Ważna zmiana w Polskim Ładzie! Będzie ulga dla klasy średniej - zdjęcie
29.09.21, 15:52Fot. screenshot - YouTube

Ważna zmiana w Polskim Ładzie! Będzie ulga dla klasy średniej

14

Minister Łukasz Schreiber poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych o ważnej zmianie, którą rządzący chcą wprowadzić do Polskiego Ładu. Chodzi o ulgę dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą.

- „Ważna zmiana w Podatkowym Polskim Ładzie. Premier Mateusz Morawiecki rekomendował klubowi PiS zgłoszenie poprawki wprowadzającej ulgę dla klasy średniej dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, które rozliczają się na skali podatkowej i zarabiają do 13 tys. zł. Jeszcze dziś zgłosimy ją w Sejmie”

- napisał minister na Twitterze.

W kolejnym wpisie polityk wyjaśnił szczegóły proponowanej poprawki.

- „Poprawka dotyczy tych, co maja przychód zaliczany do przychodu z działalności gospodarczej w przedziale ok 70-132 k rocznie. Rozwiązanie zrównujące osoby na skali podatkowej przy uop i jdg. To spowoduje ze do ok 150 k rocznie nikt na skali podatkowej nie będzie stratny”

- podkreślił.

kak/Twitter, DoRzeczy.pl

Komentarze (14):

