[Wideo] Kompletny ODLOT Żukowskiej: Mury na granicy nieefektywne, bo… Nie zgadniecie co powiedziała! - zdjęcie
10.11.21, 12:54fot. yt/rmf fm

[Wideo] Kompletny ODLOT Żukowskiej: Mury na granicy nieefektywne, bo… Nie zgadniecie co powiedziała!

77

Gościem w programie redaktora Roberta Mazurka na antenie RMF FM była dzisiaj rano posłanka Lewicy Anna Maria Żukowska. Jeden z wątków dotyczył sytuacji na granicy z Białorusią. Posłanka Lewicy stwierdziła, że mury na granicy są nieefektywną ochroną przed imigrantami. Jak to uzasadniła?

Anna Maria Żukowska stwierdziła, że podobnie jak w przypadku Muru Berlińskiego, mur na granicy z Białorusią nie będzie efektywny, ponieważ w takim murze muszą być przejścia graniczne.

Ten mur niewiele by zmienił, tak, jak niewiele zmienił Mur Berliński, jeżeli chodzi o motywację ludzi do przekraczania różnych murów i uciekania z gorszego życia do lepszego – powiedziała Żukowska.

Moim zdaniem mury są nieefektywne, bo i tak w tych murach muszą być jakieś przejścia graniczne i do tych przejść granicznych będą sami się kierować ci ludzie, albo będą przepychano kolbami karabinów, tak, jak się dzieje to w tej chwili – dodała posłanka Lewicy.

Redaktor Mazurek stwierdził, że właśnie zasieki na granicy powstrzymują tłum migrantów przed przedostaniem się do Polski.

– Powstrzymuje ich straż graniczna. Natomiast te osoby, które już przedostaną się na nasza stronę są bez sensu odsyłane z powrotem do lasu, bo one potem po 10 razy próbują z tego lasu dalej przejść. Zamiast w ten sposób podchodzić do tematu my powinniśmy mieć umowę o readmisji, już o tym mówiłam wielokrotnie, z innymi państwami, które z kolei mają umowę o readmisji z tymi, z których pochodzą osoby próbujące się dostać do Polski – stwierdziła posłanka Lewicy.

mp/rmf fm

Komentarze (77):

