Witold Gadowski: Prawda o zarzutach dla Banasia - zdjęcie
05.12.19, 08:38(fot. screen)

Witold Gadowski: Prawda o zarzutach dla Banasia

34

O zgromadzeniach we Wrocławiu, o okrzykach Frasyniuka, o Marianie Banasiu i zarzutach w jego sprawie, o strachu w PiS-ie, o czterech wielkich aferach i co je łączy, o zagadkowej rezygnacji prezesa Pekao, a także o nowych produktach w księgarence.

 

- Kilka dni temu we Wrocławiu odbyła się manifestacja, z celebryckimi twarzami, w której wziął udział oskarżony o defraudację pieniędzy Józef Pinior, na manifestacji był autorytetem moralnym. W charakterze autorytetu moralnego był również Władysław Frasyniuk. Pan Frasyniuk raczył wznosić okrzyć pt: "Je*ać Pisiorów". Zgromadzenie nie zostało rozwiązane, a nawet były przychylne komentarze w środowisku wyborczej, czy tvn. Czy okrzyk wznoszony przez pana Frasyniuka był wezwaniem do nienawiści, do przemocy, czy też mową miłości? Okazuje się, że według mediów zaprzyjaźnionych z Gazetą Wyborczą i TVN był to przejaw mowy miłości - mówił Witold Gadowski

 

- Dlaczego szczurki zaczęły mnie opiskiwać? Bo takie przyszło zadanie. Bo śmiałem wzywać do zachowania podstaw praworządności w sprawie Mariana Banasia. Te szczurze piski nie robią na mnie wrażenia. Ci ludzie przeminą. Nikt nie będzie za chwilę pamiętał, że jakiś Pereira, czy inne szczurki istniały w przestrzeni publicznej - stwierdził

- To działanie na rozkaz. Dlaczego na rozkaz? Ponieważ Marian Banaś nie uległ manipulacji, naciskowi, decyzjom politycznym - dodawał

 

Dziennikarz odniósł się także do listu w obronie Mariana Banasia.

- Nie dam sobie odciąć dłoni za pana Mariana Banasia, ale nie będę się przyłączał do stadnego flekowania człowieka. Najpierw jest względna cisza. Salwy idą tylko z TVNu i Gazety Wyborczej. Aż do momentu, gdy Marian Banaś przychodzi do Sejmu i przedstawia dwóch swoich zastępców wyznaczonych przez PiS. Wtedy rozpoczyna się gra pt: natychmiastowe odejście Banasia i przejęcie władzy przez jego zastępcy Tadeusza Dziuby. Marian Banaś pisze do marszałek Witek, że rezygnuje z funkcji prezesa NIK. Pani marszałek Sejmu deklarację odrzuca i zmienia jej kształt. Pan prezes NIK nie podpisuje tej deklaracji, stwierdza, że się nie będzie poddawać. - wyjaśnia Gadowski

- Tu jest głębsza gra. PIS zorientował się, że Marian Banaś będzie niezależnym prezesem NIK. Takim miejscem jest choćby telewizja publiczna i kontrola ogromnych pieniędzy przekazywanych telewizji. Jest kilka innych miejsc, które należy skontrolować - mówił

Według niego, na PiS padł "blady strach".

Komentarze (34):

