Watykan będzie współpracował z Dominikaną w sprawie arcybiskupa Wesołowskiego - zdjęcie
12.09.13, 21:43

Watykan będzie współpracował z Dominikaną w sprawie arcybiskupa Wesołowskiego

4

Odwołanie nuncjusza do Watykanu w żadnym wypadku nie miało mu pomóc w uchylaniu się od odpowiedzialności za to, co ewentualnie zostanie mu dowiedzione – uzupełnił ks. Lombardi.

Rzecznik Stolicy Apostolskiej poinformował ponadto, że w tej sprawie Stolica Apostolska działała błyskawicznie. Kard. Nicolás de Jesús López Rodríguez, arcybiskup stolicy Dominikany, poinformował Papieża o sprawie w lipcu, tuż przed jego odlotem do Brazylii. Na początku sierpnia Sekretariat Stanu odwołał nuncjusza, pozbawiając go jego funkcji. Wszczęto też dochodzenie zlecone Kongregacji Nauki Wiary. Jednocześnie za pośrednictwem ambasadora Dominikany Sekretariat Stanu zadeklarował gotowość współpracy z władzami tego kraju, gdy tylko o to wystąpią.

TPT/Radiovaticana.va

Komentarze (4):

anonim2013.09.12 22:22
Czy redaktor naczelny byłby łaskaw dodać jakiś autorski komentarz do tej informacji? Jakąś generalizującą opnię, jak to ma w zwyczaju? Może kogoś obrazi i obdarzy jakimś powalającym porównaniem? A może wyjątkowo nie ma nic do powiedzenia od siebie? Tylko aborcja, małżeństwa homoseksulane i zamach.
anonim2013.09.12 23:27
Poczekamy, zobaczymy. Na razie nie współpracuje, tylko zamierza współpracować.
anonim2013.09.13 1:23
Panie Tomaszu, może nie jest do końca odpowiednie miejsce, ale dziękuję Panu za postawę w trakcie debaty o Żydach, Izrealu i Polakach. Szczególnie podobała mi się druga Pana wypowiedź. Cieszę się, że nie zaślepia Pana jakaś fobia antyżydowska.
anonim2013.09.13 7:43
Panie Rekkon, jest Pan albo wszystkowiedzącym albo głupcem. Nie wie Pan, że kwantyfikatorów należ używać ostrożnie. Gdyby Pan nie wiedział o co chodzi, zaznaczam, że chodzi o Pana twierdzenie: "[...] przez całe życie żył w przekonaniu człowiek z koloratką stoi ponad prawem". Na marginesie - gdyby Pan łaskawie potwierdził tę tezę, byłbym wdzięczny.