jamJest2021.11.11 7:39
Kiedy wczoraj usłyszałem kto jest gościem Mazurka wiedziałem,że będzie samozaoranie pani Żókowskiej. Nie pomyliłem śię. Nie przewidziałem natomiast, że przed aktem SAMOZAORANIA pani Żókowska obsypie się obornikiem. Rolnicy wiedzą że bajlepiej się gnój orze :)
Czesław2021.11.11 6:36
Mur Berliński jak i wszelkie ogrodzenia na granicach w obozie socjalistycznym służyły zamknięciu mieszkańców tych krajów (tak jak w więzieniach czy ogrodzenia na pastwiskach) natomiast wszystkie inne mury i ogrodzenia od początku świata służyły do obrony przed agresją zewnętrzną.
Aga2021.11.11 3:48
Było mówione wczoraj, że ich państwa nie chcą ich przyjmować z powrotem i nie może być żadnych umów o readmisji
La Policía de San Escobar2021.11.11 0:52
Ależ jak to? Podobno mamy tam 12 tysięcy mundurowych i kilometry drutu zyletkowego. Mateusz i Płaszczak mówili o szczelnej granicy. Ktoś tu kłamie.
O tym nie dowiesz się od Paszki2021.11.11 0:50
https://szczecin.wyborcza.pl/szczecin/7,34939,27786736,przy-granicy-z-polska-niemcy-otworzyli-nowy-punkt-przyjmowania.html
poPO=kurw.., zlodzieje, mordercy2021.11.11 0:16
babsko jak brzydkie i spasione taaak głupie!!!
Ryszard2021.11.10 22:31
a "mur" chinski, mur izraelski i inne mury. Pani Anno Mario bez zacietrzewienia bo to osmiesza. Ideologie zmieniaja swiat ale DEKALOG trwa juz kilka tysiecy lat i jest fundamentem naszej cywilizacji !
szybki lopez2021.11.10 20:04
Ania nadaje się tylko do ryćkania
Filip2021.11.10 19:48
SZABES JUŻ WKRÓTCE. ____________________________________________________________________________________________________ A teraz towarzysze jewreje wspólnie zaśpiewajmy hymn naszej ukochanej ojczyzny. ___________________________________________________________________________________________________ Гимн Советского Союза!!! ___________________________________________________________________________________________________ Союз нерушимый республик свободных Сплотила навеки Великая Русь. Да здравствует созданный волей народов Единый, могучий Советский Союз! Славься, Отечество наше свободное, Дружбы народов надёжный оплот! Знамя советское, знамя народное Пусть от победы к победе ведёт! Сквозь грозы сияло нам солнце свободы, И Ленин великий нам путь озарил: Нас вырастил Сталин – на верность народу, На труд и на подвиги нас вдохновил! Славься, Отечество наше свободное, Счастья народов надёжный оплот! Знамя советское, знамя народное Пусть от победы к победе ведёт! Мы армию нашу растили в сраженьях. Захватчиков подлых с дороги сметём! Мы в битвах решаем судьбу поколений, Мы к славе Отчизну свою поведём! Славься, Отечество наше свободное, Славы народов надёжный оплот! Знамя советское, знамя народное Пусть от победы к победе ведёт! _______________________________________________________________________________________________________ Ура! Ура! Ура! Чапаев герой! _______________________________________________________________________________________________________ Za Rodinu! Za Stalina! Na boj, na boj, na boj!
Filip2021.11.10 19:35
Były szef MSZ Grzegorz Schetyna mówił dziś w Radiu Zet, że „rząd poradzi sobie w organizowaniu spektaklu, ale nie poradzi sobie w rozwiązywaniu przyczyn tej sytuacji”. Jak dodał, PiS chce tę sprawę wykorzystać do tego, żeby zbudować poparcie, bo wie, że kwestia nielegalnej migracji pomogła mu wygrać w 2015 roku. – To jest paliwo wyborcze – powiedział Schetyna. – Nie są zainteresowani, żeby tę sprawę zakończyć – ocenił. Opozycja domaga się zwołania przez prezydenta Rady Bezpieczeństwa Narodowego, w skład której wchodzą również politycy spoza obozu władzy. – Panie prezydencie to jest wspólna granica, wspólne państwo, to jest nasz wspólny problem i nie może tak być, że pan w tej chwili będzie konsultował to tylko i wyłącznie z PiS-em wszystkie swoje działania. Jeżeli pan to