Cios policji w mafię - w więzieniu znów zagłosuje na PO - zdjęcie
30.11.16, 08:30Fot. Wikipedia, Pixabay

Cios policji w mafię - w więzieniu znów zagłosuje na PO

Aż 23 osoby zostały zatrzymane przez Centralne Biuro Antykorupcyjne Policji w związku z nielegalną produkcją oraz handlem tytoniem. To wspólna akcja CBŚP oraz wydziału do walki z przestępczością gospodarczą KSP, która miała miejsce w kilku miejscach w kraju. Budżet państwa stracił 22 miliony złotych.

Funkcjonariuszom udało się zabezpieczyć aż 34 tony tytoniu. Podczas swoich działań odkryli oni magazyn w Grodzisku Mazowieckim i Jankach, gdzie znajdował się tytoń i papierosy.

Zabezpieczono aż 65 tys. paczek papierosów, a także 27 ton krajanki tytoniowej. Rzecznik stołecznej policji, asp. Szt. Mariusz Mrozek mówi wprost – to uszczuplenie Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconego podatku aż o 22 miliony złotych!

W akcji poza policjantami oraz funkcjonariuszami CBŚP współdziałali także celnicy, straż graniczna oraz służba skarbowa.

Pamiętając wyniki wyborów z ostatnich lat, kiedy to PO wyraźnie wygrywała w więzieniach (w 2007 roku zebrała 76,2 % głosów, z kolei na Bronisława Komorowskiego głosowało rok temu 82.7 procent więźniów w wborach prezydenckich), nie trzeba długo zastanawiać się nad tym, na kogo zagłosują zatrzymani dziś przestępcy, skoro za kraty trafiają za rządów PiS.

dam/telewizjarepublika.pl,Fronda.pl