Ważny apel byłego premiera do Kaczyńskiego, Tuska i Wałęsy - zdjęcie
25.01.19, 14:53zdj. screen Youtube

Ważny apel byłego premiera do Kaczyńskiego, Tuska i Wałęsy

6

"Niech ta wielka tragedia, jaka wydarzyła się w Gdańsku stanie się przyczynkiem do wielkiego pojednania, zgody i wzajemnego przebaczenia między Jarosławem Kaczyńskim, a Donaldem Tuskiem i Lechem Wałęsą, jak również między innymi politykami"- stwierdził w rozmowie z "Super Expressem" były premier Jan Olszewski. 

Adwokat przyznał, że jest ogromnie wstrząśnięty śmiercią prezydenta Gdańska. W ocenie Olszewskiego, pojednanie między czołowymi polskimi politykami powinno nastąpić zresztą już dawno. 

"Tak się nie stało, a było ku temu kilka okazji w ostatnich latach. Może teraz po tragedii w Gdańsku, to się wreszcie ziści"- zastanawiał się byly premier, podkreślając, że o to apeluje i wierzy, "że tak się w końcu stanie". 

"Byłoby dobrze, gdyby tak się stało. Rządzący i opozycja muszą umieć ze sobą normalnie rozmawiać"-zaznaczył rozmówca "Super Expressu". 

Cóż, zapewne nie będzie to łatwe, ale na pewno Polska mogłaby na tym zyskać. Z całą pewnością przydałoby się w polskiej polityce więcej takich postaci jak Jan Olszewski. 

yenn/SE.pl, Fronda.pl

Komentarze (6):

Edward I2019.01.26 13:33
Mord przyczyną do pojednania i zgody? Ciekawa koncepcja, szekspirowska?
hassan2019.01.25 15:45
z ogromnym szacunkiem panie premierze nie jestem tego zdania ten mord nie moze byc wykorzystany do zamykania nam ust to nie byl 1 mord i jak bardzo bym chcial zeby byl ostatni ale............... jutro nie bedzie konca swiata
OLI2019.01.25 15:32
Pleć, pleciugo, byle długo... Od polityka z autorytetem oczekuję, że nie będzie paplał na zamówienie czegoś, co jest bajaniem Dyzia - marzyciela o chmurkach przypominających lody pistacjowe. Pan Jan od pewnego czasu gada na żądanie wszystko, czego od niego oczekują, same słuszne rzeczy. Trochę szkoda, że bez związku z rzeczywistością.
Alojzy Cedzidło 2019.01.25 16:12
Podeprę Pana wywody ( słuszne ) przykrym zestawieniem . Były dwie tragedie . Smoleńsk i Gdańsk . Jeśl po smoleńskiej , w k tórej zginęli ludzie z kazdej prawie opcji, do pojednania nie doszło to przy obecnej, apelowanie o pojednanie to ponury żart Chociaż.....Gdyby PiS wział całs winę na siebie oddał władzę ,, pokrzywdzonym " a Kaczyński w ramach pojednania rozwiazał swoja Partię , to zgoda murowwna A do Pana Olszewskiego . Takie ,, pojednanie" już Pan przezył w 1992 r..
OLI2019.01.25 16:37
Może to starość, wobec tego pan Jan jest wykorzystywany do opowiadania dyrdymałów. Ale niekoniecznie musi tak być - pan Jan miał swoje Waterloo w 1992 roku, i większość pamięta tylko to. Oprócz tego: Pan Jan zebrał w ROP całą prawicę niepodległościową w Polsce, po czym zmarnotrawił i sparaliżował ten kapitał bezpowrotnie. Co mogę stwierdzić będąc naocznym świadkiem, jako delegat na wszystkie zjazdy tej partii.
Alojzy Cedzidło 2019.01.25 21:17
Ani mi w głowie odbieranie zasług panu Olszewskiemu Czy zmarnował cokolwiek , nie wiem . Czy mógł nie poddać się w 1992 , lub dalej walczyć ? Nie czuję się upoważniony do wydawania wyroków . Jestem tylko prawie pewien ,że Pan Premier nie docenia łotrowstwa ..totalnych i licząc ,że ktokolwiek jest w stanie dogadać się z nimi jest w dużym błędzie albo niedoinformowany, I nie chodzi wyłącznie o ,,totalnych " .Bo gdyby przypomnieć sobie ostatnia reorganizację rzadu , to i tego Pan Olszewski nie bierze pod uwagę . Przypomnę zdjęcie Macierewicza i nie ujawnione do tej pory jakie to SB-ckie metody stowował.. I na koniec . Czy kapitał jaki w 2015 PiS otrzymał od wyborców niezostał zmarnowany lub możliwy , przy takich warunkach ( Berlin , Bruksela i Polscy ,,pomagierzy ") do dobrego ,,zagospodarowania" .