Witold Gadowski o Pruchniku: W tej sprawi chodzi tylko o jedno - o przejęcie majątku Polaków - zdjęcie
25.04.19, 09:00

Witold Gadowski o Pruchniku: W tej sprawi chodzi tylko o jedno - o przejęcie majątku Polaków

18

Witold Gadowski w najnowszym "Komentarzu Tygodnia" odniósł się do głośnych w ostatnich dniach spraw. Skomentował między innymi sprawę biczowania kukły Judasza w Pruchniku, za co Polska znalazła się znowu na światowym pręgierzu łowców antysemitów. Jak podkreślił, zajmujemy się kukłą Judasza, podczas gdy na Sri Lance mordowani są chrześcijanie. Cóż, gdy w tej sprawie chodzi tylko o jedno - o przejęcie dużej części polskiego majątku, mówi Witld Gadowski...

 

,,Oto w święta Wielkiej Nocy my przeżywaliśmy radość ze zwycięstwa naszego Pana Jezusa Chrystusa nad śmiercią, a „oni” przeżywali kolejny objaw polskiego antysemityzmu. W czterotysięcznym Pruchniku tradycyjnie biczowano kukłę Judasza czyli odwiecznego zdrajcy, szmaciarza, kapusia. Tak to sobie wyobrażamy w potocznym języku. I o to dopatrzono się, że Judasz przecież był Żydem, a więc biczowanie kukły Judasza jest objawem antysemityzmu. Ludzi tak myślących można by wysłać do apteki, żeby wzięli sobie jakieś leki i im przejdzie'' - powiedział Gadowski.

Publicysta podkreślił też, że "informuje policję, która wszczęła postępowanie sprawdzające w sprawie biczowania figury Judasza, że Judasz powiesił się sam, własnoręcznie, dwa tysiące lat temu".

Gadowski wskazał też na kontrast między tym, czym zajmujemy się w Polsce, a tym, co wydarzyło się na Sri Lance.
"Zamordowano w te święta na Sri Lance 359 naszych braci w wierze a Episkopat Polski zajmuje się biczowaniem kukły Judasza. Światowy Kongres Żydów potępia biczowanie kukły Judasza, a kto wspomni o 359 zamordowanych bestialsko chrześcijanach?" - stwierdził.

bsw/radiomaryja.pl

Komentarze (18):