Jerzy K.2019.12.6 22:27
Gadowski - piłbym z nim:)
klaus2019.12.6 6:48
takimi komentarzami to prawica nigdy przenigdy nie wygra jeśli jest to prawdą co prawi Pan Gadowski to dawno by było rozgłaśniane przez nie które media prawicowe, a tak jak to mówią młodzi sranie w banie i nic a tego nie wynika.
Urszula2019.12.6 6:24
O aferze GetBack jakby zapomniano. Ta piramida finansowa doprowadziła do straty 2,5 mld złotych oszczędności naiwnych Polaków, 3 razy więcej niż w aferze Amber Gold. "Wraca afera GetBacku. Siedzący od 1,5 roku w areszcie prezes tej spółki zeznał, że przed upadkiem firmy współpracował z CBA. Zeznania rzucają cień na rolę państwa w aferze, w której straty są ponad trzy razy większe niż przy Amber Gold." Afera goni aferę i w każdej zamieszani są funkcjonariusze CBA. PiS rozkradnie państwo do cna.
Olej2019.12.5 20:54
Łajdacki scenariusz perfidnej swołoczy. I jeszcze jedno dostrzeżone w ślipiach wszystkich komuchów i im pochodnych. Oto perfidią bolszewicką, wściekłe sitwy umyśliły sobie że Panem Banasiem zamienionym w taran lub zdrowy pień uderzą w PiS niejako broniąc go na stanowisku do chwili w której, uznają,że rozpoczął się rozpad PiS-u i pień jest zbędny, wtedy się Pana Banasia pozbędą, wylewając wszystko co się da, każdą pomyję.
tadeusz2019.12.5 20:41
Panie Prezesie Banaś.Czyń swoją powinność a jest wiele do zrobienia.Polska nie może być własnością żadnej kliki. Polskę trzeba oddać Polakom a Pan może w tym pomóc. W swym działania nie jest Pan osamotniony.Nie lękajcie się mówi Apostoł. To dotyczy również Pana Prezesa.
And you think filthy kike, you can hide?2019.12.5 18:49
Jonasik - aaa ... mam róg wikinga w doopie! O'lala, jak dobrze! Spotkajmy się pod Lidlem. Mam owieczkę dla ciebie i trochę sianka, I oczywiście "Albert extra Vergin oil" - do smarowania rectum.
mm2019.12.5 17:06
sutener z Krakowa-Za te słowa bym obciął bym ci jaja i rzucił psom..
Sutener z Krakowa Marian.B 2019.12.5 14:40
Gadowski, czy ty chcesz pojechać z łopatą na wycieczkę do LASU.!!!!!
mm2019.12.5 17:05
Za te słowa bym obciął bym ci jaja i rzucił psom..
Michal2019.12.5 14:28
Alkoholik & Alfons
Olej2019.12.5 13:35
Jakoś tak mi intuicja podpowiada i logika faktów, że z Panem Banasiem zacznie się przełom – przesilenie polityczne, w którą stronę pójdzie oto jest pytanie ? Refleksja druga; przez 30 lat trwa taniec chocholi, ktoś zanęca ludek boży hasłami zmian, napraw i przełomów, po czym wszystko wraca do stałej polskiej normy, wszechobecnego politycznego gnicia, złodziejstwa i afer. Z nadejściem PiS-u miało być inaczej, jak się okazuje i w tym przypadku zadziałał ten sam mechanizm ,,zanęty’’ ludu. Lud poszedł po czym stopniowo zaczął baranieć, pierwszym otwarciem oczu było odwołanie premier Beaty Szydło, drugim ,,fikołek’’ prezydenta z reformą sądownictwa. Teraz mamy oczy już wytrzeszczone z pytaniem co jest do cholery ? Nic nie jest kochani, nic, ktoś zanęcił i jak zauważył dawno temu Pan Michalkiewicz kazał nowej władzy cwierkać z klucza. No i ćwierkają !
anonim2019.12.5 13:13
Ciekawostką jest, że w tej TVPiz II Kurskiego wsie szambo z TVN zlazło się.
Polak2019.12.5 11:02
