Wiceminister broni abp. Jędraszewskiego: Ekologia to nie ekologizm - zdjęcie
27.12.19, 20:49zdj. screen Youtube/Polskie Radio

Wiceminister broni abp. Jędraszewskiego: Ekologia to nie ekologizm

15

W rozmowie z Polsat News wiceminister sprawiedliwości, Michał Wójcik odniósł się do ataków na abp. Marka Jędraszewskiego po wypowiedzi hierarchy na temat ekologizmu. 

"Warto słuchać arcybiskupa Jędraszewskiego. To człowiek bardzo mądry z ogromną wiedzą i doświadczeniem, filozof, który potrafi na części rozkładać różne teorie"-mówił polityk na antenie Polsat News. Zdaniem sekretarza stanu w resorcie sprawiedliwości, metropolita krakowski "powiedział o czymś, co jest bardzo ważne". 

"Zachęcił nas, by pochylić się nad tematem ekologizmu, czyli nad pewną ideologią z kontekstem społecznym i politycznym(...) Greta Thunberg to nie jest żadne nowum, chociaż zastanawia natomiast kto za nią stoi i jaki ma w tym interes. Musimy zapytać o pewną konsekwencję - podchodzenia do tego, że człowiek jest równy w prawach zwierzętom. (…) Żeby zrozumieć dlaczego tak nie jest i jednocześnie odpowiedzieć pani posłance Jachirze, która zastanawiała się w czym ludzie są lepsi od dzików, zachęcam do czytania Immanuela Kanta. Wtedy zrozumie, dlaczego ludzie są istotami ważniejszymi"-ocenił polityk. 

Jak podkreślił, ekologia i ekologizm to dwie różne rzeczy. Odniósł się również do sugestii, że Polska może błyskawicznie zredukować emisję CO2. 

"Ludzie, którzy uważają, że jednym cięciem można zredukować emisję CO2, nie rozumieją pewnych relacji społeczno-gospodarczych. Gdybyśmy zrealizowali to w taki sposób, to Polska stałaby się najbiedniejszym krajem świata"-podkreślił.

yenn/Polsat News, Fronda.pl

Komentarze (15):