Agnieszka2019.04.25 20:46
Zwyczaj durny jak wieszanie przez Żydów w żydowskie święto Purim kukły Hamana i to zwykle dziś ubranej we współczesny strój zachodni, np. dżinsy a nie w starożytny strój Amalekitów. Żydów przebranych w taki strój wieszają czy współczesnych gojów, obywateli świata zachodniego, co według nich są współczesnymi Hamanami do zabicia? Kiedyś w Polsce kukły Hamana i w sutanny podobno były przebierane... Różnica zasadnicza dla mnie jest taka, że w ramach obrządku religii chrześcijańskiej chrześcijanie przeżywają w tym czasie zadumę nad pojmaniem Jezusa, żałują swoich większych i mniejszych zdrad Jezusa i myślą o miłosierdziu Bożym, co może i dla Judasza jest a tzw. "uciechy" z obijania kukły Judasza gdzieś, ktoś sporadycznie organizował bez udziału Kościoła w ramach świeckiej, ludowej tradycji, co już chyba wszędzie zanikła a mogła być zaczerpnięciem wzorców z żydowskiego traktowania wrogów w czasie Purim. Kukły współczesnych Hamanów wieszają natomiast Żydzi wciąż powszechnie - w tym ku wielkiej radości zebranych także (lub zawsze) w ścisłym związku z obrządkiem religijnym, bo w synagogach. Jest więc to w religii żydowskiej i tym narodzie oficjalnie zatwierdzony, prawidłowy sposób traktowania wrogów czyli triumfu nad nim w okrutnej zemście. Nie rozumiem jak akurat Żydzi mogą w tej sytuacji czepiać się o kukły Judasza kogokolwiek - nawet gdyby to był powszechny i oficjalnie zatwierdzony przez państwo i Kościół zwyczaj?
Olej2019.04.25 10:31
Happening ,, art. UB comunization ‘’ Ja już tak na poważnie myślę o kukłach towarzyszy morderców i zdrajców człowieczeństwa. Przedstawienie kukiełkowe w centrum Warszawy jak to się w łeb strzelało radośnie, ot tak zwyczajna śmierć jak mawiał pewien klasyk Jakub. Cała seria; Berman, Światło, Wolińska, Brystygierowa, Karliner nomen omen Szyja, Morel. Oczywiście wszyscy w prążkowanych garniturach, łby wylizane brylantyną, pełna kultura – ubowska !
Beno2019.04.25 12:25
Też jestem za tym, aby wprowadzić taką tradycję, że pamiętamy, bo niestety wielu nie chce o tamtych czasach pamiętać i o tych, co to utwierdzali w brutalny sposób w Polsce bolszewizm.
Olej2019.04.25 13:33
Najlepiej brać ich prawdą i ich metodami. Ośmieszeniem i kpiną z ich obłudy. Bolszewizm i jego zbrodnie mają ten sam ciężar gatunkowy co zbrodnie Niemców. Tyle tylko, że ofiarami tych drugich byli oni ,,nad naród’’ A tym pierwszym przewodzili, uruchamiając całą machinę sowieckiej zbrodni, tak ideologicznie jak i praktycznie.
antyK2019.04.25 9:49
Absurd. Niedługo nie będzie wolno topić Marzanny bo uznają że to wizerunek kobiety żydowskiej.
Polak Ateista Dumny Gej2019.04.25 9:47
Zwryrodniały 👿katolicki👿 ksiądz-bydlak zaatakował geja w kościele, zdarzenie zostało nagrane https://www.facebook.com/watch/?v=421697275308089 https://www.tvn24.pl/plock-kontrowersyjny-grob-panski-interweniowala-policja,929944,s.html Ma szczęscie bydlak, że nie trafił na mnie. Na miejscu Mateusza zdzielibym tego psychola po mordzie. Katole z propagandą nienawiści nie mogą się powstrzymać nawet w święta....
Polak Ateista Dumny Gej2019.04.25 9:47
🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈 Trwa zbiórka dla Mikołaja wyrzuconego z domu przez matkę katoliczkę i ojczyma jednocześnie oprawcę Mikołaja. Chrześcijańscy zwyrodnialcy wyrzucili z domu 18-letniego syna z powodu orientacji seksualnej. Powiedz STOP katopropagandzie! Ludzie dobrej woli wpłacili dla Mikołaja już ❤️11010zł!❤️ - - -> https://zrzutka.pl/mikolajowi-na-start "Pewne małżeństwo, które przeczytało o Mikołaju na Facebooku, zaoferowało mu pokój w wynajmowanym przez siebie mieszkaniu na Powiślu za kwotę na tyle niską, że Mikołaja stać jest na to by uzyskać upragnioną niezależność. Renta po ojcu i alimenty o które będzie występował wystarczą w tej sytuacji na to, by dopóki się uczy mógł żyć godnie. Dla Mikołaja jest to bardzo ważne". Mikołaj jest również ofiarą ponad 10-letniej przemocy domowej ze strony ojczyma, na co była milcząca zgoda jego matki. Padł też ofiarą wielu innych nadużyć. Na co zostaną przeznaczone pieniądze? Pokój Mikołaja jest pusty, jest potrzeba zakupienia podstawowych rzeczy, potrzebne są także środki, by do czasu przyznania alimentów Mikołaj mógł jakoś funkcjonować." 🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈
