Wawrzyk: Komisje wyborcze za granicą pracowały przez miesiąc non stop. Ludzie mdleli z przepracowania - zdjęcie
16.07.20, 14:18fot. yt/sejm.gov.pl

Wawrzyk: Komisje wyborcze za granicą pracowały przez miesiąc non stop. Ludzie mdleli z przepracowania

8

Po wygranych wyborach przez obecnego prezydenta Andrzeja Dudę, opozycja zaczęła podnosić często wyssane z palca argumenty dotyczące nieprawidłowości wyborczych, a nawet posługiwano się fake newsami.

Odniósł się do tego dzisiaj w Sejmie wiceminister spraw zagranicznych Piotr Wawrzyk, który powiedział:

- To my potrafiliśmy zorganizować tak wybory, że była nie tylko wyższa frekwencja o kilkanaście procent, niż jak wy organizowaliście, ale też wyższa liczba osób, które uczestniczyły w tych wyborach

Wybory, które były w dwóch turach – 28 czerwca i 12 lipca, zaangażowały ponad pół miliona Polaków do udziału w tych wyborach. Komisje razem z osobami wspomagającymi komisje w tych wyborach pracowały przez miesiąc praktycznie non stop. Były przypadki, gdzie ludzie z przepracowania mdleli, gdzie musieliśmy wzywać lekarzy. Były osoby przywracane do przytomności. Tak niestety było. Dla mnie to jest powód do dumy, że udało się tak sprawnie te wybory przeprowadzić

 

mp/sejm.gov.pl

Komentarze (8):

Polak2020.07.16 20:20
Czyli aparatczyk Wawrzyk pochwalił się niekompetencją i indolencją organizacyjną pisowskiej mafii i uznał że to wyjaśnia uniemożliwienie głosowania tysiącom Polaków. Takie bardzo, cóż, pisowskie zachowanie.
Walter2020.07.16 16:15
36 zakladów leczniczych i domów opieki ma 100 procent głosów oddanych na Andrzeja #Dudę...i to zarówno w pierwszej jak i w drugiej turze. To jest przykład masowego sfałszowania wyborów prezydenckich. W jednej z ostatnich ustaw PiS przemycił przepisy, które skróciły okres możliwości składania protestów wyborczych w Sądzie Najwyższym z dwóch tygodni do trzech dni. Czyżby politycy z PiS-u spodziewali się licznych protestów jeszcze przed wyborami?
Anonim2020.07.16 23:57
Dureń jesteś. Skrócono ten okres, żeby zdążyć przed 6 sierpnia, bo inaczej Polska nie miałaby urzędującego prezydenta. Wyjcie, plujcie i kłamcie, oszczercy, nic innego nie potraficie. Chwała Bogu, że wasz leniwy tęczowy laluś będzie daleko od Pałacu Prezydenckiego. Bóg pomaga swoim wyznawcom, myślę, że i tym razem pomógł Andrzejowi Dudzie. Dał mu siłę w tak wyczerpujacej kampanii.
Anonim2020.07.17 0:03
I PiS nic nie przemycał. Za ustawą wyborczą głosowali wszyscy, także totalsi, sprawdź to sobie na stronach sejmu. U wielu wrogów PiS nienawiść zmieniła się w paranoję, to własnie twój przypadek.
Suweren2020.07.16 15:10
Pracować trzeba nie ciężko a mądrze.
TO JUŻ KONIEC MARZEŃ !2020.07.16 14:40
A miało być tak tusko - europejsko! Trzaskowski wygrywa z "palcem w duupie i w berecie", Senat już jest tusko - europejsko - kopertowy, w Sejmie koalicja PIS-u się rozsypuje... I hura, mamy Polskę tusko - europejską. Powstaje nowa partia ZPWT - Zjednoczona Partia Wilhema Tuska..... A tu mohery, katole, Podlasie, ci spod mostu, 500 Plus NIE WYBRALI naszego towarzysza! Ciemna masa dalej rządzi, wyjeżdajmy więc na emigracje, Białoruś czeka.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.07.16 14:32
Ludzie PADofila będą oceniać prawidłowość wyboru PADofila???
Anonim2020.07.16 23:59
Szambo znowu zabulgotało. Ktoś musi finansować to szambo, co całymi dniami siedzi i smrodzi na portalach.