Wałęsa zarobił na kanonizacji - zdjęcie
28.04.14, 13:00(fot: arch. fronda.pl)

Wałęsa zarobił na kanonizacji

13

Wałęsa przy okazji wyjazdu na kanonizację umówił sobie „spotkanie kontraktowe z wielkimi właścicielami środków produkcji z Ameryki”. Szampan lał się do kieliszków, a pieniądze zapewne na konto. 

-Płacą ci, którzy zapraszają, no przecież nie ja – tłumaczył Wałęsa. Za podobne „wykłady” były prezydent bierze nawet 50 tys. zł. 

Jak informuje „Fakt” było to spotkanie służbowe. Co więcej nawet kiedy zapowiadał swój wyjazd do Watykanu, nie próbował ukryć, że lecąc do Stolicy Piotrowej, zamierza zarobić. Zapytany przez dziennikarkę o to, czy i po co jedzie do Rzymu, szczerze odpowiedział:

– Tak, ale tam też mam zaproszenie Amerykanów, wielkich właścicieli środków produkcji, mam spotkanie kontraktowe przy okazji – mówił na antenie TVN24. Dziennikarka zaczęła dopytywać, co to konkretnie oznacza. – Zakontraktowane, umówione, kto płaci, za ile, za co płaci, no wie pani, kontrakt na tym polega – cierpliwie tłumaczył Wałęsa, dodając, że płacą Amerykanie.

Jak czytamy w artykule w ciągu roku dzięki zagranicznym kontraktom były prezydent zarabia 1,2 miliona złotych. A to niejedyne źródło dochodu Wałęsy. Bo jako były prezydent otrzymuje co miesiąc 4 tys. zł emerytury należnej byłej głowie państwa. Na tym nie koniec przywilejów. W czasie pobytu w Polsce Wałęsa ma też do dyspozycji limuzynę BOR wraz z ochroną. Do tego dochodzą publiczne pieniądze na prowadzenie biura byłego prezydenta.

Trzeba przyznać były prezydent wie gdzie można dobrze zarobić. Pytanie tylko czy wie, że pieniądz może stać się bożkiem...

Ab/fakt.pl

Komentarze (13):

anonim2014.04.28 13:24
I co w tym złego droga redakcjo?
anonim2014.04.28 13:39
Moi rodzice uczyli mnie od najmłodszych lat - nie liczyć cudzych pieniędzy. To podstawowa kindersztuba...
anonim2014.04.28 14:12
Przeczytałem kilka razy artykuł i nadal nie rozumiem. Rozumiem, że redaktor postanowił piętnować negatywną postawę Wałęsy, więc ja na początku proszę o wskazanie negatywnego zachowania byłego prezydenta: a) czy niemoralne jest zarabianie pieniędzy? b) czy niemoralne jest zarabianie dużej kwoty pieniędzy? c) czy niemoralne jest zarabianie dużej kwoty pieniędzy dwa dni przed kanonizacją JP II i Jana XXIII? d) czy niemoralne jest zarabianie dużej kwoty pieniędzy dwa dni przed kanonizacją JP II i Jana XXIII i nieczynienie z tego tajemnicy? e) d) czy niemoralne jest zarabianie dużej kwoty pieniędzy dwa dni przed kanonizacją JP II i Jana XXIII i nieczynienie z tego tajemnicy, a jednocześnie pobieranie co miesiąc należnej emerytury z racji pełnionego urzędu prezydenta RP?
anonim2014.04.28 14:39
Ten artykuł jest kłamliwy. Wstydź się redakcjo. Wałęsa nie zarobił na kanonizacji. Nie przepadam za naszym elektrykiem, ale pieniądze zarobił legalnie i wcale nie na kanonizacji. Już uczciwszym było by napisanie, np., że Arcybiskup Hoser zarobił na wiernych... (w domyśle zebrał ofiarę na mszy św.) a i tak taki tytuł uznałbym za niestosowny.
anonim2014.04.28 15:02
widzę, że Fronda.pl ma już nie tylko teksty na poziomie tabloidów, ale zaczyna wręcz cytować tabloidy. sięgamy dna powolutku, powolutku....
anonim2014.04.28 15:26
"Wałęsa zarobił na kanonizacji" A co, bilety przed wejściem na plac sprzedawał? :) A może zimne napoje roznosił? :) Wałęsa nie jest moim idolem, ale jestem zirytowany artykułem. Tytuł jest żenujący i coś mi się zdaje, że autor nie powinien zapomnieć wyspowiadać się z tego tytułu (8. Nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu). :) Przypominam, że warunkiem ważnej spowiedzi jest zadość uczynienie i przeprosiny.
anonim2014.04.28 19:14
Dla bolka najważniejsza jest mamona ktora jak ateista ponad wszech miar wielbi i podczas ważnego wydarzenia skupia sie wylacznie na zdobyciu profitow finansowych parszywy dran.
anonim2014.04.28 20:06
Majestic W swoim stylu zaproponuję Sakrament Pokuty. Wiem z własnego doświadczenia, że człowiek wylewający tyle jadu nie może żyć w stanie łaski uświęcającej. Piszę to na wypadek, gdybyś jednak nie był tym trollem, nic nie stracę przecież, a może będę miał dobry uczynek ;).
anonim2014.04.28 21:24
Proszę wybaczyć, ale ta wyliczanka przychodów Wałęsy brzmi jak wypociny jakiejś czerwonej gadziny dziennikarskiej. Co się z wami dzieje? Z Bogiem.
anonim2014.04.29 7:18
Ciekawi mnie, czy pan prezydent sam sobie te teksty na kartkach pisze.
anonim2014.04.29 9:33
Wyrazy współczucia dla słuchających Wałęse!!
anonim2014.04.29 20:32
Bolek sprzedaje się jak dziwka
anonim2014.04.29 22:29
wszystko ok,pozdrowienia dla Lecha:)