obszczyhej2019.04.25 10:02
te ateista durny hej, co tam u ciebie cioto ... wszyscy zdrowi ...
Marcin2019.04.25 9:43
Drogi Panie Witoldzie... z samego Imienia już Pana lubie, bowiem moim szefem w latach młodości, był podpułkownik WP o tym zacnym imieniu, stare dobre czasy^^ Po za małymi szczegółami, w wiekszości sie zgadzam... nadmienie tylko że najwiekszym wrogiem Polski nie są Żydzi, tylko ci co im służą Każdy Naród ma swoje interesy, które nie zawsze sa miłe sasiadom, oraz wręcz staja się szantażem emocjonalnym dla całych populacji, bo nie daje rozwoju... Lecz to wróg wewnetrzny, szabesgoje sa winni rozpadu wewnetrznego, ci pozyteczni idioci, lub opłacane ludzkie szma*y, od środka wprowadzaja stan gorączkowy, doprowadzając Narody do wewnetrznych napięć które powodują ropień On z kolei doprowadza do martwicy części ciała, jakim np. są urzedy, i całe ministerstwa, toczą sluzem i jadem... przestajemy sie rozumiec, a szukamy wyimaginowanego wroga wsród swoich, sami go tworząc... to rodzi rozpad Jest takie przysłowie " że trzeba mieć i przyjaciół jak i równiez wrogów... i jednym damy radę, a i drugich sie nie boimy" Najważniejszym jest tylko, kto po jakiej stronie stoi... nie mozna zyc w rozkroku :)
antyPOKO2019.04.25 9:41
Precz z żydowskimi okupantami Palestyny, rasistami nienawidzącymi Polaków.
Antoni2019.04.25 9:27
Trzeba być ślepym by nie zauważyć w tym zachęty do pogromów a przynajmniej przejawu tępej nienawiści. Czy już ogłoszono, że mieszkańców Pruchnika do bicia kukły Żyda zmusili Niemcy?
Marcin2019.04.25 9:24
I znowu Polska pod pregierzem? ;P A dobre sobie, a co powiecie na wyrok sądu w Niemczech, gdzie kilku ufajacych Ahmedowi bum bum... podpaliło synagogę?! Sąd wydał wyrok w którym zaznaczył że tego typu działania "mieszczą się w granicach krytyki, oraz wysoko pojmowanej demokracji" Znaczy się że w Niemczech mozna podpalac wszelkie domy modlitwy... bo to jest krytyka tych że religii ;) Jak ludzie maja zacząc tego typu "dialog" no to ja muszę usiąść... Jest cos takiego jak brazylijska ustawka... dwie nienawidzace sie grupy, moża być np. kibiców, miedzy soba ustalają... nie ma żadnych regół, przegrana strona daje szyję do poderzniecia... wszyscy sie zgadzają, wszyscy sa happy Każda ze stron w jakis sposób "wierzy" że jest stroną wygraną... To jest własnie demokracja w starym lewackim stylu, smacznego ;P Przyszłość już z nas się śmieje... bo jej nie ma ;)
Stanislaw znad Dunajca2019.04.25 9:16
Zwyczaj palenia Judasz jest podobno bardzo stary (ale czy mądry, to inna sprawa!). Był praktykowany w Wielką Środę - wtedy czyta się Ewangelię o zdradzie Judasza, albo regionalnie w następny dzień (chyba dlatego, że dzieci nie miały już lekcji w szkole). Teraz już bardzo rzadki. Ośrodki żydowskie nie powinny sobie insynuować, że to o nich chodzi, o żydów. Po co im to?
Bebik2019.04.25 9:27
Może gdzieś w podświadomości mają poczucie winy, że zabili Zbawiciela, więc histerycznie reagują na każde wspomnienie o tym fakcie.
desmond2019.04.25 9:06
Brawo!!!!! Jak zwykle w punkt. A my dalej już nie na kolanach.....już się czołgamy....jak ten wąż.
tyro2019.04.25 11:34
Jestem praktykującym katolikiem ale nie mam za grosz szacunku do naszego Episkopatu. Nie sądziłem że i oni będą się kłaniać żydom. WSTYD !
Jaka2019.04.25 17:53
Bo tak nas wytresowali antypolacy, co to przez tyle lat wbijali nam poczucie winy i przygotowywali grunt pod zydowskie roszczenia.
Marian2019.04.25 9:06
Moze Brudzinski chociaz potepi