Foster2019.12.28 12:49
Problem w tym, że wielu z Nas słucha i go nie rozumie. Dopiero tacy jak minister Wójcik muszą wyjaśnić co ten arcybiskup powiedział. Tak samo nie zrozumiałem jego wypowiedzi jak europoseł Ochojska, chociaz trudno akurat Panią senator posądzać o złą wolę.
Zosia. 2019.12.28 11:54
Wójcik ta opasła świnia to by nawet zrobił Biedroniowi z połykiem, żeby tylko być przy ŻŁOBIE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
arbiter elegancji2019.12.28 0:17
#lastodarmowewysypisko #jestemkatolikiem #muremzajedraszewskim
Iza2019.12.27 21:36
Nie istnieje takie pojęcie jak "ekologizm". Masowa rzeź dzików to nie likwiduje choroby, a tylko ją roznosi. Myśliwi to debile, którzy nie potrafią obchodzić się z zabitą zwierzyną i swoje "tradycje" przekładają nad bezpieczeństwo. Chcąc walczyć z afrykańskim pomorem świń trzeba zakazać polować całkowicie, zabezpieczyć gospodarstwa, nie wycinać lasów , nie dokarmiać zwierzyny i dać naturze działać. Zwierzęta to nie rzeczy, tylko żywe, czujące istoty. Doskonale wiemy, jak rząd chroni polskie kopalnie i walczy ze smogiem - sprowadza najgorszego gatunku węgiel z Rosji.
Polak2019.12.27 21:35
czy nieprawdą jest że wściekłe bydlo i dzicz kalmucka wsciekle atakująca JE Ks Abp. prof. MJ to tytani intelektu o IQ,poniżej 20 mający ogromne problemy ze zrozumieniem podstawowych pojęć, które wściekle komentują i atakują. Najpierw do szkoły, a potem zajmować się polemiką i pouczaniem ks. profesora!!!!!
Iza2019.12.27 21:40
Profesura dla księży to dewastacja znaczenia tego tytułu. Jędraszewski zatrzymał się w rozwoju na etapie Księgi Rodzaju napisanej między XII a VIII wiekiem p. n.e. Księga Rodzaju to nic innego, jak prymitywne wierzenia, o takim samym znaczeniu jak mity greckie, czy rzymskie. Nie jest to pozycja naukowa. TO fikcja literacka.
anonim2019.12.27 22:28
Współczuję ci kobieto, bo żyć z taką nienawiścią musi być straszne .
anonim2019.12.27 21:33
A na temat szkalowania Polski przez Putina, Wójcik nic nie powiedział? ważniejsza obrona jakiegoś przygłupiego klechy gadającego bzdury?
Quec.2019.12.28 2:58
Ty bezczelny antyludzki ZBUKU śmierdzący! Zacząłem sprawdzać na innych art. i ty razem z Żydem gejem wszędzie nas obrażacie. Żebyś następnej chwili nie doczekał!
Quec.2019.12.28 3:04
DO: Stalker = devil= diabeł. A ten jest duchem. Opróżniać się nie potrzebuje ale Tobie wszyscy pozwolą. Po opróżnieniu się, jako taka świnia, weż to i zjedz! Nie mówisz o tyn nam. Choć nam to niepotrzebne wiedzieć. -Pisz cepuniu a ja Ci odpowiem na każde pisanie. Nawet jak w mycce jesteś!
Quec.2019.12.28 3:06
Ty gnido czarna smołą olana ty! Kto Cię urodził? Albo czy to człowiek taką podłość urodził? Czyś jest jakim wypierdkiem czego czarnego śmierdzącego? No,no nie mam na myśli małpy, bo możes mógł być bardziej ludzki i mógł mówić o jakim stworzeniu. Ale choć piszesz i mówisz jak pedał Żyd dumny gej, to chyba od tego samego stwora pochodzisz. Może gdybyś się znalazł w Zoo. to Jachira by cię polubiła. Jeżeli ona to potrafi!
andrzejhahn32019.12.27 21:29
a ja sram na tego jedraszewskiego bo to prawdziwa jest kreatura koscielna
Quec.2019.12.28 2:59
Z czego ty przepotwarzyłeś się może cię wypierdział potwór z Loch Ness? Bo z ludzi ty nie jesteś. Nie myślę, że masz matkę, chyba matką takiego potwora jest potwór Loch Ness. Gdybyś pochodził od ludzi, to pewnie miałbyś kochającą matkę, może też jaki tete by był. A tak jako człowiek jsteś dead- nieżywy. Nie znasz miłości, czułości! Wróć do jeziora ten twój protoplasta ciągle tam jest! Idż... i ciesz razem z tete Loch Ness!
Quec.2019.12.28 3:05
To jak TY bydlaku nas wyzywasz to jesteś TYYYY. Wsadz swojego obrzezanenego koniuszka w myckę i fruń z Polski. Ty perfidny mycku!
Quec.2019.12.28 3:07
usuńcie ten komentarz!link Popatrz, możesz patrzeć. Pytam bo takie czarne stworzenia mogą nie dojrzeć. To co tam wyżejnapisałem twoim przyjaciołom, czarny jak Ty, przeczytaj. To do ciebie też pasuje! -Ty gnido czarna smołą olana ty! Kto Cię urodził? Albo czy to człowiek taką podłość urodził? Czyś jest jakim wypierdkiem czego czarnego śmierdzącego? No,no nie mam na myśli małpy, bo możes mógł być bardziej ludzki i mógł mówić o jakim stworzeniu. Ale choć piszesz i mówisz jak pedał Żyd dumny gej, to chyba od tego samego stwora pochodzisz. Może gdybyś się znalazł w Zoo. to Jachira by cię polubiła. Jeżeli ona to potrafi!