Wojciech Cejrowski jeszcze raz o nieobsługiwaniu Ru... Rosjan. "Ustawy do rozwałki" - zdjęcie
06.09.14, 10:22Wojciech Cejrowski (fot. Przemysław Jar/Wikipedia)

Wojciech Cejrowski jeszcze raz o nieobsługiwaniu Ru... Rosjan. "Ustawy do rozwałki"

18

Kilka dni temu Wojciech Cejrowski napisał na Facebooku o jednej z sopockich restauracji, która postanowiła nie obsługiwać Rosjan. Wpis jednak wkrótce został skasowany przez administrację portalu. Znany podróżnik podejrzewa, że stało się tak ponieważ pochwalił akcję nieobsługiwania „Ruskich”. Dlatego jeszcze raz napisał na swojej tablicy dokładnie to samo, tyle że zamieniając „Ruskich” na „Rosjan”.  

„Zamiast pisać RU wpiszę RO, ale w głowie nadal będę miał Ru-Ru-Ru. I to tyle na temat swobód obywatelskich, wolności przekonań, swobodnej wymiany myśli itp...” – podsumował podróżnik, chwaląc inicjatywę sopockiego restauratora.

Później jednak Cejrowski znowu zabrał głos w tej sprawie, tym razem pisząc o ograniczaniu praw obywatelskich. „Helsińska Fundacja Praw Człowieka stwierdziła na przykład, że zachowanie właściciela restauracji jest niezgodne z prawem, gdyż ustawa równościowa zakazuje odmiennego traktowania w dostępie do usług ze względu na pochodzenie etniczne lub narodowość".

„Jeśli już ktoś chce być w tej sprawie formalistą to Rosja jest państwem federacyjnym (Federacja Rosyjska), więc nigdy nie wiadomo jakiej narodowości lub z jakiej grupy etnicznej jest ten konkretny Rosjanin, którego nie obsługujemy - może być Czukczą, Azerem, Kazachem, Kozakiem, Żydem i Polakiem - a słowo "Rosjanin" z formalnego punktu widzenia nie oznacza narodowości, lecz przynależność administracyjną (in. obywatelstwo) do Federacji Rosyjskiej” – odpowiedział podróżnik.

Zdaniem Cejrowskiego, cała sprawa z restauratorem stanowi naruszenie podstawowych praw obywatelskich. „Właściciel restauracji, zakładu fryzjerskiego, czy każdy inny właściciel powinien mieć pełne prawo wywieszenia na swoich drzwiach dowolnego zakazu w dowolnej sprawie. Jeśli nie chcę, żeby mi na posesję przychodzili roznosiciele ulotek lub Świadkowie Jehowy, powinienem mieć pełne prawo właścicielskie w tym zakresie - moja posesja, więc ja i tylko ja decyduję kogo zapraszam, a kogo wypraszam, nie? No! Tak być powinno, ale niestety nie jest. Fryzjer nie ma prawa wywiesić tabliczki: przyjmuję wyłącznie klientów bez wszawicy. Teatr nie ma prawa wyprosić ze spektaklu osoby, która nażarła się fasoli z cebulą i psuje atmosferę. Nie mamy podstawowych praw. Odebrano nam je po kawałku uchwalając idiotyczne ustawy” – kwituje podróżnik.

Ale nie tylko restaurator z Sopotu ma kłopoty za to, że nie chce obsługiwać Rosjan. „W zeszłym tygodniu czytałem w Gazecie Polskiej o facecie, którego ściga policja, za to, że udekorował polską i ukraińską flagą dwa ruskie czołgi stojące przed cmentarzem we Wrocławiu. Tych czołgów - pomników sowieckiego najazdu na Polskę i sowieckiej okupacji - już dawno nie powinno tam być! Cmentarz żołnierzy wroga to jedno - cmentarz jest wyłącznie przyzwoitym potraktowaniem zwłok i należy się to nawet zwłokom zbrodniarzy - ale pomniki (a te dwa ruskie czołgi, to pomniki ustawione na cokołach) powinno się stawiać bohaterom, nie zaś wojskom okupanta. Facet, który wywiesił na czołgach wroga dwie flagi, jest ścigany, jest przestępcą i ma odpowiadać za akt wandalizmu. Takie mamy idiotyczne ustawy. Ustawy do rozwałki” – zakończył Cejrowski.

