rdzennych mieszkańców Palestyny.
anonim2015.01.29 11:05
Tygodnik Powszechny jest niżej niż bruk. TO SZAMBO!!!
anonim2015.01.29 11:14
Jan Wróbel? A kto to?
anonim2015.01.29 11:15
Znaczy jak jakiś Wróbel zaćwierka to już to ma jakieś znaczenie?
anonim2015.01.29 11:18
A kto to jest Wróbel bo nie kojarzę? Ziemkiewicza znam i choć brutalnie to mówi szczerze.
anonim2015.01.29 11:34
Jak ludzie wierzący w to ,że każdy kto upadnie może się podnieść , wypisują o czyimś końcu. Nergalowi zostało przebaczone w "Tygodniku Powszechnym" to i Ziemkiewicz się załapie. Jeżeli w każdej sprawie można napisać ,do Papieża to przeczyta też przeprosiny. Do tego dyskusja Papieża Franciszka ze zdystansowanym do niego dziennikarzem może być interesująca. Może warto ,odważnie i nie typowo. Ja będąc tak znanym dziennikarzem ,tak bym zrobiła. Zamknęło by to usta wszystkim usatysfakcjonowanym , a przy okazji ukorzenie siebie ,byłoby dawką ,potrzebnej nam wszystkim ,pokory.
anonim2015.01.29 11:46
Wielu dyżurnych ałtotytetuw i ,,jasnowidzów" przepowiadało koniec Zienkiewicza i ,,Do Rzeczy'' gazeta trzyma się dalej mimo że teraz musiała podrożeć.
anonim2015.01.29 12:02
Ziemkiewicz ma guza mózgu dlatego pierdo...i trzy po trzy
anonim2015.01.29 12:24
@CzP - niezupełnie. Debiutował na początku lat 80. opowiadaniem "Z palcem na spuście". "Jawnogrzesznicę" napisał już w tzw. nowych czasach. I czy była rzeczywiście "mocno antyklerykalna"? Kiedy ją czytałem, a byłem wtedy młodszy, też byłem Murzynem i grałem w kosza, wydawała mi się raczej krytyczna wobec gatunku religijności wówczas popularnie nazywanego "radiomaryjnym". Ale elektroniczny różaniec mi się spodobał. Przydałoby się takie ustrojstwo, kiedy człowiek od modlitwy wymawia się brakiem czasu. RAZowi ostatnimi czasy urosło trochę ego (tak gdzieś do dwóch milisapków, czyli 0,2 pikołysiaka), a jego reakcja na akcję Kapeli krąży nieprzyjemnie w okolicach pyskówki. Wierzę, że zachowa pazur. Może też następnym razem parę razy się zastanowi, zanim chlapnie coś na gorąco po przeczytaniu doniesień medialnych.
anonim2015.01.29 12:44
Ta, już widzę, jak się Ziemkiewicz "kończy" :-) Małe audio-tele: które określenie jest bardziej obraźliwe: "idiota" czy "ch.j"? Tak pro-forma pytam, bo akurat środowisko "Krytyki P." bardzo broniło dyrektorki teatru, która była łaskawa określić Franciszka tym drugim, jakże zaszczytnym tytułem. Zresztą nie tylko Krytyka. Cała masa różnych oburzonych tym "idiotą" tuż po wyborze gardłowała że "ch.j mieści się w cywilizowanym dyskursie" i inne takie dyrdymały. A mało kto zauważył, że Franciszek spostrzegł, że jego wypowiedź rzeczywiście wprowadziła zamęt i na drugi dzień prostował i wyjaśniał....
anonim2015.01.29 12:44
Saloon próbuje odstrzelić Ziemkiewicza, bo celnie obnaża ich hipokryzję.
anonim2015.01.29 13:02
Wróble ćwierkają, karawana idzie dalej ...
anonim2015.01.29 13:06
Ten "Tygodnik" jest tak "Powszechny" (czyli "katolicki") jak jego dzisiejsze twarze: Ks. Boniecki i reszta Wróbli. Pełniący za Komuny, pod ojcowskim okiem Ks. Kardynała Wojtyły rolę Prometeusza pismo już dawno zeszło na psy wraz z innymi III-cio Rzeczpospolitymi wynalazkami (vide Ks. Sowa, Poseł Raś etc.). Dlatego dużo barfziej przekonuje mnie szczerość przeprosin Ziemkiewicza i jego apologia ( http://dorzeczy.pl/subotnik-ziemkiewicza/id,5351/Uslyszcie-moj-bluzg.html ) niż życzeniowa prognoza pana Wróbla ze śmiet/tygod/nika
anonim2015.01.29 13:38
Niektórym mądrym ludziom ich mądrość rzuca się na mózg. Przykładem jest Ziemkiewicz, najwybitniejszy polski publicysta. Obraził nie tylko papieża Franciszka, ale obraził pamięć przywódców II RP, zarzucając im niewiedzę tego, co wiemy dzisiaj o tamtych czasach. Takich mądrali od alternatywnej polityki jest coraz więcej i szkoda, że Ziemkiewicz do nich dołączył.
anonim2015.01.29 14:11
Ziemkiewicz powiedział uprzejmą prawdę. Wersja mniej uprzejma jest taka, że Franciszek jest świadomym stronnikiem wrogów kościoła.
anonim2015.01.29 15:16
Ziemkiewicz racje maił z tym papieżem. Przynajmniej facet nie przejawia oznak zbaraniałego i ślepego fanatyzmu ani na prawo ani na lewo po prostu jest normalnym człowiekiem. A papieża można krytykować tak jak każdego, to nie Jezus Chrystus tylko tak samo omylny człowiek jak każdy inny. A samo to że bronią go przed Ziemkiewiczem takie środowiska jak Krytyka Polityczna, już świadczy o tym że coś jest na rzeczy, bo kto to słyszał aby bezbożnicy bronili ojca świętego przed zniewagami. Moim zdaniem ten papież za bardzo chce się przypodobać światu. Nikt tu nie dyskutuje o tym czy Ziemkiewicz miał racje czy nie tylko nad słowem idiota za które zresztą przeprosił. Bo Polacy to taki kłótliwy narodek który kocha spory i waśnie o pierdoły. No ale w końcu dopadło i Ziemkiewicz to ''Polactwo" o którym to kiedyś tak trafnie pisał.