zrobi, będzie pan działał naszym zdaniem, mówiąc bardzo delikatnie, nierozsądnie. Wszyscy w momencie zagrożenia granic powinni podjąć rozmowę z tej sprawie – apelował szef Nowej Lewicy Włodzimierz Czarzasty. Szef prezydenckiego Biura Bezpieczeństwa Narodowego Paweł Soloch jeszcze przedwczoraj mówił, że Andrzej Duda „rozważa” taki krok. Z okolic Pałacu Prezydenckiego dziś dobiegają jednak sygnały, że głowa państwa nie pali się do spotkania z oponentami. Kiedy latem na granicy w okolicach Usnarza stanęła pierwsza zwarta grupka imigrantów z Bliskiego Wschodu, PiS zareagowało bardzo mocno. Szybko został wprowadzony stan wyjątkowy. Notowania partii rządzącej po chwili wyraźnie drgnęły. To był koniec wielomiesięcznego dołka sondażowego, w jakim znalazł się PiS. To paliwo jednak ostatnio się wyczerpało i partia znowu zaczęła tracić. Nie wiadomo, czy teraz efekt zaostrzenia kryzysu będzie podobny do tego sprzed kilku miesięcy.
Aga2021.11.11 3:56
KO i Lewica wielokrotnie mówili jaką mają propozycję. Przyjmować wszystkich. O czym więc z nimi rozmawiać? Co mogą wnieść do tej sprawy? Migranci chcą do Niemiec, a Niemcy ich nie chcą. Muszą zatem wracać skąd przyszli lub zostać na Białorusi
Pijawa - Końska2021.11.10 19:09
Gdyby natura chciała to te zasieki i ten mur by tam były !
https://imgur.com/XD7nIAc2021.11.10 19:05
To się nazywa GRANICA! Pięknie, wkomponowana architektonicznie, no i te kolory. Humanitarna, bez drutu kolczastego. A wieżyczkach dzielni pryszczaci, wielu z nadwagą chłopcy i dziewczynki z dywizji im. Yitzhak Shamir.
Kiedy się obudziłeś ze snu jesiennego?2021.11.10 21:39
Ta bariera zaczęła powstawać w 1949 roku. I jest jedną z bardzo wielu. Powstają nowe. https://pl.wikipedia.org/wiki/Bariera_graniczna - to znany link. https://en.wikipedia.org/wiki/Israeli_West_Bank_barrier Zdjęć są tysiące. Najlepiej tam pojedź i dotknij. Solidny mur. To są chyba próby ratowania starego świata.
M.2021.11.10 18:57
Muszę przyznać jej rację! Gdyby natura chciała by takie mury były to same by się wzniosły :)))))
Hanna2021.11.10 18:53
Kto zna adres do tego żuka. Może ktoś ma chęć na lepsze lokum i żadne mury nie powinny być przeszkodą , bo myślę że drzwi zamyka na klucz.
Anonim2021.11.10 18:40
Uwielniam kobitki czerwone, które myślą łechtaczką!!!!
Granica polsko-białoruska2021.11.10 18:33
Sześć powodów, dlaczego dziennikarze NIE POWINNI tam być: 1) Przeszkadzają SG oraz innym oddziałom piłującym granice. 2) Wsadzaliby kamery w twarze SC i mikrofony pytając osobiste pytania. 3) Ich "raporty" NIE MIAŁBY NIC WSPÓLNEGO co się faktycznie dzieje, tylko to, co np. Michnik sobie życzy. 4) Już teraz wiadomo jak zachowują się nie tylko "dziennikarze", ale i niezrównoważeni posłowie szukający taniego poklasku. 5) Stan wyjątkowy NIE tylko w Polsce oznacza STAN WYJĄTKOWY. 6) A dla "prawdziwego obrazu" i kim są uchodźcy, zainteresowanych chętnie przyjmie sam Łukaszenka i będzie przewodnikiem wzdłuż granicy. . . . . . . . . . . . . . . I moja osobista uwaga. Całe UE, UK, nawet USA są JEDNOZNACZNE w poparciu tego co robi rząd polski. A Onet gówno mnie obchodzi - nie mają monopolu na prawdę.
Granica polsko-białoruska2021.11.10 18:18
Sześć powodów, dlaczego dziennikarze powinni tam być: https://www.onet.pl/informacje/onetbialystok/granica-polsko-bialoruska-szesc-powodow-dlaczego-dziennikarze-powinni-tam-byc/fkvvge8,79cfc278
Polak2021.11.10 18:37
ONET to należy w kosmos wystrzelić.
Józef2021.11.10 18:11
Krasnaja ameba.
YORK2021.11.10 17:16
Ci wszyscy klamcy opluwacze polskojezycze , powinni dostac ostrzezenie o tym co moze spotkac oszczercow, wrogow ojczyzny bowiem abym sie mylil, mozemy byc niedlugo w stanie wojny,a co sie robi z wrogami ojczyzny? szybki wyrok i pod sciane .
bogdanus2021.11.10 17:12
Co by było, gdyby rządziła opozycja, strach pomyśleć.
bogdanusie vel bogusiu2021.11.10 18:16
