Weekend w Zakopanem. Przed policją turyści schowali się w hotelach - zdjęcie
20.02.21, 10:58Fot. screenshot - YouTube (Super Express Sport)

Weekend w Zakopanem. Przed policją turyści schowali się w hotelach

11

Z uwagi na zdarzenia z ub. tygodnia, od wczoraj porządku w Zakopanem pilnuje znacznie więcej policyjnych patroli. Minionej nocy wylegitymowano 162 osoby, z których 84 zostały ukarane mandatami. Skierowano też 31 wniosków o ukaranie do sądu. W większości powodem kary był brak maseczki.

Policja wskazuje, że na Krupówkach ostatniej nocy nie było takich tłumów, jakie obserwowaliśmy w ub. tygodniu. W związku z dużą ilością patroli, cześć turystów postanowiła imprezować w hotelach.

- „Minionej nocy w obiektach turystycznych pod Tatrami mieliśmy osiem interwencji związanych z głośnym zachowaniem. Dochodziło do zakłócania ciszy nocnej przez grupy rozbawionych osób, które nie dawały spać innym wypoczywającym turystom. Nie dochodziło natomiast do spontanicznych ulicznych imprez, tak jak w ubiegły weekend”

- przekazał rzecznik zakopiańskiej policji Roman Wieczorek.

Do wytrzeźwienia na ulicach Zakopanego zatrzymano cztery osoby. Dwie z nich usłyszą zarzuty w związku ze znieważeniem interweniujących policjantów.

Przez cały weekend policjantów z Zakopanego będą wspierać funkcjonariusz z Krakowa. Patrole będą zwracać szczególną uwagę na noszenie maseczek i zachowywanie dystansu.

kak/PAP

Komentarze (11):

