Witek do MSWiA, Borys-Szopa do MRPiPS - zdjęcie
03.06.19, 12:50

Witek do MSWiA, Borys-Szopa do MRPiPS

1

Elżbieta Witek pokieruje MSWiA po przejściu Joachima Brudzińskiego Parlamentu Europejskiego. Z kolei Elżbietę Rafalską w resorcie rodziny, pracy i polityki społecznej zastąpi Bożena Borys-Szopa. Takie informacje podało dziś radio RMF FM.

Według medium o nominacjach zdecydowała z jednej strony lojalność obu pań, z drugiej - chęć ocieplenia wizerunku rządu przed wyborami.

W MSWiA tak naprawdę władzę sprawuje nieprzerwanie od 2015 Jarosław Zieliński; zmieniający się ministrowie nie wpływają więc w żaden sposób na sprawne funkcjonowanie resortu. Zieliński był wiceszefem MSWiA także w latach 2006-2007, w czasie I rządu PiS.

Witek to była szefowa gabinetu premier Beaty Szydło; Borys-Szopa z kolei w przeszłości była Główną Inspektor Pracy.  

bsw/rmf24.pl

Komentarze (1):

Paula2019.06.3 13:57
Cześć! :) Poszukuję do badania osób zadeklarowanych jako katolicy, pomyślałam, że na tej stronie mogłabym sporo takich osób znaleźć. Wypełnienie ankiety nie powinno Wam zająć dłużej niż 10 min, a dla mnie będzie to ogromna pomoc. Brakuje mi ponad 150 osób, które deklarowałyby, że są katolikami. :( Badanie ma na celu sprawdzenie jak różne zmienne psychologiczne wpływają na postrzeganie ludzi. Zależy mi, aby zebrać możliwie dużą grupę osób badanych oraz aby grupy badane były równe pod względem stosunku do religii. Badanie jest w pełni anonimowe a wyniki analizowane zbiorczo. Wszystkim zainteresowanym prześlę wyniki mailem. Będę bardzo wdzięczna za pomoc! :) Link do ankiety: https://warsawpsy.eu.qualtrics.com/jfe/form/SV_cYcGGk7shuyU2fX