Witold Gadowski: Matnia Banasia. Luksusowa zatoka czerwonych świń - zdjęcie
28.11.19, 11:00(fot. screen)

Witold Gadowski: Matnia Banasia. Luksusowa zatoka czerwonych świń

18

O spotkaniu w Szwecji i o Alfredzie Trzęsowskim, o umorzeniu postępowania w sprawie słów Jana T. Grossa o Polakach, o kłopotach z wynajęciem sali na spotkanie z Wojciechem Sumlińskim, o Marianie Banasiu i podziemiu gospodarczym tuż pod jego nosem, o zatrzymaniach przemytników leków w Jeleniej Górze, o sprowadzeniu 100 ton polskiego złota do kraju.

- Prokuratura w Katowicach umorzyła postępowanie ws. znieważenia Narodu polskiego przez Jana Tomasza Grossa, który raczył się wyrazić, że Polacy zamordowali w czasie okupacji więcej Żydów, niż Niemców. Prokuratura nie dopatrzyła się znamion obrazy, naruszenia godności Narodu polskiego, Polaków. Zakładajcie prywatne sprawy Grossowi, Grabowskiemu! O duże odszkodowania. Ja sam, jako Polak, zastanawiam się, czy nie założyć Grossowi sprawy - mówił Witold Gadowski

- Myślę, że Gross nas po prostu obraża. Spróbujmy ruszyć wspólnie przeciwko takim ludziom, którzy kłamią za pieniądzę - dodawał

Publicysta odniósł się także do kwestii cenzury promocji książki Wojciecha Sumlińskiego, Ewy Kurek i Tomasza Budzyńskiego

- Wokół czerwona powódź. Cała ulica Foksal to luksusowa zatoka czerwonych świń. Podjęto więc akcję, żeby wyrzucić SDP z tego miejsca. To ostoja wolnego słowa. Tam nie sięgają macki cenzorów z różnych kręgów - mówił Gadowski

Witold Gadowski odniósł się również do sprawy Mariana Banasia.

- Marian Banaś nie jest winien żadnego przestępstwa. Widziałem dokumenty. Co nie znaczy, że nie znalazł się w sytuacji dwuznacznej moralnej i nawet nagannej. Nieprzejrzystość dotycząca kamienicy kładzie się cieniem, ale nie można tu zarzucić przestępstwa - stwierdził dziennikarz

- Trwa nieustanna kampania zniszczenia tego człowieka. Dlaczego? Bo uderzył w kilka interesów, których nikt nie ruszał. Szczególnie w układ warszawski. Zaczęto się go obawiać, że będzie niezależnym prezesem NIK - dodawał

Komentarze (18):

