Warchoł o prawnikach: Nie wiem co ich tak rozsierdziło - zdjęcie
20.05.17, 18:01screenshot/YouTube

Warchoł o prawnikach: Nie wiem co ich tak rozsierdziło

"Nie wiem, co tak rozsierdziło zgromadzonych tam przedstawicieli zawodów prawniczych" - mówił dzisiaj w wywiadzie dla Polsat News Marcin Warchoł.

Przypomnijmy, że wiceminister sprawiedliwości brał udział w Kongresie Prawników Polskich, na którym opowiadał o planach zgłoszenia poprawki do ustawy o KRS, w ramach której kandydatów do Krajowej Rady Sądownictwa będą mogły zgłaszać środowiska prawników.

W "Gościu Wydarzeń" w Polsat News Marcin Warchoł powiedział: "Nie wiem, co tak rozsierdziło zgromadzonych tam przedstawicieli zawodów prawniczych, bo przyjechałem z propozycją ustępstw z naszej strony. Przywiozłem poprawkę, że to sędziowie od tej pory będą mogli zgłaszać kandydatów na członków KRS, inne zawody prawnicze również, adwokaci, radcy prawni, notariusze. To ustępstwo ich tak rozsierdziło? Nie sądzę".

Wiceminister wypowiedział się także w sprawie skrócenia kadencji KRS: "Nie wiem, w którym miejscu Konstytucja została naruszona. Konstytucja w art. 187 ust. 4 wskazuje, że ustrój, tryb wyboru i sposób powoływania członków KRS określa ustawa".

krp/Polsat News, Fronda.pl