Gdyby szczurek Gadowski chciał popiskiwać w sprawie przestrzegania praworządności, to nawoływałby do natychmiastowego aresztowania Banasia. Ale jak widać to klasyczny pisowiec żyjący z bronienia przestępców.
Tadeusz 2019.12.5 10:48
Brednie. Banaś jako wiceminister finansów widział i dużo wie. Plotki głoszą o przewalaniu państwowych pieniędzy i powiązani z tym mają być politycy jedynej niezastąpionej patriotycznej mającej monopol na nieomylność frakcji rządzącej ale czy to prawda to się okaże? W TVN mówili, że może chodzić o miliony ale wiadomo TVN to Niemieckie media i kłamią bo inaczej w TVP by powiedzieli. Filmiki z hotelu to najgorzej afera towarzyska ale Banaś ma papiery znacznie mocniejsze niż takie bzdury. Urzędnicy widzą jak państwo funkcjonuje i każdy zbiera haki na czarną godzinę. PIS doprowadziło ten kraj do ruiny. Służby są partyjne a nie państwowe. Prokuratura tak samo. Jeszcze sądy chcą przejąć i będą mogli kraść ile wlezie a z publicznej usłyszycie jedynie że jest coraz lepiej i będzie dobrze. Szkoda słów. A Banasia naprawdę muszą się bać jeżeli robią rzeczy. Martwi, że kościół nie chce tego wszystkiego widzieć albo udaje, że nie widzi. Jak będzie źle to postraszy się LGBT lub uchodźcami czy jakąś edukacją i ludzie zapomną o aferach.
Marian2019.12.5 16:20
Bredisz POwski trolu.
Dumi2019.12.5 10:15
Pan Witold Gadowski dziennikarz bezcenny. Odważny człowiek. Dziękuje za każdy odcinek mimo, iż nie ze wszystkim się zgadzam i nie wszystko bym poparł.
ciekawy2019.12.5 10:05
W PiS podobnie jak w PO toczy się "krwawa" walka o władzę . ."Zakon PC" systematycznie pozbywa się wszystkich konkurentów . Ich kandydatem na następcę Kaczyńskiego jest Morawiecki. Zresztą i Kaczyński popiera takie rozwiązanie. Maja tylko jeden problem. Dla wielu ludzi, to jest rozwiązanie nie do zaakceptowania. Ślepy by zauważył, że Morawiecki premierem może być ale politykiem to jest raczej marnym.
AB2019.12.5 9:30
Piękna mowa!!! Szczurek Pereira!! Szczurze piski przeciw wielkiemu panu Gadowskiemu!!! Oponentom wymyśla Gadowski od szczurów, a jednocześnie krytykuje język frasyniuka. Po jednej stronie już jesteście, panie piskaczu gadowski. Wydawało się, że pan mądrzejszy. A tu spuchnięty od megalomanii celebryta ucharakteryzowany na Katona.
Wiech2019.12.7 9:24
Gadowski jak Gadowski ale ty to napewno jesteś debilem, skromnie powiedziawszy, nie jesteś godzień oczyścić mu sandały.
Tom Bombadil.2019.12.5 9:19
Niebawem wszyscy odetchniecie: PiS będzie musiał oddać władzę. Nastąpi kilka tygodni karnawału, taniec na grobie, etc. A potem zacznie się okupacja.
urszula2019.12.10 18:29
I NIE TYLKO OKUPACJA ALE POWROT BIEDY I NEDZY ,szczegolnie dla tych,ktorzy dzisiaj korzystaja z socjalnych programow 500+.
Stanislaw2019.12.5 9:09
Jeżeli walczycie z PISem, to powiedzcie, kogo lepszego macie na jego miejsce z szansą zadowolenia narodu? Czy walcząc z PISem nie otwieracie powrót niedawnemu nieszczęściu pod inicjałami PO?
katolik 2019.12.5 9:13
na pewno ,ludzie sa przewrotni ,wystarczy mała rzecz i wariują, a nie pietnuja kradzieży przez PO
Michał Jan2019.12.5 9:24
Dni POPiS-u są policzone. Egzystencja jednych wisi na egzystencji drugich (jak nie my - to oni). PO zdycha - p. Donald Tusk już szuka nowej (starej) formuły, a PiS skupił się na efektownych dryblingach we własnym polu karnym.
