Wanda Nowicka chce gender w medycynie - zdjęcie
09.03.14, 12:55Wanda Nowicka (fot. Wikipedia)

Wanda Nowicka chce gender w medycynie

10

Wanda Nowicka zaproponowała ministrowi Arłukowiczowi powołanie zespołu do spraw gender w służbie zdrowia. Gremium miałoby monitorować politykę zdrowotną pod względem płci.

Zdaniem Nowickiej, polska medycyna nie dostrzega roli płci. Posłanka Twojego Ruchu zauważa, że choć wiele kobiet przez całe życie reprodukcyjne stosuje antykoncepcję, nie jest traktowanych z należytą powagą. Dlaczego? Ponieważ środki nie są refundowane, a do tego są lekarze, sprzeciwiający się stosowaniu antykoncepcji hormonalnej.

Oczywiście Nowicka wyciąga zgrany argument, że na Zachodzie już tak jest, więc my Polacy także musimy i zapewnia, że medyczne zespoły do spraw gender są już na świecie uznane i stosowane. Według posłanki Twojego Ruchu, w zespole medycznym do spraw gender powinni znaleźć się lekarze oraz specjaliści z nauk społecznych, biologicznych i farmacji.

Beb/Polskieradio.pl/Narodowcy.net

Komentarze (10):

anonim2014.03.9 13:01
Tak tak!!!! Zlikwidować podział sportu na męski i damski :))))))))))))))))))))
anonim2014.03.9 13:51
widać , że ta baba ma przekwitanie...
anonim2014.03.9 14:04
Może zamiast w szpitalach, gdzie są specjaliści, których nie ma potrzeby pouczać w tym temacie lepiej by w Haremie u jakiegoś szejka naftowego wśród haremowych niewolnic, zagrała swoją rolę wielkiej propagatorki GENDER. Tam przecież kobiety żyją wg reguł moralnych zbliżonych do tej bezbożnej kultury. Czyżby chciała awansować na wyższy stopień w loży Droit Humain? Tzn że, nie pociąga już ją słynne hasło bolszewików "Na traktory towarzyszko, na traktory towarzyszko, naród czeka"
anonim2014.03.9 14:10
Ktoś mógłby mi przypomnieć, czemu ona jeszcze nie siedzi?
anonim2014.03.9 14:14
Wiele kobiet przez całe życie reprodukcyjne pali i pije, zrefundujcie im papierochy i alkohol.
anonim2014.03.9 14:31
Szerokiej drogi Nowickiej do tego "lepszego" świata w którym "już tak jest" - w Polsce tego co w tym "świecie" wcale być nie musi i nie potrzeba. Z resztą przypomnijmy, że my Polacy lubimy "w Polsce jak kto chce", a "musi to na Rusi" i ewentualnie w tym świecie Nowickiej, a nie u nas. Poszła won i nie miesza tu wiedźma paskudna... A co do podziału w medycynie - to już było przecież, za "moich czasów" dla zdających na studia medyczne było po połowie miejsc dla kobiet i mężczyzn - niemal apartheid płciowy i co? po tych latach jak się okazuje wyszliśmy jak Zabłocki na mydle.
anonim2014.03.9 15:04
Pani skrobanka chce szarlatanów w medycynie?
anonim2014.03.9 19:19
Przerażające jest, że takie "panie"(?) traktują całkiem poważnie idiotyzmy wymyślone na potrzeby "walki płci". I żyją z publicznych pieniędzy, zajmując się zwalczaniem sztucznie wytwarzanych wrogów. Jakaś paranoja - czy tam nie ma doktora, który by ją czymś zajął? Choćby własnym stanem zdrowia? Różnego rodzaju psychozy maniakalne, nawet o podłożu seksualnym, chyba są jakoś do wyleczenia, nie rozumiem dlaczego jej sesje terapeutyczne ma znać każdy czytelnik. Jakaś paranoja.
anonim2014.03.10 0:05
tej pani już dziękujemy jest tak durna jak but
anonim2014.03.10 11:38
Jak pani Nowicka chce płacić podatki na antykoncepcję, to niech zorganizuje ruch tych, którzy dobrowolnie będą się samoopodatkowywać na pigułki dla innych. Ja mam lepsze pomysły na wydawanie pieniędzy, na które ciężko zapracowałem. Wolę je np. przekazać na TV Trwam.