Ale rządzi #Kaczyński i kwiat psychoprawicy.
Panie Boże prosimy Cię2021.11.10 16:59
o więcej mądrych polityków bo ci co są teraz większością zniechęcają życia oraz do pisania jakichkolwiek komenarzy, również na tym forum. Jak oni tam trafili? Wychodzi taki przed ludzi z pięknym uśmiechem na ustach i widocznym samozadowoleniem mówi cokolwiek, byle być rozpoznawalnym(?).
Krzysztof2021.11.10 16:49
A cóż innego taki kurzy móżdżek może wymyślić.
niewierzący ateusz od Bepko2021.11.10 15:56
Gubi se, lamercxulo.
­2021.11.10 15:53
Mur chutka ruchnie, ruchnie, ruchnie i pachavaje śviet stary.
katolcka deratyzacja Polski2021.11.10 16:17
Pepiczek oddaj Cieszyn !
lool2021.11.10 15:50
ależ tępa dzida
LookSkyWalker2021.11.10 15:50
Niech żyje moder Frondy!
LookSkyWalker2021.11.10 15:49
ależ tępa dzida...
LookSkyWalker2021.11.10 15:46
... ależ to tępa dzida, mocno przytrzymana umysłowo
Dona2021.11.10 15:36
Kolejna idiotka!
Ed2021.11.10 15:13
Mazurek, dobry jesteś!
abc2021.11.10 14:55
Poczytajcie sobie, jak zachowują się owi biedni migranci w szpitalach, np tu: poranny.pl Pielęgniarki boją się ich leczyć!
abc2021.11.10 15:16
I podobno najgorsze są kobiety. Polecam lekturę tego artykułu wszystkim tym, którzy się tak bardzo litują.
Olej2021.11.10 14:55
Rozmowa z nią, ją legitymizuje. Nagłaśnia jej propagandę i manipulację. Wszak idzie jej jak i całemu bolszewickiemu środowisku o rozbicie spójności kulturowej społeczeństwa, wzbogacenie obcymi kulturowo imigrantami, potencjalnym elektoratem bolszewii, która by mogła dalej kraść w imię haseł bolszewickiego braterstwa ludów i narodów. A oni jak zawsze pomogą ,,sprawiedliwie rozdzielić'' cudze dobra. W tym są bezbłędni !
Golfstrom2021.11.10 14:53
Mnie i każdego, kto to czyta, nieznajomość prawa nie zwalnia z jego przestrzegania. Migrantów to nie dotyczy? Nikt nie ma prawa nielegalnie przekraczać granicy państwa. Podobnie jak bezdomny czy najbardziej potrzebujący nie ma prawa bez mojej zgody wleźć do mojego domu. Migranci nie kupili biletów lotniczych do Monachium tylko wydali o wiele więcej pieniędzy nie wiadomo komu. Naprawdę w dobie komórek nie mieli wiadomości o dramacie, jaki zgotowano ich ziomkom w Białorusi?!!
Golfstrom2021.11.10 14:51
Mnie i każdego, kto to czyta, nieznajomość prawa nie zwalnia z jego przestrzegania. Migrantów to nie dotyczy? Nikt nie ma prawa nielegalnie przekraczać granicy państwa. Podobnie jak bezdomny czy najbardziej potrzebujący nie ma prawa bez mojej zgody wleźć do mojego domu. Migranci nie kupili biletów lotniczych do Monachium tylko wydali o wiele więcej pieniędzy nie wiadomo komu. Naprawdę w dobie komórek nie mieli wiadomości o dramacie, jaki zgotowano ich ziomkom w Białorusi?!!
Wrocek20192021.11.10 14:43
Polskie granice broni Polska, tak jak USA swoje przed Meksykanami. Migrantów do zimy trzeba odwieźć bo zamarzną. Afganczyków czeka u siebie śmierć, więc zostają tylko obozy. Kto za to zapłaci? Czy polskie elity są aż tak durne?.
Janusz Barwinek2021.11.10 14:49
Czy wiesz co to jest wniosek o azyl!!!
abc2021.11.10 15:15
Afganczyków tam w ogóle nie ma, Wrocku. Najwięcej jest Irakijczyków. Codziennie Straż Graniczna podaje narodowość tych, których złapie; posłuchaj sobie!
Foster2021.11.10 14:36
Fronda to najbardziej niezależny portal informacyjny.
less2021.11.10 14:32
a ja uważam, że są efektywne,
ziutek2021.11.10 14:28
Czy naprawdę tak trudno zrozumieć e żadna Matka świadomie nie zgotowała by swoim dzieciom taki los .Ludzie zostali zmanipulowani i znaleźli się w matni bez wyjścia . Dziwę się że nasz rząd mając świadomość że w zimnym i ciemnym lesie kobiety i dzieci nie tylko głodują i marzną ale są wykorzystywane zgonie z nauką Jezusa Chrystusa nie okażą miłosierdzia.
niewierzacy ateusz2021.11.10 14:43
musisz jeszcze poćwiczyć pisanie po polsku , niestety od razu widać ,że polski to nie jest twój ojczysty język :)
