Witold Gadowski dla Frondy: Tusk to złośliwy, mały człowieczek - zdjęcie
19.06.19, 13:30

Witold Gadowski dla Frondy: Tusk to złośliwy, mały człowieczek

53

Fronda.pl: Czy mit Tuska-wybawcy na białym rumaku powoli upada? Były premier podczas poniedziałkowego przesłuchania przed komisją ds. VAT tracił panowanie nad sobą, był mniej pewny siebie, a w dodatku zabrakło witających go „spontanicznie” sympatyków

Witold Gadowski, dziennikarz śledczy, publicysta: Tusk nigdy nie był typem rycerza na białym rumaku. Na poniedziałkowym przesłuchaniu ukazał się nam jego właściwy obraz. Mogliśmy przekonać się, że jest jedynie wytworem PR-u i przychylności mediów. Niektóre media kreowały byłego premiera na męża stanu, tymczasem na komisji poznaliśmy go takim, jaki jest: złośliwy, mały człowieczek.

Jak scharakteryzowałby Pan państwo zarządzane przez Donalda Tuska i ekipę PO-PSL w świetle prac komisji posła Marcina Horały?

Niedojrzałego „Piotrusia Pana”, który za nic nie chce brać odpowiedzialności. Stroi miny męża stanu, nie zdając sobie sprawy z odpowiedzialności wynikającej z urzędu, który sprawował. Dla mnie jest to żałosne

Wczoraj podobnie surowo ocenił Donalda Tuska szef resortu sprawiedliwości. Zbigniew Ziobro stwierdził w TVP Info, że nie ma się co dziwić wypowiedziom Donalda Tuska, Ewy Kopacz czy Jacka Rostowskiego, którzy przekonywali, że na 500 plus „pieniędzy nie ma i nie będzie”. Jak ocenił minister, środki, które mogły trafiać do polskich rodzin w ramach tego rodzaju programów socjalnych za rządów PO-PSL, trafiały do mafijnych bossów

Jeżeli budżet państwa za kadencji tego niedouczonego ministra Rostowskiego był w koszmarnym stanie- a nie było 500 Plus, natomiast teraz to świadczenie jest, a budżet znajduje się w lepszym stanie, to widzimy już, jaka była skala złodziejstwa. 500 Plus kosztuje ok. 27 mld złotych. To suma, którą ukradziono polskiemu społeczeństwu za przyzwoleniem „Piotrusia Pana” polskiej polityki, Donalda Tuska, który jest człowiekiem-wydmuszką. Tusk zresztą właściwie niczym tak naprawdę nie rządził. Rządzili oligarchowie i obce interesy.

Wydaje się, że wielu Polaków wciąż oczekuje na to, że Donald Tusk oraz niektórzy politycy tworzący niegdyś jego rząd, poniosą odpowiedzialność, nie tylko tę polityczną. A jednak nie słyszymy o sprawach karnych czy wyrokach, może poza tym w procesie Tomasza Arabskiego, zresztą raczej czysto symbolicznym

To rzeczywiście zadziwiające, że przestępcy w rodzaju Leszka Balcerowicza, Sławomira Nowaka czy Donalda Tuska- przestępcy polityczni-nie ponieśli do tej pory żadnej odpowiedzialności. Nie wiem, czy wynika to ze słabości państwa, czy może buntu wymiaru sprawiedliwości przeciwko państwu polskiemu. Powiedziałbym, że jest dużo przyczyn, dla których tej odpowiedzialności nie ma. Ta sytuacja mocno burzy poczucie sprawiedliwości w oczach zwykłego obywatela, który chciałby, żeby politycy ponosili jednak odpowiedzialność za działanie na niekorzyść polskiego społeczeństwa i narodu.

A może wynika to również z faktu, że nie przeprowadzono do końca reformy sądownictwa?

Dopóki mamy bunt wymiaru sprawiedliwości przeciwko państwu, bunt nieukarany i bezprawny, rozzuchwalający kolejne kręgi tej samozwańczej „nadzwyczajnej kasty”, dopóty będziemy mieć do czynienia z tak gorszącymi sytuacjami, jak brak odpowiedzialności polityków za działanie na niekorzyść Polaków

 Czy Pana zdaniem, jeżeli Prawo i Sprawiedliwość wygrałoby jesienią wybory parlamentarne i mogło samodzielnie rządzić przez kolejne cztery lata, byłoby w stanie wyegzekwować tę odpowiedzialność od poprzedników? Może przecież dojść do sytuacji, kiedy politycy obecnej opozycji, którymi z powodu spraw z czasów rządu PO-PSL zaczną interesować się sądy czy prokuratura, będą kreować się na męczenników politycznych prześladowanych przez władze. Już teraz znamy przecież takie przypadki