Filip2021.09.30 9:48
Sprzeciw wobec projektu zapowiedziała Paulina Hennig-Kloska (Polska 2050), która apelowała do członków PiS, aby przestali obiecywać Polakom bogactwo, ponieważ Polski Ład tego im nie zapewni. Podobnie mówiła Agnieszka Ścigaj (koło Polskie Sprawy), która oceniła, że nowe rozwiązania podatkowe stworzą przestrzeń do "kombinowania i omijania prawa". - Czy system podatkowy stanie się z dnia na dzień, od 1 stycznia sprawiedliwy? Nie, natomiast stanie się zdecydowanie sprawiedliwszy i zlikwidowana będzie ogromna ilość anomalii, które teraz sprawiają, że wyraźnie odróżnia się od innych systemów nie tylko globalnie, ale nawet w naszym regionie. Bedzie bardziej progresywny niż jest teraz. Teraz już wiemy, że będzie to świetny krok w bardzo dobrym kierunku - podsumował debatę wiceminister finansów Jan Sarnowski.
Filip2021.09.30 9:46
Lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz mówił, że rozwiązania w Polskim Ładzie uderzają w najbardziej aktywnych przedsiębiorców, pracujących emerytów i ludzi ciężkiej pracy. - Wytworzyliście wizję, że te pieniądze ze składki zdrowotnej, którą podnosicie, pójdą na zdrowie, a to nieprawda, bo składka zdrowotna się nie zmieni. Na zdrowie nie ma ani jednej złotówki, więcej będzie za to w budżecie państwa, z którego znowu zasilicie dwoma miliardami TVP - dodał. Ocenił, że projekt można jeszcze naprawić, ale pod warunkiem przyjęcia poprawek ludowców, w tym dotyczących niewprowadzania żadnych nowych podatków w czasie epidemii i dwa lata po jej zakończeniu. Według Jakuba Kuleszy (Konfederacja) Polski Ład to historyczna podwyżka podatków, a nie ich obniżenie. Przyznał, że obecny system podatkowy jest nielogiczny, dziurawy i skomplikowany, ale "wasz nowy wał jest jeszcze bardziej nielogiczny i niespójny". Kulesza mówił, że Polski Ład to w 100 proc. projekt wyborczy, który ma zadowolić elektorat PiS, a rozwiązania podatkowe zostaną sfinansowane przez tych, którzy wypracowują połowę polskiego PKB.
Filip2021.09.30 9:45
Według Izabeli Leszczyny (KO) podatkowy Polski Ład to "niespotykany chaos, bałagan", który uderzy w polskich przedsiębiorców - szczególnie małych i średnich, którzy w przeciwieństwie do dużych firm nie będą mogli uciec np. w inną rezydencję podatkową. Dodała, że ewentualny zysk np. dla emerytów zostanie zjedzony przez "podatek inflacyjny". Zdaniem Leszczyny zaproponowany projekt to "dalszy ciąg prywatyzacji systemu ochrony zdrowia", a 80 mld zł zostanie wyjętych ze składki zdrowotnej. Dariusz Wieczorek z Lewicy zwrócił uwagę, że system podatkowy nie ma służyć partii rządzącej, tylko Polakom - bez względu na to, jaka partia rządzi. - Tym projektem ustawy doprowadzacie do tego, ze system podatkowy stanie się bardziej skomplikowany i wcale nie będzie taki korzystny, jak propaganda rządowa to przedstawia - przekonywał.
Dam2021.09.30 8:44
Za każdym razem jak PIS mówi, że obniży podatki okazuje się, że płaci się więcej. Jak tam podwyżka cen gazu, której miało nie być (Sasin obiecał)? Albo prądu? Albo benzyny?
Krakus2021.09.29 19:23
Wiesz co Morawiecki? Jako osoba ciężko pracująca mam dość utrzymywania was, przekręciarzy i złodziei oraz patologii typu 500+
XD2021.09.29 16:52
"wprowadzającej ulgę dla klasy średniej dla osób prowadzących JDG"?! Taka to klasa średnia w waszym rozumieniu? Bo na moje wynika z tego zdania, że to osoby prowadzące JDG będą miały ulgi. Uogólniona "klasa średnia" nie jest żadnym miernikiem i nie wskazuje na absolutnie nikogo konkretnego. Pan Pinokio wie jak się robi w propagandę.
Skrzypek na dachu2021.09.29 16:16
Pan Premier Pinokio tylko podnosi podatki ukryte , skladki abonamenty oplaty i waty i tak niszczy biednym uczciwym pracowitym ludziom zycie i zdrowie tym Wielkim Nowym Polskim Walem .
matis892021.09.29 16:15
Pan Jezus w Orędziach Ostrzeżenie przestrzegał przed TRUJĄCYMI szczepieniami i je przepowiedział 17.06.2012r. tak samo jak przepowiedział obalenie Benedykta XVI i ustanowienie Fałszywego Proroka ........... ,,Moja droga umiłowana córko, plany masońskich grup przejęcia światowych walut są coraz bliższe ukończenia. Ich nikczemne plany obejmują również nowe globalne szczepienia, które spowodują choroby na całym świecie, wywołujące cierpienia na skalę nie widzianą nigdy wcześniej. Unikajcie takiego nagle ogłoszonego globalnego szczepienia ponieważ będzie was ono ZABIJAĆ.......''
MaxFiend2021.09.29 16:05
"i zarabiają do 13 tys. zł" - przecież to nędza a nie klasa średnia. To ulga dla potencjalnych ogłupionych wyborców PiS :-D
Skrzypek na dachu2021.09.29 16:20
Pan Premier Pinokio jeszcze niedawno zgodzil sie na unijne ekoszalenstwa " zielone " SDG , dlatego musi zamykac kopalnie .
Jenny2021.09.29 16:03
Polski shit nie Polski ład!Mam 45 tysi miesięcznie na rękę i ani grosza pisuar nie dostanie na swoje patologie 500+itp!Won od mojej kasy pisowscy mafiozi!
"Jenny"...??? KŁAMIESZ!2021.09.29 19:21
Gdybyś zarabiał, jak piszesz 45tys. m-cznie na rękę, to na 1000% tutaj nie siedziałbyś aby trollować od rana do ściętej nocy! Wielonickowcu! Wszędzie pełno twoich bzdur w różnych nickach. Przecież wiemy kim jesteś, Lechu-staruszku!
Anonim2021.09.30 0:18
Chyba, że zarabia 45.000 groszy.
Lesiu, ekonomista z ciebie!2021.09.30 8:43
Jaja sobie z frondelków robisz, a frondelki pilnie cię lajkują. A już najlepszy numer, jak zaczynasz sam siebie opluwać, a tłuszcza w to wierzy. Czekamy na więcej!