Wicepremier reaguje ws. wykładu Tuska na UW - zdjęcie
29.04.19, 21:34Zdj. Platforma Obywatelska RP, CC BY SA 2.0, Flickr

Wicepremier reaguje ws. wykładu Tuska na UW

15

Wicepremier oraz minister nauki i szkolnictwa wyższego, Jarosław Gowin odniósł się do informacji o planowanym wystąpieniu przewodniczącego Rady Europejskiej, Donalda Tuska na Uniwersytecie Warszawskim. 

Tusk ma wygłosić wykład zatytułowany "Nadzieja i odpowiedzialność. O konstytucji, Europie i wolnych wyborach" 3 maja o godzinie 14:00 w Auditorium Maximum Uniwersytetu Warszawskiego. Jak sam zapowiedział,  będzie miał "coś ciekawego i ważnego do powiedzenia". Wystąpienie szefa RE na UW organizuje, wspólnie z władzami uczelni, magazyn "Liberte". 

"Mam nadzieję, że Donald Tusk uszanuje konstytucyjną wolność uczelni"-skomentował wicepremier Jarosław Gowin. 

Szef resortu nauki i szkolnictwa wyższego w rozmowie z RMF FM podkreślił, że wystąpienie byłego premiera może być traktowane w środowisku akademickim jako ważne, nie powinno jednak wpisywać się w kampanię wyborczą. 

"Mam nadzieję, że Donald Tusk uszanuje konstytucyjną wolność uczelni od nacisków i obecności treści politycznych"-podkreślił wicepremier. 

yenn/RMF FM, Fronda.pl

Komentarze (15):

Horacy Harkness2019.04.30 12:45
Ja myślałem że wykłady to prowadzą profesorowie. Ale taka widać moda Bolek też jeździł po świecie z wykładami i w główce mu się poprzestawiało może i Temu tak się zrobi?
klaus2019.04.30 9:01
no nie wypowiada się najbardziej nieudolny Pan Minister finansujący i wspierający wszelkie tałatajstwo anty polskie np. Pni Enkelking, i jej wykładów we Francji, wydawanych ksiązek , wykładów anypolskich, wynagradzanie grantami wszelkie lewactwo które hula po wyższych uczelniach, decydujących kto i co ma wykładać mówić na tzw. zamordycznych Polskich uczelnich, panuje lewactwo a Pan Minister Gowin jakby go nie było to chyba byłoby lepiej, a tak naiwni myślą że wyciągnie jakiś konsekwencje w stosunku do tych którzy blokują wypowiedzi wykłady parwej strony, wystarczy słowo klucz anty semita i już Pan Gowin i cały Rząd trzęsie portkami.Życzę Panu Ministrowi Gowinowi 5 procent. odwagi rzecznika tęczowego Pana Bodnara.
PAJAC NIEMIECKI2019.04.30 8:01
ZA ROZWOJ NIEMIECKICH STOCZNI CUKROWNI ZA BUDOWE W POLSCE JAKO KOLONII NIEMIECKIEJ GIGANTYCZNEJ ILOSCI OBIEKTOW HANDLOWYCH DO SPRZEDAZY ARTYKULOW GORSZEJ JAKOSCI .WNUCZEK DZIADKA Z WERMAHTU OTRZYMYWAL JAKO NAMISTNIK OD ANGELI MEDALE KASE NA DZIALALNOSC NIEMIECKOZYDOWSKICH PARTII W POLSCE.A CO MIALA POLSKA Z TEGO A NO DUZO ZLIKWIDOWANE STOCZNIE CUKROWNIE SLUPY KUPOWALY DLA NIEMCOW OLBRZYMIE POLACIE POLSKIEJ ZIEMI.
PO TRUPACH DO WADZY2019.04.30 7:29
PO CO POKAZUJECIE TA SIEROTE ZDOWSKA PRZECIEZ ON JEST NIENORMALNY .JAK CHCIAL WLADZY TO KLEKAL PRZED KSIEDZEM BRAL SZLUBY SZATANSKIE .USZCZESLIWIL POLAKOW Z TA CZERWONA KONICZYNKA PRACA W WIEKSZOSCI DO SMIERCI TEGO TE JUDASZE Z ZYDOWSKIEGO ZNP NIE WIDZIELI TERAZ TAKI PROSTAK PROWADZI ICH JAK STADO BARANOW I CZARNYCH OWIEC NA ZATRACENIE.
Ryszard Olejniczak2019.04.30 6:52
"Mam nadzieję, że Donald Tusk uszanuje konstytucyjną wolność uczelni"-skomentował wicepremier Jarosław Gowin. " A ja mam nadzieję, że wytłumaczy niektórym "profesorom", że to nie Jezus Chrystus wjeżdżał na baranku do Jerozolimy.
Valentynka2019.04.30 3:17
Akt oskarżenia zdrady stanu i zamknąć dziada. Tyle. Tylko tyle.
Daniel K2019.04.30 6:11
Do tego trzeba mieć dowody. A tych prokuratura Ziobry nie ma. Albo swoich, dyspozycyjnych sędziów. A tych (jeszcze?) nie ma. No i klops.... Udanej majówki!
Marcin Z.2019.05.1 0:42
Daniel, Mają tysiące stron dowodów z Afer, procedura trwa ! Boi się jechać na przesłuchanie z Amber Gold!
Saki faki2019.04.30 8:52
Kto w podskokach zmieniał ustawę o IPN na żądanie Izraela?
Jan Radziszewski2019.04.30 1:01
Biedny ten człowieczek założyciel PO - Donald Tusk - piekło go czeka niechybnie, bo przecież jest jednym z dziesięciu przeklętych króli Antychrysta Antonio Tawaniego syna Bp i hebrajskiej zakonnicy
Cipak2019.04.30 5:43
Nie ma to jak w piekle - poje się, popije i poleży w cieple. A w gabinecie Joli ......!
K.A.2019.04.29 23:41
Apel do Pana Gowina. Szanowny Panie Gowin. Jak długo ministerstwo, którego szefem jest Pan będzie finansowało ludzi którzy wprowadzają zamordyzm na wyższych uczelniach ?. Piszę o częstych przypadkach uniemożliwiania prowadzenia wykładów przez naukowców o poglądach prawicowych. Pragnę przypomnieć Panu, że uczelnie są finansowane z podatków nas wszystkich. To, że najbardziej boli, kiedy dostanie się po kieszeni przekonał się Pan osobiście w momencie kiedy musiał Pan oddać nagrodę otrzymaną od Pani Szydło. Dosyć tego. Jeśli nadal będzie Pan udawał, że wszystko jest OK doprowadzi to do jeszcze większego rozpasania lewackiej hołoty. Drogi Panie najwyższy czas wziąć się do roboty. Pozdrawiam K.A.
Dariusz Andrzej Kowarczyk2019.04.29 22:52
Dlaczego pan Gowin jest smieszny? Napiszcie do mediow. Za kazda opinie 5 PLN.
Cogito tego sum2019.04.29 22:48
Na UW kują już białego osła Tuska. Wszak lewicowych kowali w tej kuźni orków dostatek. Tam ogarniają ich drgawki na myśl o Kaczyńskim. Nawet woda święcona nie powoduje w środowisku lewicowych kowali takiej reakcji jak Kaczor.
Realista2019.04.30 9:13
Trochę popłynąłeś z tą wodą święconą, ona reakcje wywołuje jedynie u tych, którzy z jakichś względów wierzą w jej cudowne właściwości. Dla calej reszty to po prostu woda;) Cos mi sie wydaje, ze Kaczyński moze miec wieksze drgawki na mysl o Tusku.