To byłyby niepoważne zarzuty. Po pierwsze, opozycja nie ma do tej pory żadnego konstruktywnego programu na rzecz państwa, po drugie: widzimy wyraźnie, jak bardzo szkodliwe dla Polski było to osiem lat rządów PO-PSL. I do tej pory nikt nie poniósł za to odpowiedzialności. Gdyby udało się rozliczyć polityków, którzy działali na niekorzyść Polaków, zapewne można by mówić o przywróceniu elementarnej sprawiedliwości. Obecnie pod tym względem mamy do czynienia z niedobrą sytuacją, jednak mam nadzieję, że to się jednak zmieni, a następna kadencja, jeżeli wywalczy ją opcja niepodległościowa, przyniesie rozliczenie ośmiu lat rządów Platformy. Bardzo chciałbym zobaczyć Donalda Tuska na ławie oskarżonych. Kiedy wyczerpią się te wszystkie sztuczki medialne i PR-owe i zobaczymy prawdziwego człowieka: niedojrzałego, małego „Piotrusia Pana”.

Bardzo dziękuję za rozmowę.

Rozm. Joanna Jaszczuk

Komentarze (53):

Foster2019.06.20 10:14
A Pan - kim jest ?. Wielki człowiek nie gardzi mądrzejszymi od siebie.
Moly2019.06.20 6:59
Autor- z drugiej strony- to gigant intelektu i czlowieczenstwa oceniajac po jego wypowiedzial o bliznim.
gfd2019.06.20 5:22
dobrze wiesz, bo on polaczek, jak ty, smieciu polski.
Dominik2019.06.19 23:34
A kogo obchodzi co o Tusku myśli stary alkoholik
Palindrom2019.06.20 13:42
Tuskoidów to nie interesuje, a powinno, bo "stary alkoholik" ma prawa wyborcze i — uwaga! — poczucie godności. Ponadto "stary alkoholik" ma wpływ na otoczenie i zdanie ludzi, z którymi regularnie biesiaduje. Pycha oślepia nie tylko fizycznie. Przemyśl to, zanim znowu coś podobnie głupiego napiszesz.
nie tak dawny wykladowca2019.06.19 20:38
Albert, this not a pissing contest. I don’t give a rat’s dick about you. Now, I’m not in Poland and Polish diacritics are utterly useless to me. If wouldn’t for me you wouldn’t know about diacritics existence. You’re a hateful, resentful fuck. Assholes like you are polluting sites like this one, the question is why. Because... see above.
Albert2019.06.20 9:33
Nie szczekaj tyle piesku, tylko pokaż, że coś potrafisz oprócz szczekania na odległość. Ja też nie piszę z Polski. Nawet nie z własnego komputera. A jednak znaki diakrytyczne stosuję. Wystarczy chcieć. I oczywiście UMIEĆ.
nie tak dawny wykladowca2019.06.20 18:33
twelve years in Tibet, SU 57, 1 on 1... Like I've said on numerous occasions, we're ain't in the pissing contest, I'm not. Too big gap in the IQs; Grand Canyon. Yes, you're in some shithole in Poland. I have no need, none whatsoever for Polish diacritics, why bother. How many times I've humiliated you? Shameless fuck.
Albert2019.06.21 14:48
"Too big gap in the IQs; Grand Canyon." Racja. Też cię za geniusza nie uważam. "How many times I've humiliated you?" Hm.. niech no tylko pomyślę... A, już wiem. Zero.
edi2019.06.19 17:53
TOTALNA OPOZYCJA - to TOTALNE NIEUKI - a na dodatek LUDZIE ZŁEJ WOLI - tacy nigdy nie powinni sprawować jakiejkolwiek władzy - 8 LAT ICH RZĄDÓW TO LATA TOTALNIE STRACONE
Lennon2019.06.19 17:18
Martwi mnie wygląd pana Gadowskiego. On nie chory przypadkiem na Łiskozę?
Urszula2019.06.19 19:16
Chiba tak. Poduchy pod oczami jak u alkoholika. Nie dziwota, że durno gada.
violencja2019.06.19 23:49