abc2021.11.10 14:52
Niech sobie ziutek i inni podobnie myślący poczytają podlaską prasę, np. Kurier Poranny. Pielęgniarki i lekarze opowiadają, jak zachowują się owi biedni migranci w szpitalach. Rzucają jedzeniem, rozbijają talerze; zresztą poczytajcie sami tu: poranny.pl Dodam, że to nie jest bynajmniej gazeta prawicowa!
michał2021.11.10 14:23
Dramat dramat dramat
pije po 13 tej2021.11.10 14:08
Ludzie znaleźli się w matni bo zapewne liczyli na możliwość przekroczenia granicy . Kobiety i dzieci traktuje się instrumentalnie i jako chrześcijanie za których tak ochoczo się podajemy powinniśmy zgodnie z nauką Jezusa Chrystusa okazać tym głodzonym i gwałconym miłosierdzie.
niewierzący ateusz2021.11.10 14:17
spadaj głąbie
duch azorka2021.11.10 17:16
Ty tak do arcybiskupa Jędraszewskiego prawisz czy Gądeckiego .?
REM2021.11.10 14:48
Nie pij lepiej już wcale!
Władysław2021.11.10 14:03
Z Arabami to jest tak: albo my ich - albo oni nas... Non tertium datum.
Darek2021.11.10 14:19
Tertium non datur jeśli już i co do tego maja Arabowie?
Kowalski2021.11.10 13:53
Od czasu jak to Włodek Czerwony przestał Anusię Marysię pukać , to się Anulce Marysieńce strasznie pogorszyło. I to jest dowód na to, że brak elementu męskiego na kobiety wpływa bardzo ujemnie.
a przestał?2021.11.25 7:54
.... no ...
Anonim2021.11.10 13:52
Te koorwy to do wora i do jeziora
Anonim2021.11.10 15:21
Zacznij więc od szanownej mamusi...😁😁😁
Sowa2021.11.10 13:49
Ta nadaje się tylko do dmuchania !!!
Anonim2021.11.10 14:14
Musiałby ci stawać! 😁😁😁
Anonim2021.11.10 17:34
Tobie staje śmieciu z krakau? ;P
Stachu2021.11.10 13:48
Ta nadaje się tylko do dmuchania !!!
Anonim2021.11.10 14:24
Musiałby ci stawać! 😁😁😁
JANOSIK2021.11.10 13:40
A to juz mozna pisac prawde czy tylko wybranym.Milego dnia
Anonim2021.11.10 13:53
Zlewaki mają jakiś problem z ogarnięciem
Anonim2021.11.10 13:37
Jaka szkoda, że Rumuni w 1939 nie wystawili zasieków na granicy, kiedy polskie gienerały i biskupy spier.dalały w podskokach z kraju.😁😁😁
dozokca ZOO2021.11.10 13:52
Tobie POdobne ''anonimy''' radosnie wytały ''wyzwolicieli'' !!!!
Anonim2021.11.10 14:00
😁😁😁 uciekali przed waszymi kompanami
Anonim2021.11.10 14:14
Tak właśnie prawiczki usiłują zapomnieć o haniebnej klęsce (cudu nie było - Matka Boska zaspała tym razem?), pozostawieniu narodu na łaskę okupantów i fakcie spier.dalania rządu i generalicji przez rumuńska granicę.😁😁😁
PO PRAWDZIWIE POLSKIE, nie NIEMIECKO-SOWIECKIE2021.11.10 14:22
SASZA, szkoda Wam BOLSZEWICKIM KOMUNISTYCZNYM - FASZYSTOM w CCCP-u bo nie mogliście ich ZAMORDOWAĆ STRZAŁEM KATYŃSKIM, SOWIECKIM KOMUNISTYCZNO FASZYSTOWSKIM strzałem w tył GŁOWY.
Anonim2021.11.10 14:57
mój ty mały psychologu....😁😁😁
Jacuś2021.11.10 13:25
Słuchałem wywiadu, pani Żukowska "błysnęła niewiedzą" - żenada i wstyd dla lewaków. Zresztą libertyni i lewaki wstydu nie mają.
Jacuś2021.11.10 13:24
Słuchałem wywiadu, pani Żukowska "błysnęła niewiedzą" - żenada i wstyd dla lewaków. Zresztą libertyni i lewaki wstydu nie mają.
Anonim2021.11.10 13:13
jest jakiś konkurs u lewaków na najwieksza głupote , żukowska ostro walczy o podium, no i ten wyraz twarzy tępej dzidy
matis892021.11.10 13:13
Pan Jezus w Orędziach Ostrzeżenie przestrzegał przed TRUJĄCYMI SZCZEPIENIAMI i je przepowiedział 17.06.2012r. tak samo jak przepowiedział obalenie Benedykta XVI i ustanowienie Fałszywego Proroka ........... ,,Moja droga umiłowana córko, plany masońskich grup przejęcia światowych walut są coraz bliższe ukończenia. Ich nikczemne plany obejmują również nowe globalne szczepienia, które spowodują choroby na całym świecie, wywołujące cierpienia na skalę nie widzianą nigdy wcześniej. Unikajcie takiego nagle ogłoszonego globalnego szczepienia ponieważ będzie was ono ZABIJAĆ.......''
Hanys2021.11.10 14:38
A Ciebie to co zatruło? Może POpaprany bimber?