Watykan razem z muzułmanami przeciw niewolnictwu - zdjęcie
13.03.14, 17:23Muzułmanin i katolik

Watykan razem z muzułmanami przeciw niewolnictwu

2

Watykan i islamski uniwersytet Al-Ahzar zaangażują się we wspólną walkę przeciw współczesnemu niewolnictwu i handlowi ludźmi – poinformowało watykańskie biuro prasowej w czwartek. Reprezentacji Stolicy Apostolskiej i islamskiej uczelni utworzą projekt „Global Freedom Network” (Globalna sieć wolności), który zostanie zaprezentowany w poniedziałek na konferencji prasowej. Na spotkaniu będą obecni także przedstawiciele Kościoła anglikańskiego oraz organizacji Walk Free Foundation walczącej z handlem ludźmi.

To kolejny krok na drodze współpracy Watykanu z sunnickim uniwersytetem Al-Ahzar. Przypomnijmy, że rozmowy między Stolicą Piotrową a tą uczelnią zostały zawieszone trzy lata temu ze względu na niesłuszne oskarżenia muzułmanów względem papieża Benedykta XVI.

Od początku pontyfikatu Franciszka Al-Ahzar dawał do zrozumienia, że chce nawiązać ponowną współpracę. Jak widać prowadzenie dialogu z muzułmanami ma sens.

pac/kathpress.co.at

Komentarze (2):

anonim2014.03.13 17:36
Trynitarzy i franciszkanów się skasuje, a św. Rajmunda Nonata i bł. Oliwię się z kalendarza wymaże.
anonim2014.03.19 22:43
Cezarze - dialog z muzułmanami ma sens jeśli pomoże jakiemukolwiek człowiekowi - nie tylko chrześcijanom bo nie tylko o tych mamy się troszczyć tylko o każdego człowieka, o każdego bliźniego