Myślę , że jest przepracowany , ma żonę ,malutkie dziecko i dużo pracy, ciągle w podróży , ciągle aktywny , dużo akcji-dla ludzi dobrej woli jest akcja 14 sierpnia w Oświecimiu-zainteresujcie się, narażony , pracuje przeciwko złym siłom, pisze książki, organizuje spotkania.Gada inteligentnie , zatem ataki na jego %są bezzasadne.Słuchamy go z mężem od kilku lat , jesteśmy spokojni .Lennon nie masz dowodów , nie pisz , napisz wtedy , gdy masz pewność. Nie wiesz czy ten człowiek nie boryka się z rakiem czy przemęczeniem, ja też nie wiem , czasem dobrze nic nie powiedzieć , bo prawie nic nie wiemy o drugim człowieku, a co inni o nas wiedzą?
lolek kremowka2019.06.19 15:35
Zlosliwy, maly czlowieczek... Hmmm... Toz to o Jaroslawie jest :)
Dona2019.06.19 15:49
nie o tobie becwale
Sariel2019.06.19 16:32
No nie o nim, nie o nim P.S. Przecinki są ważne
Urszula2019.06.19 19:15
Eeee tam. Od pisdzielca oczekujesz poprawnej ortografii? Zapomnij.
Daniel K2019.06.19 15:15
Zgadza się. Doskonale to widać gdy się wypowiada, np gdy krzyczał do swoich oponentów: " jesteście kanaliami, mordercy" na Polaków mówi " gorszy sort" , " komuniści i złodzieje" na Ślązaków "zakamuflowana opcja niemiecka" i różne inne. Ma Gadowski rację, mały złośliwy człowieczek. Pozdrówka.
Maciek Arczyński2019.06.19 20:34
Aaaa... ci co ciągle wiszą na klamce u drzwi do Muter Merkel w ramach "ulica i zagranica" to Polacy? Nie wiem czy to jest "gorszy sort", ale na pewno inny. I niepolski.
Mirek2019.06.19 15:08
Gdyby taka skala złodziejstwa zdarzyła się w Turcji to Erdogan powiesiłby przynajmniej stu złodziei a ze dwa tysiące gniłoby już we więzieniach . U nas sytuacja jest inna ponieważ nasze rodzime złodziejskie lewactwo ma wsparcie od złodziei z Brukseli i Berlina . Sytuacja uległaby zmianie gdyby PiS uzyskał większość konstytucyjną . Dlatego ja głosowałem i będę głosował na PiS .
Urszula2019.06.19 19:12
Wskaż mi tych złodziei i to co ukradli. Dawaj!
Maciek Arczyński2019.06.19 19:56
Oczywiście, jacy złodzieje? A za PO/PSL - od czasów p. Balcerowicza - Polska to był kraj "mlekiem i miodem płynący". I gdyby nie te "PiS-...elce" (jak to niektórzy twierdzą), eldorado trwałoby do dziś.
Hi, hi ..2019.06.19 15:05
Albert - nowaczek-robaczek a gdzie Stachu asswipe ... Jak ci lata Su57 "jeden na jednego" z F35? Czegos sie nauczyl w Australii przez te 12 lat? A ty nowaczek-robaczek ze staten ajlend, alumnaj oksfordzki i kembrydzki jak ci idzie nauka tego smarfona - cheap shit from Huywieco?
Albert2019.06.19 15:28
"Czegos sie nauczyl w Australii przez te 12 lat?" Więcej, niż ty przez całe życie. Mimo tego, że wróciłem do Polski w wieku 16 lat. Nie ośmieszaj się tą swoją żenującą pisaniną. Naucz się jakichś podstaw gramatyki i interpunkcji, bo aż oczy bolą.
Hi, hi ...2019.06.19 15:39
mister SU57 one on one, no shit, 12 years in Tibet, my, oh my.. You must be fluent in wombat lingo, aren't you? Show me what you got, but remember about fonts, spacing and of course, punctuation. Not to mention, proper spelling. hi, hi ...
Alberto2019.06.19 16:13
I tak nie jesteś w stanie tego ocenić. Co widać doskonale po twoich uwagach dotyczących fontów i całej reszty rzeczy, których nie umiesz ogarnąć w swoim komputerze. Już nie wspominam nawet o całkowitym niezrozumieniu zasad działania komputera i przeglądarki internetowej. Krótko mówiąc, zaczynasz kolejny raz fikać do mnie w kolejnym temacie, o którym nie masz zielonego pojęcia. Znów chcesz, żebym cię zgasił jak peta?
Hi, hi ...2019.06.19 16:42
-"Znów chcesz, żebym cię zgasił jak peta?" - Do it, show what you got! You're so limited, so unread, I can fuck with you any way I want, any way I like. And you... You can't do dick about it! SU57, 12 in Australia too stupid to formate Polish diacritics, and on, and on. Typical fuckin' cook on some shitship long time ago. But, to fuck with you, not just you, I enjoy it, immensely!
