Kolejny kuriozalny wpis Lecha Wałęsy. Na twitterze zabronił właśnie prezydentowi Andrzejowi Dudzie… powoływania się na „Solidarność”.

Na twitterze Wałęsy czytamy:

Jako współtwórca i Przewodniczący od zarania do odejścia na urząd Prezydenta zabraniam Panu powoływać się na Solidarność. Za postawę jaką Pan prezentuje, burzenie trójpodziału władz, o który Solidarność walczyła, łamanie Konstytucji, manipulacje”.

Tymczasem Andrzej Duda w sobotę brał udział w karczmie piwnej regionu śląsko-dąbrowskiego „Solidarności”, która miała miejsce w katowickim Spodku. Zaprosił również przewodniczącego Piotra Dudę oraz całą Komisję Krajową, aby tegoroczne pierwsze posiedzenie odbyło się na Sali Kolumnowej w Pałacu Prezydenckim.

W trakcie swojego przemówienia podkreślał:

To jest właśnie wielkie zwycięstwo Solidarności, które przyniosło wolność całej Środkowej Europie i spowodowało upadek Muru Berlińskiego. Nie byłoby upadku Muru Berlińskiego, nie byłoby wolności dla innych narodów, nie byłoby zjednoczenia Niemiec, gdyby nie <<Solidarność>>, gdyby nie ofiara tych wszystkich, co walczyli, tych wszystkich, co cierpieli, a przede wszystkim tych, co zginęli wtedy za wolną Polskę, 39 lat temu”.

dam/PAP,twitter