MaR/Wojciech Cejrowski Facebook

Komentarze (18):

anonim2014.09.6 10:41
Tylko co to znaczy "ma prawo" - państwo ma nie karać za tego typu postępowanie , jeśli tak rozumiane , to pewnie tak . Natomiast chyba nie jest to najsensowniejszy pomysł .
anonim2014.09.6 10:51
Nie ma w Polsce wolności i dalej jest niewolniczy kult byłych okupantów ze wschodu - tu zgoda z WC.
anonim2014.09.6 10:52
Dlaczego sensowna fronda.pl publikuje bredzenia cejrowskiego?
anonim2014.09.6 10:59
"Nie ma w Polsce wolności i dalej jest niewolniczy kult byłych okupantów ze wschodu - tu zgoda z WC." a Ty plus jak nie potrafisz uszanować ukochanej Ojczyzny - droga wolna, wyjedź
anonim2014.09.6 11:03
W Polsce fryzjer ma prawo nie obsłużyć każdego klienta - nie wiem skąd idiotyczny wpis. WC nie ma racji
anonim2014.09.6 11:33
Bo ta ustawa równościowa to może być rozciągliwa , zakaz odmiennego traktowania , czemu nie np. wyznawaną religię . Jeśli ktoś chciałby w piątek zjeść smażoną rybę ,a nie krwisty befsztyk ,to przecież domaga się odmiennego traktowania . Jeszcze trochę gdy "pomajstrują" przy ustawie okaże się ,że wynika z niej równość bez względu na zasobność portfela ...
anonim2014.09.6 11:54
Mój ci on, kropka.
anonim2014.09.6 11:57
@Wojciech Cejrowski Jest Pan Polakiem i podróżnikiem. Proszę mi powiedzieć w jakich krajach spotkał się Pan z podobną sytuacją. Czy będąc na Litwie, Ukrainie, w Rosji chciałby Pan zobaczyć napis "Lachów nie obsługujemy"? Jest Pan też, a może przede wszystkim, rzymskim katolikiem. Jak Pańskie powyższe poglądy odzwierciedlają zobowiązanie fatimskie? Sursum corda
anonim2014.09.6 12:08
I tu się z Cejrowskim zgadzam. Jeżeli ktoś prowadzi prywatny zakład, ze swoich prywatnych środków i nie bierze żadnego dofinansowania od państwa, to ma pełne prawo wybierać sobie klientów. Właściciel teatru ma prawo nie wpuszczać tam Murzynów, a właściciel jedynego sklepu na wsi w promieniu 5 kilometrów ma prawo nie obsługiwać starszych pań katoliczek. Ba, każdy prywatny biznes ma prawo bez podania powodu odmówić obsługiwania Cejrowskiego jeżeli tylko właściciel tego biznesu będzie miał taki kaprys. W końcu jest to mój i tylko mój biznes. Akcji "Nie obsługujmy Rosjan" nie popieram, bo jest idiotyczna i działa tylko na niekorzyść prowadzących biznes, no ale wolność Tomku w swoim domku.
anonim2014.09.6 12:21
@agarwaen22 Człowiek może postępować dobrze ,albo źle ,natomiast jak to się ma do obowiązującego prawa , do czego "ma prawo". W skrajnych przypadkach to SS-man "miał prawo" likwidować podludzi ,a czekiska kułaków .
anonim2014.09.6 12:49
A obecnie to w działaniu "wymiaru sprawiedliwości" daje się odczuć wariacje na temat leniowskej zasady . Coś typu "nie ważne jakie są zapisy , jaki duch za nimi stał , ważne kto orzeka i interpretuje " :-) Objawia się to między innymi absurdalną drobiazgowością w drobnych sprawach i całkowitym pomijaniem całego , wyjątkowo podejrzanego obszaru .
anonim2014.09.6 13:21
