Wiktor Świetlik dla  Fronda.pl: Tomasz Lis jest propagandzistą Bronisława Komorowskiego i PO - zdjęcie
19.05.15, 12:14Komorowski odznacza Lisa - niepotrzebny komentarz!

Wiktor Świetlik dla Fronda.pl: Tomasz Lis jest propagandzistą Bronisława Komorowskiego i PO

9

Tomasz Lis przeprasza za swój program, a TVP zapowiada wyjaśnienie sprawy. Przeprosiny wystarczą?

Pozwolę sobie przypomnieć, że rodzina Lisów wygrywała z tabloidami wielusettysięczne odszkodowania, więc Tomasz Lis chyba wie, że nie zawsze kończy się tylko na przeprosinach. W tym przypadku sprawa w sądzie mogłaby się różnie potoczyć. Dobrze, że Lis szybko przeprosił. Na razie zrobił to na Twitterze, co jest oczywiście śmieszne. Przeprosiny powinny zostać zaprezentowane w tym samym czasie antenowym, co jego program.

To możliwe? Najbliższy program Lisa ma być wyemitowany w poniedziałek, czyli już po wyborach.

Tomasz Lis może wykupić reklamę i przeprosić, powiedzmy, w piątek wieczorem. Przecież jego kłamstwa mogły mieć wpływ na wyborców.

Spodziewa się pan reakcji TVP? Jaka powinna ona być?

Tomasz Lis jest medialną tubą Platformy Obywatelskiej. Moim zdaniem stał się takim Urbanem Platformy Obywatelskiej. W telewizji są dziennikarze, którzy starają się zachowywać przyzwoicie, zapewne pomimo licznych nacisków na nich. Jednak Tomasz Lis staje się wizytówką także tych ludzi. Dziennikarz tak zaangażowany partyjnie nie powinien mieć programu w telewizji, albo ten program powinien być równoważony innymi równie zaangażowanymi politycznie. Tomasz Lis jest propagandzistą Bronisława Komorowskiego i Platformy Obywatelskiej.

Bronisław Komorowski pokazał dzieci w spocie, więc zaczęto sprawdzać, gdzie pracują i skąd biorą pieniądze. Andrzej Duda pokazywał w spocie swoją córkę, więc ją zaatakowano. Czy polityk wysyłający rodzinę na front nie jest współodpowiedzialny za to, że inni do niej strzelają?

Niestety tak jest. Odpowiedzialność przechodzi na polityka. Gdyby córka Andrzeja Dudy naprawdę pisała takie głupoty na Twitterze czy na blogu, to Lis miałby prawo to ujawnić. Problem w tym, że to było kłamstwo. Jeżeli nie było ono świadome, to jest to świadectwo, co tu dużo mówić, dość umiarkowanego poziomu intelektualnego Lisa, bo jak można nie wiedzieć, że blogi czy konta na Facebooku i Twitterze często są fałszywe? Taki materiał się sprawdza, a nie bezmyślnie cytuje.

Fejkowe konto na Twitterze ma choćby Kasia Tusk.

Znani ludzie często je mają. Powstają choćby fałszywe konta czy blogi znanych aktorek, gdzie wrzucane są treści pornograficzne. Możliwość rozpowszechniania fejków w internecie jest gigantyczna. Dla dziennikarzy to sprawa oczywista.

Rozmawiał Jakub Jałowiczor

Komentarze (9):

anonim2015.05.19 12:27
Ważne dla Lisa, że poszło w eter i Lis w programie swoje zadanie propagandzisty PO wykonał. A że to nie jest dziennikarstwo tylko manipulacja i kłamstwa? Kto ma uszy i oczy i zna co LIs czy Karolak robią to widzi to doskonale.
anonim2015.05.19 12:39
Łobuz wysokiej klasy. Dać mu znowu jakiś medal.
anonim2015.05.19 12:48
TL menda z końską twarzą.
anonim2015.05.19 12:59
Ile Lis dostaje za swoje propagandówy ? PiS wpuścił Lisa do kurnika. Mam nadzieję, że jak znowu dojdą do władzy to naprawią swój błąd. Po pytaniu Dudy o antypolonizm Komorowskiego w Jedwabnem mam nadzieję, ze PiS oczyści choć trochę stajnię Augiasza.
anonim2015.05.19 17:31
Lis przynajmniej ma na tyle honoru, że przyznał się do błędu i przeprosił. A ty Terlik? Mało ludzi naobrażałeś? Przeprosiłeś kiedyś kogoś?
anonim2015.05.19 19:16
@Herman_Ja - problem polega na tym ,że Lis w sprawie córki Dudy kłamał a Pospieszalski w sprawie związków Komorowskiego z WSI - nie.
anonim2015.05.20 7:52
"Tu nie chodzi, czy wypowiadane tezy w programie są prawdziwe czy fałszywe" Esencja lewactwa. W jednym zdaniu.
anonim2015.05.20 10:14
Co za paranoja... W takich momentach cieszę się, że nie oglądam tv...
anonim2015.05.22 7:53
Panie Lis !! Chciałbym się dowiedzieć, czy to były pańskie słowa, wypowiedziane kilka lat temu podczas spotkania na Uniwersytecie Warszawskim: „Jestem wystarczająco inteligentny żeby pracować w telewizji, ale nie żeby ją oglądać […]. Nie możemy mówić poważnie, bo poważnie to znaczy nudno. A nudno, to te barany wezmą pilota i przełączą […]. Widz w Polsce wybaczy wiele, bardzo wiele. Ale jednego nigdy, przenigdy nie wybaczy- tego, że go potraktujemy poważnie […]. Ludzie nie są tacy głupi jak nam się wydaje, są dużo głupsi… […]. „