Urszula2019.12.5 9:25
Pod jakim względem PiS jest lepszy od PO? PO nie kradło, ale pozwoliło na kradzież vatowskiej mafii. Teraz PiS kradnie o wiele bardziej w majestacie prawa. I tu jest problem Banasia. Jeśli jest niewinny to czemu chcą go wywalić, a na dodatek zwolnili jego syna z PEKAO SA? Jeśli jest winny to czemu na to stanowisko posadzili człowieka winnego? Służby wiedziały wystarczająco dużo o Banasiu, ale dziwnym trafem zapomniały poinformować o nieczystej grze Banasia.
Dam2019.12.5 11:43
Jarosław Kaczyński kiedyś w wywiadzie powiedział, że w latach 2005-2007 stawiał na ludzi kompetentnych, ale się przejechał bo nie realizowali oni partyjnej wizji. Za to teraz woli ludzi, którzy tą wizję będą realizować. Widocznie uważali, że posiadanie haka na Banasia sprawi, że będzie on łatwy do kontroli.
Urszula2019.12.5 14:45
No tak, ale Banaś bryka i nie daje się ujarzmić więc go trzeba przywołać do porządku organizując tę nagonkę na niego. Szczucie na niepokornych to metoda działania pisdzielców.
Otto2019.12.5 10:30
TYLKO KONFEDERACJA!!!:)
obserwator2019.12.5 22:55
To, ze nie ma kogo wybierać, to nie znaczy, ze PiS-owi wszystko wolno i wszystko im ujdzie! Pokazali swoja prawdziwą twarz szczując Banasia - tak u nich traktuje się niepotrzebnych ludzi. Jak szmatę, która ma być posłuszna.Wcześniej - tez "elegancko" pozbyli się pani Premier Szydło! To jest ich cała klasa w obyciu. Dopóki nie będą szanowali ludzi, dopóty nie będzie im wychodziło tak, jak sobie zamarzą!!!A teraz wiedzą co mają na sumieniu, zorientowali się, ze Banaś dużo wie i wpadli w panikę!!
krzysztof2019.12.5 8:51
PAN GADOWSKI MA RACJĘ TO GRA SŁUŻB NIE ZNAMY ZAMYSŁU ICH DZIAŁANIA MOŻE TO BYĆ ZEMSTA MAFII VAT A TO ZNACZY ŻE ISTNIAŁ PODZIAŁ KASY I BYŁO PRZYZWOLENIE NA OKRADANIE PAŃSTWA
xyz2019.12.5 10:31
No super ale wyobraz sobie, iz wystarczylo NIE MIEC hotelu na godzinki...
A. Szlachcic2019.12.5 10:48
tak jest, Banasia znałem, zawsze był w porządku. Ktoś mu podłożył świnię, może Rosjanie, a może Niemcy?
ten drugi2019.12.5 8:51
Dziś znów mnie czeka tankowanie nocą Znów czuje straszny paliwa brak Z nerwów drżę cały i ręce mi sie pocą Gdy sie rozluźni - napełnie sobie bak Nie moge ruszyć normalnie do przodu Ani do tyłu nie wchodzi mi bieg Gdy mnie dopada uczucie głodu Zaczynam trząść się i boli mnie łeb Tankowanie nocą - troche przed północą Tankowanie nocą bez świadków i gwiazd Kto nocą smaruje - ten bak zatankuje Ten sie nagaruje po dach że aż strach Ten tank bar mnie trzyma, ja musze być blisko Jak nałogowiec czekać na ten znak Ten tank bar jest dla mnie jak dla Francuza bistro Bez niego jestem detka czyli flak Znam też ten komfort, gdy wleją mi do pełna Gdy moje gary zaczną wreszcie pić Dwa słowa - nieważna cena Kiedy mi wleją zaczynam wreszcie żyć ref. Tankowanie nocą...
Alojzy Cedzidło2019.12.5 9:08
Ponieważ nie znam autora , poety , z gratulacjami się wstrzymam Ale pali mnie ciekawość cel ,podtekst tej publikacji. . Tu mowa o NIK-u , Banasiu , polityce ,... A tankowanie nie wiadomo czego i do czego , to akurat nie na temat.