Wałęsa poleci z Dudą na pogrzeb Busha? Jest odpowiedź Kancelarii - zdjęcie
03.12.18, 20:55Zdj. Piotr Drabik, lic. CC BY SA 2.0, via Flickr (edytowane); Jakub Szymczuk/KPRP, domena publiczna (edytowane)

Wałęsa poleci z Dudą na pogrzeb Busha? Jest odpowiedź Kancelarii

"O 15.00 Prezydent RP Andrzej Duda przychylił się do tej prośby i przed 20.00 uzgodniono szczegóły lotu"- w taki sposób Kancelaria Prezydenta odniosła się do prośby byłego prezydenta, Lecha Wałęsy. 

Przypomnijmy, że Wałęsa, jako jeden z byłych przywódców, otrzymał zaproszenie na uroczystości pogrzebowe b. prezydenta Stanów Zjednoczonych, George'a H.W. Busha. Pierwszy przywódca "Solidarności" zwrócił się do Kancelarii Prezydenta oraz MSZ o pomoc w zorganizowaniu wyjazdu. Rzecznik prasowy głowy państwa, Błażej Spychalski poinformował, że prezydent Andrzej Duda, który będzie reprezentował państwo polskie na uroczystościach pogrzebowych Busha seniora, przychylił się do prośby byłego prezydenta Lecha Wałęsy. Jak dodał Spychalski, przed godziną 20:00 ustalone zostały szczegóły wyjazdu. 

Uroczystości pogrzebowe byłego przywódcy USA, George'a H.W. Busha odbędą się w czwartek. Polityk spocznie w Teksasie, obok zmarłej 17 kwietnia b.r. żony, Barbary oraz córeczki Robin. Uroczystości potrwają kilka dni. Trumna z ciałem prezydenta Busha seniora została dziś wystawiona na widok publiczny w rotundzie pod kopułą Kapitolu. 

Msza z udziałem wszystkich żyjących amerykańskich prezydentów odbędzie się w waszyngtońskiej Katedrze Narodowej. Na mszę świętą zaproszono również byłych i obecnych przywódców światowych. Prezydent Andrzej Duda, który będzie reprezentował państwo polskie, we wtorek wyruszy do USA. 

yenn/Twitter, Fronda.pl