Wraca sprawa byłego senatora PO Józefa P. Kolejne zatrzymania CBA - zdjęcie
09.05.19, 08:40Fot. Pixabay, CC 0

Wraca sprawa byłego senatora PO Józefa P. Kolejne zatrzymania CBA

5

Trzy osoby zatrzymane przez CBA. To nowe wątki śledztwa prowadzonego od 2015 r., do którego zatrzymano wcześniej m.in. byłego senatora RP Józefa P. oraz Jarosława W. – asystenta senatora.

Funkcjonariusze wrocławskiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali trzech przedsiębiorców z Dolnego i Górnego Śląska. Wszyscy zamieszani są w proceder korupcyjny dotyczący powoływania się na wpływy w instytucjach publicznych w zamian za korzyść majątkową w postaci różnych kwot pieniędzy. Jest to nowy watek, tego toczącego się od 2015 roku śledztwa. Tym razem chodzi o wręczenie korzyści majątkowych bądź też ich obietnicę przedkładaną Jarosławowi W., powołującemu się na wpływy we wrocławskich instytucjach publicznych, w zamian za jego ,,pomoc” w załatwieniu różnych spraw prowadzonych w urzędach.

Wcześniej w ramach toczącego się śledztwa agenci CBA zatrzymali czternaście osób, w tym byłego senatora RP VIII kadencji Józefa P. oraz jego asystenta - Jarosława W.

Wszyscy zatrzymani przez CBA zostaną przewiezieni do Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Poznaniu, gdzie usłyszą zarzuty.

dam/cba.gov.pl

Komentarze (5):

Max Fiend2019.05.9 12:19
Tempo ekspresowe, nie ma co :-D
Andrzej Malik2019.05.9 9:36
A czy oprócz zatrzymania, kogoś skazano? Dla brata pytam.
PIERWSZY MILION TRZEBA UKRASC KTO TO POWIEDZIAL2019.05.9 9:24
W POLSCE NIE MA CO SIE TAK CACKAC Z TYMI FINANSOWYMI BANDZIORAMI.PROPONUJE WRAMACH WSPOLPRACY Z CHINAMI ZLECIC IM SADZENIE TYCH LOTROW .ZARAZ ILOSC PRZESTEPSTW SPADNIE DO ZERA.ICH SADY TO TAKIE TYPOWO NKWDOWSKO UBECKIE LECZA ZLODZIEJI OLOWIEM.
NIE MA JUZ W POLSCE POGODY DLA ZLODZIEJI2019.05.9 9:12
CZY NACJA ZLODZIEJSKA W POLSCE ZROZUMIE W KONCU ZE NIE BEDZIE JUZ TAK JAK BYLO .PROPONUJE ZEBY SZARANCZA Z POKO RZUCILA SIE NA SZPARAGI W NIEMCZECH
ciagle mysla ze dalej mozna krasc jak za donka2019.05.9 9:07
jak policja chwyci jakiegos koszerniaka za naduzycia to kazdy mowi ze jest niewinny ciagle licza na koszernych sedziow ze wyzwola ich z rak sprawiedliwosci polskiej