Albert2019.06.19 17:43
" too stupid to formate Polish diacritics" Zapomniałem, że to ja nie używam polskich znaków, za to ty posługujesz się nimi bez zarzutu. Skoroś taki geniusz i znawca typografii cyfrowej, to może zaprezentujesz nam sformatowany według najlepszej szkoły komentarz na Frondzie, z wytłuszczeniem, kursywą, kapitalikami itp.? Czekam na pokaz twoich umiejętności geniuszu.
Anonim tel. 645 5662019.06.19 19:50
Aleś ty e-diota.
Pfft2019.06.19 21:59
"słowiczek" - naprawdę, chciałbym więcej takich konserwatystów jak ty w przestrzeni publicznej. Jesteś tak żałosny w kontraście między twoim samozachwytem i twoją tępotą i oderwaniem od rzeczywistości, że wystawiasz swojemu środowisku bardziej odpychające świadectwo, niż choćby tysiąc płatnych trolli z przeciwnej strony barykady kiedykolwiek byłoby w stanie.
z Bródna2019.06.19 14:58
Donald Tusk dzięki patelence jaką robił Angeli dostał fuchę w EU. Wyrywał z Rz.P. "za pięć dwunasta" tj. przed wyborami i kompromitacją. A jakim był prezydentem European Council? Miał szansę być kimś znaczącym i ... ją wykorzystał. Jest znaczącym nikim. Dał się poznać jako dyplomata ze szkoły Mołotowa i Gromyki, tj. Mr. Nyet. W ocenie FT, zresztą bardzo dyplomatycznej, Mr. Nyet Tusk zostawia po sobie w Brukseli wiele smrodu, a Polsce przyniósł wiele wstydu. Juncker, Timmermans i inni jeździli mu po głowie, ośmieszali przy każdej możliwej okazji, nie dlatego, że on tylko dobrze mówił "po polskiemu", że bęcwał nie posiadł żadnych obcych języków, ale dlatego, że to jest rzeczywiście człowiek małego charakteru z tzw. huge chip on his shoulders. Najlepiej się czuł w towarzystwie Putina jak sobie gruchali na Molo Sopockim (bez tłumacza), przytulali w Smoleńsku.
BAAN2019.06.19 14:53
PiS nie skupia się na odwecie, czego bardzo by chcieli mściwi ludzie, ale na poprawie sytuacji Polski i Polaków. Nie wiadomo zresztą, jakby z tym odwetem było, jeśli sądy ma w ręku wroga kasta, która wypuszcza przestępców. Rządy PiS powoli przekonują nawet ludzi, którym GW i TVN odebrały rozum, choć niektórych - i to spora część społeczeństwa - nic nie jest w stanie przekonać i ciągle wierzą w kłamstwa. Poprawa sytuacji Polaków, zlikwidowanie obszarów nędzy, wojska NATO w Polsce - to ważniejsze niż zapakowanie tuska do więzienia, choć może na to też przyjdzie czas. Arabskiego już skazano, jeszcze kilka lat temu nie byłoby to możliwe.
Albert2019.06.19 15:25
Mniej Radia Maryja i TVP, więcej myślenia. PIS nie skupia się na odwecie... dobry żart. PIS nie skupia się na niczym innym, tylko na odwecie.
Maciek Arczyński2019.06.19 17:00
Ty UB-eku ciesz się, że my jesteśmy przebrzydłymi katolami. Inaczej wszyscy byście mieli poderżnięte gardła i byście podzielili los Ceaușescu. Ale na szczęście kiedyś każdy z nas umrze i Wasza bezczelność tak czy inaczej się skończy. Mnie już na szczęście niewiele życia zostało bo większą jego część mam już za sobą biorąc pod uwagę dane statystyczne to te trochę co mi zostało jeszcze wytrzymam. Dobrze, że jestem śmiertelny. To wielka ulga.
Albert2019.06.19 17:36
Zapomniałem, że Ceaușescu został rozstrzelany z rozkazu wyznawców pastafarianizmu, a nie przez miłosiernych chrześcijan.
Maciek Arczyński2019.06.19 19:23
Wyznań chrześcijańskich jest... No właśnie, ile? Wiesz znafco? Akurat w Rumunii to nie Katolicy, ale nie o to chodzi. Tam praktycznie zniszczono religię. Poczytaj sobie "Antyludzi" Dumitru Bacu - może coś zrozumiesz. I przestań szermować miłosierdziem bo go w ogóle nie rozumiesz.
