Wałęsa chce wrócić do zawodu elektryka? 'Czas włączyć światło'! - zdjęcie
28.09.18, 18:18Zdj. Piotr Drabik, lic. CC BY SA 2.0, via Flickr

Wałęsa chce wrócić do zawodu elektryka? 'Czas włączyć światło'!

Były prezydent Lech Wałęsa walczy z rządem PiS na różne sposoby. Wcześniej groził politykom partii rządzącej, że będą "z okien wyskakiwać", jeżeli się nie poddadzą. Sympatykom na spotkaniach opowiada za każdym razem o jakimś bliżej niesprecyzowanym planie, dziś natomiast ogłosił, że czas "włączyć światło".

Pod wpisem zobaczymy grafikę, gdzie połowa punktów mających uderzyć w rząd PiS to manipulacje (np. "faszyści to patrioci", "dzieci działają za księżmi, by ich zgwałcić", "słowo Konstytucja to najgorszy wulgaryzm" etc. Najciekawsze jest jednak stwierdzenie "znany na całym świecie elektryk jest traktowany gorzej od komunistów". Czy to w nawiązaniu do swojego dawnego zawodu Wałęsa chce "włączać światło"? 

"Tylko Polska. Najwyższy czas „włączyć światło” i to zmienić"-napisał pod grafiką zatytułowaną "Gdzie jest drugi taki kraj w którym" (pisownia oryginalna).

I- nawet jeżeli to metafora, za którą kryje się oświecenie umysłów Polaków, nasuwa się pytanie, w jaki sposób były prezydent chciałby to zrobić. 

yenn/Twitter, Fronda.pl