A może zamiast "lockdownu" model szwedzki?2021.02.20 12:15
ONI IDĄ PO REKORD! JUŻ NIEMAL 60 tyś.! Jak do tej pory mają ponad 50 tyś. zmarłych NIEPOTRZEBNIE! Ale oczyścili domy starości i różne wariatkowa. Budżet szwedzki będzie bez deficytu.
Masowa zbrodnia w Szwecji2021.02.20 12:15
ONI IDĄ PO REKORD! JUŻ NIEMAL 60 tyś.! Jak podają nieoficjalne statystki z domów pogrzebowych w Szwecji, zgonów mogło nawet być ponad 50 tyś.! Rząd Stefana Löfven może stanąć przed sądem dlatego ukrywa prawdziwe dane. Prof. epidemiologii Joacim Rocklöv określił działania rządowe jako masowa zbrodnia.
Prof. Joacim Rocklöv z Umeå Universitet2021.02.20 12:16
jest specjalistą od chorob zakaźnych, uznanym i nagrodzonym naukowcem. Otrzymał m.in. z Institute Pasteur oraz Prince Albert II z Monaco nagrodę na badania nad tzw. arbovirus, można powiedzieć, że wie co mówi. Potwierdził, że rząd szwedzki ukrywa prawdziwą ilość ofiar. Szczególnie w pierwszej fazie pandemii. ONI IDĄ PO REKORD! JUŻ NIEMAL 60 tyś.! - - - I jak się okazuje rząd nie tylko szwedzki nie przygotował się drugiej fali, podobnie jak reszta "rozwiniętej" Europy. W Włoszech w pierwszej fali zmarło po domach tysiące samotnych starych ludzi. W Hiszpanii rząd lekceważąc powagę sytuacji doprowadził do tragedii narodowej. Nie ma sensu wspominać Rosji i Brazylii - tam już NIKT NIE LICZY ofiar. Putin tylko półgębkiem wspomniał, że muszą "poprawić" budżet narodowy
rząd szmat2021.02.20 12:18
Powiedz jeszcze tym w Zakopanem - raz dwa trzy baba jaga patrzy. Rok czasu PiS robi z ludzi idiotów.
Anonim2021.02.20 12:10
Od lat się mówilo że zachód to wielki dom starców. Szczególnie Włochy. W wielu krajach 3/4 zgonów covida to domy starców i opieka domowa. Zgony ludzi niesamodzielnych. W Polsce zmarło ponad limit więcej niż we Włoszech dzięki lockdownom i były to osoby znacznie młodsze. Gdyby nie Rosja to można by nazwać decyzyjnych w PiS idiotami roku w Europie, Koronafobia to ciężka choroba psychiczna która często prowadzi na cmentarz. Mam takich w rodzinie. Żyją póki co ale nie wiadomo na jak długo. Wcześniej codziennie u lekarza a teraz nie potrzebny im ani lekarz, ani rodzina, ani wyjście na dwór, nie potrzeba im nic poza zdalnym leczeniem przez doktora Sutkowskiego w TV.
Nie martw się o Polszu Konfiedierato!2021.02.20 12:17
𝐎 𝐣𝐚𝐤𝐢𝐦 𝐤𝐫𝐚𝐣𝐮 𝐳𝐚𝐩𝐨𝐦𝐢𝐧𝐚𝐬𝐳? 𝐎 𝐊𝐫𝐚𝐣𝐮 𝐑𝐚𝐝, 𝐜𝐳𝐲𝐥𝐢 𝐜𝐚𝐫𝐚𝐜𝐢𝐞 𝐏𝐮𝐭𝐢𝐧𝐚. 𝐓𝐚𝐦 𝐣𝐞𝐬𝐭 𝐭𝐫𝐚𝐠𝐞𝐝𝐢𝐚 𝐧𝐚𝐫𝐨𝐝𝐨𝐰𝐚! 𝐒𝐳𝐩𝐢𝐭𝐚𝐥𝐞 𝐣𝐚𝐤 𝐰 𝐗𝐈𝐗 𝐰𝐢𝐞𝐤𝐮, 𝐛𝐫𝐚𝐤 𝐥𝐞𝐤𝐚𝐫𝐬𝐭𝐰, 𝐛𝐫𝐚𝐤 𝐩𝐨𝐝𝐬𝐭𝐚𝐰𝐨𝐰𝐲𝐜𝐡 𝐬𝐫𝐨𝐝𝐤𝐨𝐰 𝐡𝐢𝐠𝐢𝐞𝐧𝐢𝐜𝐳𝐧𝐲𝐜𝐡, 𝐝𝐳𝐢𝐞𝐬𝐢𝐚𝐭𝐤𝐢 𝐭𝐲𝐬𝐢𝐚𝐜𝐞 𝐑𝐮𝐬𝐤𝐢𝐜𝐡 𝐮𝐦𝐢𝐞𝐫𝐚 𝐰 𝐝𝐨𝐦𝐚𝐜𝐡 𝐛𝐞𝐳 𝐩𝐨𝐦𝐨𝐜𝐲
MT(*)2021.02.20 11:14
Trwa "ostatni bal na Titanicu". W takich chwilach szczególnie wyraźnie ujawniają się najciemniejsze strony ludzkich osobowości. I jak na dłoni widać, że w Polsce najgłośniejszy jest polsko-języczny motłoch a szczytem jego paranoi jest weekendowy wyjazd do zatłoczonego Zakopanego i zabawa w chowanego z policją. To dość liczna populacja idiotów ulepiona według zasady "róbta co chceta" i podążająca za głosem swych totalnych mentrcuf.
Anonim2021.02.20 12:14
To efekty przekręconej śruby przez takich jak ty. Nie pochwalam ale ludziom się nie dziwię. Miarka się przebrała. Siedź sobie do usr.. w domu a od innych trzy ch.. w bok.
Ze co ?2021.02.20 12:40
Co proponujesz pieniaczu ??czyzby sposob szwedzki ?a moze czekasz na tyfuska ?na konfederacja juz nigdy nie zaglosuje. Bosak tez ma minus nie ma nic do zaproponowania.
zostań w domu2021.02.20 13:13
W Szwecji dzieją się straszne rzeczy - gospodarka działa, a chorych się leczy. Lepszy model polski - szpitale i gospodarkę na łańcuch plus codzienna dawka medialnego terroru.
Bydlo2021.02.20 11:12
Dac goralom zielona karte aby mogli pogonic tych siewcow smierci i albo dostosuja sie do warunkow pobytu albo niech wracaja skad przyjechali na dwu tygodniowa kwarantanne w ten sposob Szwajcaria sobie radzi z durniami.