Albert2019.06.20 13:02
Wiem doskonale, jakie wyznania są najpopularniejsze w Rumunii, dlatego też napisałem, że został rozstrzelany przez chrześcijan.
Hi, hi .. 2019.06.19 14:14
Gdzie jestes Nowak robaczku, Stachu asswipe? Wylazl z barlogu Albert, fuckin' liar, tweleve years in Tibet asshole... Grupa imbecyli jak zwykle aktywna, jak obciagali drucik putina tak to robia w nadziei... Hi, hi ... nadziei! Kilku po-sowieckich zgredow w towarzystwie towarzyszek jehowych, zyjacych bezwstydnie na utrzymaniu katoli, moherow i prawakow onanizuja sie na blogach. Nic innego wam nie pozostalo. Wybory przegrane, jedne, w drugich moze byc jeszcze gorzej, Wiosna ... hi, hi ... Lata 2019-2024-5 moga byc waszymi ostatnimi. Zgryzota was zaje.... e! Co w tym wszystkim jest obiecujace; siedza w domu, nie pierdza w autobusach, tramwajach, w Biedronce, w barze mlecznym, itp., itd. Sa "ekologiczni" - zostawiaja po sobie mniejszy "carbon footprint". Hi, hi ..
Albert2019.06.19 14:26
W dalszym ciągu epatujesz tutaj swoją niezdolnością do zamiany myśli w słowo pisane? Może zajmij się jakąś edukacją, skończ nareszcie podstawówkę eksternistycznie, czy coś. Wyjdzie ci z pożytkiem.
robaczek 2019.06.19 14:39
;] takie ucielesnienie wszystkich moich konmentarzy jestes ;] nawet twoi cie minusuja ;D kochany, ze tak sie starasz ;] buziaczki***** uwielbiam Cie ;] i doceniam!! ;]
Albert2019.06.19 13:52
"To rzeczywiście zadziwiające, że przestępcy w rodzaju Leszka Balcerowicza, Sławomira Nowaka czy Donalda Tuska- przestępcy polityczni-nie ponieśli do tej pory żadnej odpowiedzialności. " To nie jest zadziwiające. Po prostu PIS od czterech lat nie potrafi sformułować choćby jednego sensownego zarzutu wobec kogokolwiek z Platformy. A nie, przepraszam. Jednego zdołali przydybać. Tomasza Arabskiego. To włąśnie pokazuje siłę argumentów i oskarżeń rzucanych przez PIS.
Sodomia i Gomora2019.06.19 18:54
Ortografia się kłania! Pacanie ruski!
Albert2019.06.19 18:57
W którym miejscu?
Moly2019.06.20 7:02
PIS takimi szczegolami jak fakty , dowody sie przejmuje.Pusta retoryka i histeria: to znak filmowy tej organizacji
polak2019.06.19 13:52
potwierdzam tą opinie o ryżym --dodam -to anty Polak
robaczek 2019.06.19 13:44
hahahah alez On was BOLI ! strach ze jednak przejma wladze i rozliczą, co? ;] tyle oskarzen, tysiace dowodów jeszcze w 2015!! i co?? i G_Ó_W_N_O ;] a WY DALEJ ŁYKACIE tą ścieme jak dzieci. ;] i jeszcze DUMNI Z TEGO ;] wystarczy stanąc z boku i sie przygladac ;] dac wam wroga wskazac. nawet wyimaginowanego. wy sami sie zjecie zeby go zniszczyc i wychwalic tego ktry go wam wskazal ;] jakze prosta technika kieowania polakami. znana od stuleci ;] proste, nie? ;] 2015: ruscy, emigranci, kapitalisci, PO 2019: niemcy, LGBT, EU, podatek kastralny, € no i PO ;] no idioci jestescie no!! Wy powaznie tego nie widzicie? ;] buziaczki. Patokatolusie moje kochane ;]
ff2019.06.19 13:51
ty nawet kretynem nie jesteś chłoptasiu
robaczek 2019.06.19 14:37
;] boli prawda, co? wiem ze boli ;]
Maciek Arczyński2019.06.19 16:47
A co ma boleć? Twoje wypociny? No chyba z rozpaczy szczele se gumo od gaci w eb. No i bedzie bul.
czeremcha2019.06.19 14:23
Podpisuję się pod każdym słowem.
anonim2019.06.19 15:21
Ty jesteś jeszcze bardziej głupi i ordynarny zarazem, po prostu bezczelny cham.
robaczek 2019.06.19 15:30
boli prawda nie ;] oj boli ;] .
Maciek Arczyński2019.06.19 16:47
Pyta się zaciea?