Wielki plan Merkel unicestwiony przez Francuzów - zdjęcie
14.02.16, 19:30

Wielki plan Merkel unicestwiony przez Francuzów

9

Angela Merkel miała gotową koncepcję, która pozwoliłaby jej zażegnać kryzys imigracyjny. Przynajmniej z punktu widzenia niemieckich interesów. Niestety dla niej plan legł w gruzach... przez Francuzów. 

Wg koncepcji niemieckiej kanclerz kraje Bliskiego Wschodu oraz Afryki Północnej miałyby wzmocnić kontrolę na granicach i zatrzymywać u siebie imigrantów próbujących przedostać się do Europy. W zamian za te działania ze strony krajów z Afryki Północnej i Bliskiego Wschodu Bruksela miała im przesłać miliardy euro.

Kluczowe w tym względzie było porozumienie Unii Europejskiej z Turcją. Angela Merkel gotowa była pójść na wiele ustępstw, byleby tylko Turcy pomogli w powstrzymaniu kryzysu. Ankara miała dostać kilka miliardów euro od państw unijnych, przyspieszone miały zostać negocjacje dotyczące przyjęcia Turcji do Unii, była mowa o wprowadzeniu ruchu bezwizowego dla Turków, a także o przyjęciu kilkusettysięcy uchodźców obecnie przebywających na terenie tego państwa.

To ta ostatnia kwestia sprawiła, że misterny plan Merkel ostatecznie zakończył się fiaskiem. Państwa europejskie miały przegłosować kwestię przyjęcia przybyszów z Turcji. Nawet wobec sprzeciwu części państw środkowoeuropejskich, inne kraje miały stworzyć odpowiednią przewagę w głosowaniu. 

Niestety dla Merkel wczoraj na konferencji dotyczącej bezpieczeństwa odbywającej się w Monachium premier Francji stwierdził jednoznacznie, że Unia powinna wysłać Turcji czytelny komunikat o tym, że nie przyjmie żadnego uchodźcy. Opowiedzenie się Francji przeciw przyjęciu kontyngentów uchodźców znad Bosforu to cios w plecy dla Angeli Merkel. 

Co stanie się teraz? Najprawdopodobniej Turcy będą przepuszczać przez swoje granice kolejnych imigrantów, czekając aż zdesperowana Europa da im jeszcze więcej pieniędzy i przywilejów. 

emde/onet.pl

Komentarze (9):

anonim2016.02.14 19:43
Należy pomoc Grecji, Włochom i odsyłać imigrantów z powrotem. Imigranci za przybycie do UE dużo płacą, dlatego systematyczna odsyłka prędzej czy później zniechęci imigrantów.
anonim2016.02.14 19:57
Liberalna otwartość na inności i bezmyślna lewicowa tolerancja jest przyczyna problemów z agresywnymi imigrantami.
anonim2016.02.14 19:58
bogdanusn Zbyt daleko to zabrnęło tak łatwo nie dadzą się odsyłać, maja tutaj dogodne warunki a władze lewicowe i liberalne zwyczajnie obawiają się reakcji islamistów na takie działania obawiają.
anonim2016.02.14 20:10
Polityka Merkel jest irracjonalna, albo ma drugie dno - raczej ma drugie dno. Kryzys można bawet teraz zatrzymać, dlaczego UE tego nie robi?
anonim2016.02.14 20:44
"When Europe Slept," Bruce Bawer. In Sønderberg the other day A teenage girl used pepper spray To rout a randy “refugee” From somewhere far across the sea Who threw down and molested her. The cops arrested her. As part of a jihadist plot, A brute assailant took a shot At a fine Copenhagen man Who'd deprecated the Quran. When the brave soul who'd nearly died Then publicly identified The thug who'd tried to kill him, he Was charged with grave delinquency: Breaching privacy. In Mölndal, a Somali teen Plunged a long blade into the spleen Of a young Swedish altruist Who'd yearned to do one thing: assist. The land's top cop went on TV And trumpeted his sympathy. For the poor girl who'd lost her life? No. For the kid with the knife. At one time it was understood That a devotion to the good Didn't mean one should be blind To evil, or pretend to find Some virtue in sheer villainy. To see what isn't there to see Is not a sign of rectitude. To point out evil isn't rude; To fight it is good. You can't, however hard you try, Mistake for a speck in the eye A loaded Uzi in the hands Of some rough beast from foreign sands Intent on taking out a child. You'll win no points for being mild To members of a desert creed That seeks to make the heathen bleed And preaches that the kind and meek Are contemptibly weak. Christ said to turn the other cheek. But what if it's not just your cheek?
anonim2016.02.14 20:49
@Majestic Co zbyt daleko zabrnęło? Jeżeli zobaczą że UE w deportacji jest skuteczna, to miedzy sobą powiedzą, ze to strata pieniędzy aby przedostać się na teren UE. Można ich zawracać na morzu, wyłapywać na plażach i na lądzie oraz konfiskować pieniądze na rzecz operacji anty imigracyjnej. Zapewniam ze pozbawiony pieniędzy a i może zadłużony, drugi raz nie spróbuje.Tym bardziej ze na terenie UE będzie poszukiwany bez odpowiednich dokumentów.
anonim2016.02.15 0:07
bogdanusn nawet jeśli wprowadzą owe obostrzenie to odwet z strony islamu nieunikniony, na ogromną skale będą zmuszeni wyłapywać i odsyłać, koszty ogromne poniosą, kosztowności przybywających tubylców tylko w drbnym stopniu zrekompensują nakłady finansowe na tę operacje. .
anonim2016.02.15 1:46
Trzeba zamknąć granice, niestety.
anonim2016.02.15 4:58
To Niemcy się tymi imigrantami udławią? Jakoś nie wierzę, że nie mają planu "B" - już w zeszłym roku reklamowali na Bliskim Wschodzie trasę przez Ukrainę i Polskę. Wystarczy, że przez nas puszczą tą rzekę, a sami zamkną granice. A czy Polska jest przygotowana do zamknięcia i kontrolowania granicy z umiłowaną Ukrainą?