Bardzo nerwowo zrobiło się na korytarzu sejmowym, kiedy dziennikarz TVP Info zaczął pytać o poprzednie i obecne wypowiedzi p.o. Platformy Obywatelskiej Donalda Tuska. Ten zaczął unikać wypowiedzi i obrażać dziennikarza, co reporter skrzętnie mu wypomniał. W pewnym momencie Tuska wręcz „zamurowało” i wbiło w posadzkę sejmową. To koniecznie trzeba zobaczyć!

Miłosz Kłeczek, dziennikarz TVP Info próbował dzisiaj na korytarzu sejmowym byłego premiera o historię zmian jego wypowiedzi na tamat sprawy Sławomira Nowaka. Wcześniej Tusk sprawę Nowaka okreśjał jako polityczną, a jego samego nawet jako „więźnia politycznego” Wczoraj jednak zmienił sposób wypowiedzi i stwierdził: „To sprawa między prokuraturą, sądem, a Sławomirem Nowakiem”.

Dlaczego odcina się pan o Sławomira Nowaka, wcześniej mówił pan, że to więzień polityczny (…) że jest w areszcie wydobywczym – zapytał dziennikarz TVP Info.

Ma pan inne zadanie na dzisiaj? – odpowiedział pytaniem na pytanie Tusk, najwyraźniej unikając odpowiedzi.

Proszę odpowiedzieć, to jest trik, który pan stosuje, bardzo popularny wśród polityków Platformy, ale bardzo słaby – zwrócił uwagę Kłeczek.

Coś się zmieniło (…) jeśli chodzi o wyobrażenie Polaków jaką funkcję pełni wasza telewizja – ciągnął Tusk obrażając dziennikarza i telewizję publiczną.

Panie przewodniczący czemu pan zmienił zdanie o 180 stopni ws. Nowaka? Już nie stoi pan murem za swoim byłym szefem gabinetu? – nie ustępował dziennikarz. Kiedy Tusk zdecydowanie już nie chciał odpowiedzieć na pytanie Kłeczek dodał: „Czy to jest za trudne pytanie? Czy pan nie potrafi odpowiedzieć?”.

Ja nie odpowiadam za proces wychowawczy jakiemu pan podlegał, ale mimo wszystko domagam się... – mówił Tusk

- Bardzo słabe uwagi, na niskim poziomie. Myślałem, że pan wyższy poziom reprezentuje – zripostował dziennikarz słowa Tuska.

mp/twitter/yt/tvp info