Wiadomo kiedy Sejm spróbuje wybrać nowego Rzecznika Praw Obywatelskich - zdjęcie
28.05.21, 10:20Fot. screenshot YouTube (TVP Info)

Wiadomo kiedy Sejm spróbuje wybrać nowego Rzecznika Praw Obywatelskich

7

Ryszard Terlecki poinformował na konferencji prasowej, że wybór nowego Rzecznika Praw Obywatelskich odbędzie się w dniu 15 czerwca na dodatkowym posiedzeniu Sejmu.

- Bardzo ciekawa kandydatura, zobaczymy jak się ułoży - stwierdził Terlecki na temat nowej kandydatki na stanowisko RPO Lidii Staroń.

Powiedział, że nie została jeszcze podjęta decyzja, czy w klubie PiS będzie obowiązywać dyscyplina partyjna w trakcie głosowania. - Jak ustalimy to będzie - enigmatycznie stwierdził Terlecki.

Ocenił również fakt, że Jarosław Gowin udzielił poparcia kandydatowi opozycji na RPO. Gowin zdecydował się poprzeć kandydaturę prof. Marcina Wiącka z Uniwersytetu Warszawskiego.

- Na razie to są kandydatury, więc każdy może robić co chce i podpisywać różne wnioski, czy kandydatury. Natomiast rozstrzygniemy ostatecznie kogo będziemy popierać - stwierdził Terlecki.

Terlecki stwierdził ponadto, że nie dopuszcza sytuacj, w której część Zjednoczonej Prawicy zagłosuje za prof. Wiąckiem.

- Mamy swoją kandydatkę, więc będziemy ją popierać - stwierdził.

Terlecki skrytykował także Senat i głosowanie w sprawie poprawek do ustawy ratyfikującej decyzję o zasobach własnych UE.

- Bardzo wesoła sytuacja. Senat się troszkę wygłupił, ale wystarczy popatrzeć na tą większość w Senacie, żeby się nie zdziwić, że tak właśnie się stało - wskazał.

jkg/pap

Komentarze (7):

Filip2021.05.29 6:15
Jarosław Kaczyński zdecydował się na wystawienie kandydatury Lidii Staroń. W dniu 15 czerwca będzie głosowanie nad jej kandydaturą i on ma nadzieję, że uzyska większość głosów, a następnie w Senacie dzięki kilku gapowatym senatorom z opozycji również. Nawet jakby przegrała, a w drugim głosowaniu wygrał prof. Marcin Więcek, to on ma nadzieję na pozyskanie Lidii Staroń. Opozycja w pierwszym głosowaniu będzie musiała zagłosować przeciwko jej kandydaturze na Rzecznika Praw Obywatelskich. Prezes PiS-u uważa zatem,że ona zrazi się do opozycji i będzie popierała PiS.
PATO-TROLLE, PATO - HEJTERZY2021.05.28 12:33
Jest żydek "kretynizacja" i jest "żydek SCUM"... Mały zasuszony żydek Lesio Keller-Krawczyk, zakompleksiony staruch co chciał być "Niemcem", ale Niemcy wyśmiali i wypierrdolili. Chciał być w Hamaryce, ale mu powiedziano, że Hameryka ma już dość żydowskich ubeków i esbeków. Podobnie zrobiła Kanada. Zostały mu media. Nie tylko jemu jednemu. Ma tu ziomala Po 11... AAAssranek, Max i c h ö j wie jeszcze jakie "niki" mają te PATO-TROLLE, PATO-ATEIŚCI
Etam.2021.05.28 11:45
Lody z czarnej porzeczki zjem bez "spróbowania."
FUCK OFF the catholic scum ! ! !2021.05.28 11:08
Ciekawe że ogłasza to wicemarszałek Butapren, a nie marszałek Sejmu czyli Natapirowana Idiotka, co to o Katyniu i pakcie Ribbentrop-Mołotow czytała w przedwojennych książkach (jej własne słowa!). To kolejne świadectwo, że nawet w PIS nikt się z tą marionetką nie liczy! Nieładnie, że nazwałem ją idiotką? Ależ nią jest, jak najbardziej! Przypominam, że w 1980 ukończyła studia magisterskie na kierunku HISTORIA na Wydziale Filozoficzno-Historycznym Uniwersytetu Wrocławskiego...
Anonim2021.05.28 10:45
Judasze z PO i SLD niech sobie przypomną jak popierali pisowskiego ministra Szumowskiego, który czegokolwiek się nie dotknął to pozamykał. Nawet rowery miejskie. Powinni go sobie teraz razem wybrać na RPO.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.05.28 10:39
dobrze że pokazujecie mordę ćpuna terleckiego w maseczce! jest to najbardziej ohydny ryj w PiSie zaraz po kryśce pawłowicz!!!
M.2021.05.28 11:59
Bez wulgaryzmów też można !