Witold Gadowski mocno o WOŚP: ''Szantaż emocjonalny!'' - zdjęcie
13.01.19, 11:44

Witold Gadowski mocno o WOŚP: ''Szantaż emocjonalny!''

13

Z okazji 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przypominamy wypowiedź publicysty Witolda Gadowskiego, której udzielił w niedawnym filmie serii "Komentarz Tygodnia".

"Od dawna nie jestem entuzjastą akcji pana Owsiaka, ponieważ następuje zjawisko zwane szantażem emocjonalnym. Dziecko podchodzi i prosi o dwa złote – dajemy. Nie damy, to podchodzi do nas ktoś inny i mówi: „Co, dziecku nie dasz?”. Mówi się, że pan Owsiak pomaga. Nie, Polacy pomagają dzięki zorganizowanej przez pana Owsiaka akcji. „Jeżeli nie dałeś, to nie lecz się na sprzęcie, który pan Owsiak podarowuje”. Nie pan Owsiak podarowuje, tylko społeczeństwo. Nikogo nie wzywam na ulicy, żeby nie dawał"- zaznaczył Gadowski, po czym zapytał:

"Ale jeżeli pan Owsiak tak źle wypowiada się o Kościele, to dlaczego większość zbierających staje pod kościołami i czeka aż ludzie wyjdą z Mszy św.?"

Publicysta skomentował również książkę Radosława Sikorskiego, "Polska może być lepsza". Były szef polskiej dyplomacji wspomina m.in. o rozmowie Donalda Tuska z Władimirem Putinem na molo w Sopocie w 2009 r., a także- o willi w Starych Kiejkutach, gdzie mieli być przesłuchiwani więźniowie CIA. 

Autor "Komentarza Tygodnia" zwraca uwagę na pozycję, z jakiej Sikorwski wydał książkę: był przecież byłym szefem MON, a potem Ministrem Spraw Zagranicznych. 

"Chcąc przyciągnąć zainteresowanie do swoich wynurzeń, opisał sprawę więzień CIA, o której wszyscy się odżegnywali. Nawet Leszek Miller i Aleksander Kwaśniewski zaprzeczali, że coś takiego miało miejsce. A on wypisał wszystko jak należy"- zauważył Gadowski. 

"Co więcej, napisał jeszcze to, czego nawet nie wie, czyli o czym rozmawiał Donald Tusk z Władimirem Putinem na molo w Sopocie. Ponoć Putin proponował wtedy rozbiór Ukrainy. Mógł zaproponować Angeli Merkel, Tusk by wykonał. Nie przewidział wówczas, że będzie chciał kandydować w wyborach europejskich"- stwierdził dziennikarz, który następnie w ostrych słowach wypowiedział się o byłym ministrze, który kierował niegdyś tak ważnymi i "wrażliwymi" resortami. 

"Rzecz w tym, kogo dopuszczaliśmy do konfidencji z państwem, jakiego gnojka dopuszczono do tajemnic. Owszem, politycy decydują się pisać czasem demaskatorskie książki, ale czynią to w zaawansowanym wieku, kiedy zdarzenia się uleżą"- zauważył Gadowski. 

Publicysta mówił również o "bezstronności" sędziów. Mimo iż unikanie angażowania się w politykę powinno być jedną z podstaw w tym zawodzie, niektórzy z nich "dziarsko" pozują do zdjęć w koszulkach z napisem "konstytucja". 

"Wydaje mi się, że z literką „N” na piersiach jest sędzia, który właśnie sądzi w sprawie Ringier Axel Springer vs. Gadowski. Czy to jest przejaw bezstronności sędziego?"- ocenił dziennikarz. Witold Gadowski podkreślił, że dotychczas nie miał zastrzeżeń co do prowadzenia procesu, jednak "to zdjęcie świadczy o tym, że sędzia ulega naciskom albo ma poglądy inne niż moje, a to może skutkować wnioskiem o zmianę składu"

yenn/Youtube, Fronda.pl

Komentarze (13):

EWA2019.01.13 21:23
To ty jesteś odpowiedzialny za tragedię w Gdańsku Z piekła za to nie wyjdziesz
Max Fiendlich2019.01.13 19:17
Taka wypowiedź to dopiero perfidny szantaż emocjonalny.
Hala2019.01.13 14:37
Bardzo dziękuję panie W, Gadowski za cenne i trafne jak zwykle opinie. Niech Bóg pana błogosławi.
Krakus2019.01.13 14:17
Kompromitujecie się zamieszczając majaki tego zdegenerowanego żula w finalnym stadium choroby alkoholowej
Kaluza2019.01.13 14:06
zapity luj
Lucek2019.01.13 13:45
Te wyłudzania pieniędzy to ludzka głupota wpłacających.
ela2019.01.13 16:03
2 razy byłam w szpitalu na pediatrii- w zasadzie każdy sprzęt miał serduszko. Moje dzieci po urodzeniu miały przesiewowe badani słuchu- jak każde dziecko urodzone w Polsce, co jest ewenementem na skalę światową, a jest inicjatywą WOŚP. Idź powiedz to matkom, których dzieci leżą w inkubatorach z serduszkami.
małowyklęty2019.01.15 17:12
Wyłudzanie głosów wyborczych podobnie to oczywiście co innego.
Józef2019.01.13 13:27
Ksiądz całą tacę wsypał do puszek WOŚP. "Uwielbiam tę akcję" Wszystkie pieniądze zebrane w czasie mszy w elbląskiej parafii ksiądz Kazimierz Klaban przesypał do puszek wolontariuszy WOŚP. – Parafianie mogli też wrzucać pieniądze przed kościołem. Zebraliśmy sporą sumę – cieszy się w rozmowie z Wirtualną Polską ks. Klaban
Ksiądz Robak2019.01.13 19:52
Może to fumfel po fachu. Malo to złych ludzi. Dlatego dobrzy muszą się nie bać relegować złych.
Maja2019.01.15 0:19
Wstyd za takiego kapłana!
ala2019.01.15 17:41
nie popieram rozrzucania pieniędzy. Ciekawe czy ks. ogłosił na jaki cel jest ta kolekta
Julia2019.01.16 9:27
Ja pracowałam w szpitalu i ilość serduszek na sprzętach można było policzyć na PALCU jednej ręki a sprzętu bez nich było mnóstwo. Pytanie skąd on tam się wziął?????? Kościół polskokatolicki może warto przeczytać https://natemat.pl/227447,ale-ja-nic-takiego-nie-zrobilem-tym-gestem-ksiadz-z-elblaga-podbil-internet-ale-o-wosp-ma-nawet-scysje-w-rodzinie