Popieram w całej rozciągłości tego tematu... Własność PRYWATNA - i tyle. Jeśli mowa o placówce publicznej - nie ma dyskusji. Jeżeli jednak mamy do czynienia z własnością prywatną - powinno być dokładnie tak, jak zwarł Pan Wojciech. P.S. Nie, nie oburzałbym się, jeśli ktoś wywiesił by na drzwiach swego PRYWATNEGO zakładu, placówki karteczkę z ifnormacją: "Katoli/Polaków/Polaków na emigracji nie obsługujemy". Przykre, ale to jednak jego święte prawo...
anonim2014.09.6 14:55
A ja uważam, że mamy prawo okazać ostentacyjną niechęć Rosjanom, za to, co czynią na Ukrainie. OSTENTACYJNĄ !! Wypraszać z lokalu, gdzie bywają kulturalni ludzie. Możecie sobie gadać, "a co ci ludzie winni?" To ja odpowiem. Tak jak w Niemczech przez drugą wojną światową - Hitler sam się nie wybrał, tak w Rosji poparcie dla Putina od momentu akcji z Krymem tylko zwyżkuje. Tak - ci ludzie są winni tak samo, bo są tacy sami. A zresztą, niech odczuwają, co wyczynia ich państwo. Niemcy się próbują odcinać, poprzez wyimaginowanych nazistów, od swoich własnych zbrodni, tak Rosjanie będący za granicą na wczasach, powinni być zawracani do własnego kraju. Przekaz musi być jasny: "nie chcemy was". Mogą ewentualnie poprosić o azyl. Niemcy przez 1939r jakoś niespecjalnie prosili.
anonim2014.09.6 15:07
Cejrowski to jednocześnie głupiec, prostaczek i cham. Wie jedno: jak na tych uroczych cechach zarobić.
anonim2014.09.6 16:16
ABC Społecznej Krucjaty Miłości Kardynał Stefan Wyszyński 1.Szanuj każdego człowieka, bo Chrystus w nim żyje. Bądź wrażliwy na drugiego człowieka, twojego brata(siostrę). 2.Myśl dobrze o wszystkich - nie myśl źle o nikim. Staraj się nawet w najgorszym znaleźć coś dobrego. 3.Mów zawsze życzliwie o drugich - nie mów źle o bliźnich. Napraw krzywdę wyrządzoną słowem. Nie czyń rozdźwięku między ludźmi. 4.Rozmawiaj z każdym językiem miłości. Nie podnoś głosu. Nie przeklinaj. Nie rób przykrości. Nie wyciskaj tez. Uspokajaj i okazuj dobroć. 5.Przebaczaj wszystko, wszystkim. Nie chowaj w sercu urazy. Zawsze pierwszy wyciągnij rękę do zgody. 6.Działaj zawsze na korzyść bliźniego. Czyń dobrze każdemu, jakbyś pragnął, aby tobie tak czyniono. Nie myśl o tym, co tobie jest kto winien, ale co Ty jesteś winien innym. 7.Czynnie współczuj w cierpieniu. Chętnie spiesz z pociechą, radą, pomocą, sercem. 8.Pracuj rzetelnie, bo z owoców twej pracy korzystają inni, jak Ty korzystasz z pracy drugich. 9.Włącz się w społeczną pomoc bliźnim. Otwórz się ku ubogim i chorym. Użyczaj ze swego. Staraj się dostrzec potrzebujących wokół siebie. 10.Módl się za wszystkich, nawet za nieprzyjaciół.
anonim2014.09.6 20:54
A IceQueen to kacap z Azji jak wielu na tym forum i myśli barbarzyńca jeden z drugim, że na kimś (poza lemingami) robią wrażenie jego azjatyckie, chamskie IceQueenowe bleblania...
anonim2014.09.6 22:08
bardzo dobrze że nie wpuszcza ruskiej dziczy niech sobie do Putinka jeżdżą a z Polski wypierdzielają
anonim2014.09.7 11:37
Nie obsługujcie Żydów z powodu Palestyny!!!