,,Walka kulturowa w UE. Dostosować się czy walczyć?’’ - zapraszamy do oglądania konferencji! - zdjęcie
04.11.21, 10:47Fot. screenshot - YouTube (Patryk Jaki)

,,Walka kulturowa w UE. Dostosować się czy walczyć?’’ - zapraszamy do oglądania konferencji!

12

„Walka kulturowa w UE. Dostosować się czy walczyć?” – pod takim tytułem rozpoczyna się dziś organizowana przez europosła Patryka Jakiego i Fundację „New Direction” konferencja, w czasie której pochylimy się nad bieżącymi problemami Unii Europejskiej. Patronat nad wydarzeniem objął portal Fronda.pl.

Konferencja potrwa do soboty. Aktywnie weźmie w niej udział ponad siedemdziesiąt osób z Polski, Europy i USA – dziennikarze, publicyści i politycy. Nie zabraknie dyskusji z udziałem przedstawicieli różnych stron sceny politycznej.

Wydarzenie jest kontynuacją ubiegłorocznej konferencji „Zderzenie kulturowe w UE. Czy Polska ma szansę?”.

- „W tym roku tematem przewodnim będzie dyskusja o sytuacji Polski w zmieniającym się układzie sił międzynarodowych. Kultura, religia, ustrój, historia, wolność – to pola walki instytucji UE z Polską. Czy odpuścić walkę? Jeżeli tak, to w których obszarach? A gdzie trzymanie się tradycyjnego stanowiska, może przynieść Polsce więcej korzyści w dłuższej perspektywie?”

- wskazują organizatorzy.

Transmisję na żywo z konferencji można śledzić na stronie www.zderzeniekulturowe2021.pl

 


Poniżej prezentujemy dzisiejszy plan konferencji.

Komentarze (12):

B522021.11.5 8:39
teraz na granicę powinni być skierowani żołnierze NATO bo podobno jesteśmy w unii
Anonim2021.11.5 2:02
Problemy nasze rozpoczęły się od czasu zawierzenia Polski żydowi (Jezusowi).
Anonim2021.11.5 8:41
dobra robota towarzyszu tak trzymać
taka uwaga2021.11.5 0:46
Samo pytanie frondy? Dostosowac sie czy walczyc> świadczy o tym ze fronda sie sprzedala. Dostosowąc sie demoralizacji 56 płciami , małzenstwami homo? Dostosowac sie reżimowi prawnemu? Iść na kompromis z diabłem? Z niszczycielami chrzescijanstwa? Fronda - portal katolicki.. To chyba kpiny jakieś... Poczytajcie sobie tych unijnych 'naukowcow' szarlatanów. Smiac sie czy płąkać? https://biqdata.wyborcza.pl/biqdata/7,159116,26414841,aseksualni-niebinarni-cisplcowi-dlaczego-podzial-ko
hehehe2021.11.4 16:32
Porozumienie Środowisk Patriotycznych, w tym Patriotyczna Pogoń Szczecin, ogłosiły w czwartek, że hasłem 11. edycji Szczecińskiego Marszu Niepodległości będzie "Byliśmy. Jesteśmy. Będziemy". Coś wam to przypomina?
taka uwaga2021.11.4 23:27
he he he ---- idz na swój marsz 56 płci ... Bedzie ci o wiele weselej... Wtedy bedzie he he he he he he he he.. ale raczej nie za długo - bo te płcie to bedą w wiekszosci transseksualne geje - i jutro ... może was już nie byc. Kto wam bedzie dzieci rodził? Dlatego my Bylismy Jestesmy, Bedziemy. Katolicy. Uczniowie Pana Jezusa.
Z Anglii2021.11.4 16:02
Cały czas tylko gadanie , gadanie, A sprawy zaszły juz bardzo daleko. W UK w co drugim domu w oknie kosciotrupy razem z tęcza, a dzis na ulicy na której tymczasowo mieszkam zobaczyłam nie tylko tęczę w oknie ale tez przed tą tęczą czarny samochod z namalowanym ogniem i trzema wielkimi czarno-białymi SZóSTKAMI. Zrobię zdjecia żeby pokozaC crodzinie, bo rodzina w Polsce wciaz nie wie co sie dzieje. Ciekawa korespondencja z Włoch , Włosi są bardziej swiadomi, niż my Polacy oto link. https://www.youtube.com/watch?v=cDWhVUyhvO8&t=1577s
QWE2021.11.4 15:48
Jedna sprawa, to jestem pod wrażeniem prelegentów. Druga sprawa, po co katolikom dowody na istnienie Boga. Przecież religia, to nie nauka tylko ślepa wiara.
taka uwaga2021.11.5 0:30
Czy taka ślepa? Czy slowa takie jak Wiara , \Nadziej,a Miłosc nic nie znaczą ? A idee? Swiat idei? Non- existent dla ciebie? Czy Sokrates, Platon - ktorzy wierzyli w istnienie swiata idei, czy jedynego Boga to też głupcy? Słaba i płytka jest ta twoja nauka - ktora wierzy tylko w materię.
historia sie powtarza2021.11.5 1:01
Cóz mamy obecnie znów ekspansję czystego materializmu - czyli marksizmu -leninizmu (KOMUNIZMU). Dla nich (np. QWE) ważne to tylko zjesc, kupic modne szmaty i pochwalic sie nimi innym, zrobic sobie zdjęcie, kopulacja, nauka na temat kopulacji, samorealizacji (eufemizm egoizmu). - reszta to..... jakaś ślepa wiara itp...
QWE2021.11.5 8:25
O materializmie mi mówisz. To ty potrzebujesz materialnych dowodów na istnienie boga. Po co ci to bluźnierco, masz bezgranicznie wierzyć, a nie szukać dowodów. Ja ich nie potrzebuję, ja wiem swoje. A duchowość, ograniczony człowieku, to nie tylko twój bóg.
QWE2021.11.5 8:27
Różni filozofowie różnie postrzegali i interpretowali świat. Teraz tacy jak ty śmieją się z wierzeń starożytnych Greków czy Słowian. Kiedyś, następne pokolenia, będą się śmiać z wierzeń twoich, uznając je za tak samo bzdurne.