Janosik2019.11.29 4:53
Czy nikomu z komentujacych nie przyszlo do glowy ze nagonka medialna na pana Banasia moze miec na celu usuniecie czlowieka uczciwego a bedacego przeszkoda dla wszelkiego rodzaju kretaczy ? Ja podchodze do tego wszystkiego z rezerwa .
kapral2019.11.29 2:47
Tu nie chodzi o Banasia tu chodzi o człowieka co może zmieść układ. To gra o wielka stawkę wyzwolenia polski z macki mafii. A te sięgają głęboko co Gadowski wie najlepiej.
Ciekawy2019.11.28 21:11
Porażające. Interesy w poprzek partyjek. Usmarowane ręce.W tle setki milionów złotych. " Dotowany" Gawin? Strach przed niezależnym Banasiem. Wymuszanie dymisji ze strachu. Krety w ministerstwie finansów. Pazerność i bezczelność. A przecież trumna nie ma kieszeni. A potem w proch ziemi. A jak ciężko rozstać się z tym światem. Tyle dobra zostawić " ciężko zarobionego".
Reytan2019.11.28 18:08
Gadowski ,jak zwykle zydowski prowokator. Tak broni Banasia,ze kopie pod nim jeszcze glebszy dol.
Zosia2019.11.28 18:13
Bo u nich to wszyscy żydy. Same żydy wszendzie som.
Zosia2019.11.28 14:51
Gadowski, albo Ty jesteś kompletnym idiotą , albo Ci coś obiecali?!
72019.11.28 12:50
Jednak Banas to kryształ!!!!!!!!!!!!!!!!!!! on widział wszystkie dokumenty ? jakim prawem? To juz nie jest kabaret to cyrk !!!!!!!!!!!!
Antysemita z AK2019.11.28 18:18
Bo to koledzy. I od szabli i od szklanki. Kiedyś było "trzech kumpli", teraz jest "dwóch kumpli" - Gadowski i Banaś. Fronda teraz będzie wiedziała, u kogo autoryzować artykuły na temat pana Banasia.
fdf2019.11.28 12:37
Bronić kryształowego do końca pisowskiego i banaśowego. Brawo tak trzymać towarzysze partyjni!
Ślązak2019.11.28 12:08
To nie jest matnia Banasia . To matnia PiS . Dzięki Banasiowi to PiS znalazł się w matni . Widać mu to odpowiada skoro go broni . Albo też nie ma innego wyjścia .
Mirek T2019.11.28 12:53
Opssss ! Uwaga debil ze Ślundzka na portalu. Prosimy nie komentować !
Ślązak2019.11.28 16:27
Te , Mirek . Tyla razy żeś mioł już napisane żeś ino Żyd i dali niekumaty ? Jo je aż Ślonzok . Zapamiyntej se to .
ten drugi2019.11.28 11:24
Uwaga sensacja rewelacja - damsko-męska akrobacja "W stylu new wave z San Francisco - zaczynamy białe disco" Już widzę blady - jak blondynka śliczna Zbliża sie szybko do mego stoliczka Z uśmiechem godnym Racheli Welch Pyta "hej kocie - czy ze mną tańczyć chcesz?" Przecież wiadomo, że jej nie odmówie Musze sie sprężyć, bo tańczyć nie lubię Z trudem niestety łapię pion Przyznaje piłem - przepraszam pardon Pola Monola + Coca-Cola Strzeliłem gola pod rock and rolla Pola Monola + Coca-Cola My name is Franek her name is Jola Mistrzyni disko miss rock and rolla Przy pierwszym kroku majtnęła mnie przez udo A potem były zapasy i judo Przerzut przez plecy - lece zygzakiem Spadam na piersi - bomba okrakiem A potem w tył, obrót, głową w dół Łbem wale w ziemie - nogami w stół Pola Monola + Coca-Cola Strzeliłem gola w rytm rock and rolla Pola Monola + Coca-Cola Znów siedze w barze nieco zziajany Troche spocony i podrapany Pola Monola + Coca-Cola Gwiżdże mi w płucach rytm rock and rolla Wreszcie muzyka nagle sie urywa Ależ to chwila piękna i szcześliwa Lecz co to - słysze, znów ktoś przerywa ciszę: "W stylu new wave z San Francisco zaczynamy białe disko"
Ślązak2019.11.28 12:15
Odmów chłopie tego tańca bo cie wyniesom nogami do przodu . Zajedziesz sie . Lepi se nalyj gorzołeczki i se siedź i zaglondej co ta Pola mo pod kieckom jak wywijo do gory nogami . Dobre . :):):)
anonim2019.11.28 11:20
Ja to bym Banasiowi order dał. Robi w ch... wszystkich Kaczora nie wyłączając i za to powinien miec ekstra nagrodę
Ślązak2019.11.28 16:30
A jo sie z Tobom zgodza . :) Robi ich po naszymu w ci..a.
Laura2019.11.28 11:07
Biedna opozycja oni musza wystrugac z banana zawsze jakiegos malwersanta z PIS!!!
Mirek T2019.11.28 16:49
Banana to ty obciągasz wikaremu z połykiem Lauruniu !!!!