Rosjanie nie mogą przeboleć tego, że konsekwencje zbrodniczej napaści na Ukrainę dotknęły ich również w wymiarze sportowym. Upust własnej frustracji z tego powodu postanowił dać jeden z rosyjskich komentatorów, obrażając przy tym Polaków.

Piłkarska reprezentacja Rosji, która w barażu o udział w tegorocznym mundialu miała zmierzyć się w Moskwie z Biało-Czerwonymi, została ostatecznie zdyskwalifikowana przez światową federację futbolu (FIFA) i największe piłkarskie święto na świecie Rosjanie będą mogli obejrzeć wyłącznie na ekranach telewizorów. O ile oczywiście putinowska propaganda turnieju nie ocenzuruje własnym obywatelom, dla ich dobra, ma się rozumieć.

Rosyjski komentator stacji Match TV, Anton Anisimow jest tak poirytowany faktem, że rosyjskiej reprezentacji zabraknie na katarskim mundialu, a zagrają na nim reprezentanci Polski, że postanowił wyładować się na polskich piłkarzach.

„Reprezentacji Polski, w tym Robertowi Lewandowskiemu życzę porażki na mundialu” – powiedział Anisimow i dodał: „Jesteście podłymi stworzeniami”.

Miejmy nadzieję, że rosyjska kadra godnie zrekompensuje sobie własną nieobecność na mundialu rozgrywając dwa razy dziennie towarzyski mecz z Białorusią lub reprezentacją kadyrowców, a i do Anisimowa dotrze kiedyś jakimś cudem, że wbrew putinowskiej propagandzie, rosyjscy żołnierze wcale nie pojechali na Ukrainę, by pomagać staruszkom przechodzić przez ulicę oraz dokarmiać ptaki.

 

ren/twitter