12.03.13, 11:02

Weź udział w świętym wydarzeniu! Adoptuj modlitwenie kardynała, już prawie pół miliona osób to zrobiło

Na stronie „Adopt a cardinal” czytamy powody, dla których warto podjąć modlitwene zobowiązanie:

Jeżeli:

- Jesteś nieskończenie wdzięczny Bogu za to, że dał nam tak wspaniałego, mądrego i życzliwego papieża jak Benedykt XVI.

- Masz nadzieję, że jego następca, otoczony opieką Ducha Świętego, okaże się być papieżem pobożnym, mocnym w wierze, a poprzez swoje czyny będzie dążył do świętości.

- Jako członek Kościoła pragniesz przyczynić się przez moc modlitwy do tego, by Duch Święty prowadził, chronił i oświecał naszych kardynałów w wyborze nowego następcy świętego Piotra.

Dzięki naszej inicjatywie masz możliwość uczestniczenia w tym świętym wydarzeniu poprzez objęcie wybranego kardynała modlitwą do czasu wyboru papieża i przez trzy dni po zakończeniu konklawe.

Jeśli chcesz przyłączyć się do naszej inicjatywy kliknij poniżej „ADOPTUJ”!

Jestem jednych z 487031 osób, ktore podjęły to adopcyjne zobowiązanie. Pomodliłem się i losowo wybrano kardynała, którego mam szczególnie polcać Bogu podczas konklawe. Ku mojemu zaskoczeniu jest to kardynał z Vietnamu. Ciekawe...

Jarosław Wroblewski

Komentarze

anonim2013.03.12 11:57
A ja adoptowałam kardynała Nycza, a mojej 12 letniej córci "przypadł" kardynał Théodore-Adrien Sarr, codziennie modlimy się za nich do Ducha Świętego.
anonim2013.03.12 12:57
Duch Święty ZAWSZE angażuje się w wybór papieża. Jest tylko jeden szkopuł: wolna wola człowieka. Kardynał też człowiek i ma wolna wolę. Może zatem ni "posłuchać" natchnień i zrobić po swojemu. Bóg zaś szanuje wolną wolę i nie strzeli piorunem w tego, który odrzuca natchnienia. Stąd w historii takie różne wybory. Adopcja - duchowa, należy dodać - kardynała polega właśnie na tym, by modlić się za danego kardynała aby zechciał wsłuchać się w podpowiedzi Ducha Świętego. Sens tej modlitwy jest wielki (no może nie dla tych, którzy w swych zapędach poddali się heretyckim indoktrynacjom i juz "wiedzą", że kolejny papież będzie fałszywym prorokiem - za tych tez się modlimy), bo my jako świeccy tym aktem bierzemy czynny udział w życiu Kościoła i to w tak ważnym momencie. Mówi się, że mamy takich kapłanów jakich sobie wymodlimy. Dlaczego nie miałoby to również dotyczyć papieża?
anonim2013.03.12 12:58
Świetny pomysł!
anonim2013.03.12 14:00
pnin4 : O wierze katolickiej jak widać wiesz niewiele. Po co więc wypowiadasz się?
anonim2013.03.12 14:02
Matthiola longipetala : W wypowiedzi Seba nie ma sprzeczności. :-)) >>Ja się nie wtrącam za bardzo :)<< Po co więc tutaj dyżurujesz?
anonim2013.03.12 14:09
pnin4 : Wystarczy przeczytać to co piszesz. Za kogo się uważasz, żeby być sędzią dla Ducha Świętego i stawiać Mu wymagania? :-)) Czy wiesz o tym , że grzechy popełnione przeciw Duchowi Świętemu są niewybaczalne?
anonim2013.03.12 14:24
pnin4 : Łojojoj, nie diagnozuj z 21 palca :-)) Lekarzu, lecz się sam. I pisz ze zrozumieniem, bo widocznie masz problem z formułowaniem własnych myśli. Twoja wypowiedź jest jak najbardziej jednoznaczna - i jadowita. Duch Św. nie jest niczyim sługą - twoim też.
anonim2013.03.12 15:31
pnin4: A ciebie kto zatrudnił? :-)) Każda twoja kolejna wypowiedź pogrąża cie tylko i jasno daje do zrozumienia, że nie jesteś katolikiem. Nie masz zielonego pojęcia o czym tu jest mowa, podstawy wiary katolickiej są ci zupełnie obce i nie są twoim życiem. Co zatem robisz na katolickim portalu?
anonim2013.03.12 15:37
No tak, potęga twojego rozumu jest porażająca. Wszyscy inni (zwłaszcza ci którzy wiedzą więcej od ciebie) to miernoty... :-)) No cóż , zawsze możesz zabrać zabawki i przenieść się do innej piaskownicy. Portal tylko na tym skorzysta.
anonim2013.03.12 16:21
COKOLWIEK ROBICIE CZYŃCIE TO NA CHWAŁE BOGU..tym samym my ,którzy mówimy WOLA TWOJA NIECH STANIE SIE...zaswiadczamy przed swiatem duchowego zła ze stajemy po stronie BOZEGO KRÓLESTWA ..i po to sa tez te akty..nasze zycie we wszystkich przejawach i przestrzeniach ..dlatego tyle kiedys w zyciu pierwszych chrzescijan było widocznego błogosławienia, oddawania Panu Bogu..czci Dziękczynienia..bez wstydu ,który dzisuaj wielu wierzacych nosi w sobie ODWAGI