12.12.18, 19:00

Waldemar Buda: Będziemy bronili interesu Polski

"O swoje będziemy się upominali i na każdym kroku powtarzamy oraz udowadniamy swoimi działaniami, że będziemy bronić na arenie międzynarodowej interesu Polski" - mówił poseł Waldemar Buda komentując zachowanie totalnej opozycji.

Polityk podkreślił, że budowana przez opozycję narracja jakoby Prawo i Sprawiedliwość chciało doprowadzić do Polexitu jest całkowicie zmyślona.

"Nie spodziewaliśmy się, że można wykorzystywać narrację, która jest sprzeczna z interesem Polski. Temat Polexitu w sposób absolutnie nieprawdziwy został użyty w debacie publicznej. Nie sądziliśmy, że ktoś będzie kłamał i wmawiał Polakom, że jakakolwiek siła polityczna, a w szczególności PiS, jest za wyjściem naszego kraju z Unii Europejskiej. Nie wierzyliśmy, że PO posunie się do czegoś takiego. To działanie wbrew interesowi Polski" – podkreślił Waldemar Buda.

W rozmowie z PR24 poseł podkreślił również, że nastroje w partii rządzącej po wyborach samorządowych są bardzo dobre i członkowie są przekonani o kolejnych dobrych wynikach.

"W ostatnich wyborach samorządowych poprawiliśmy nasz wynik w sejmikach. Obecnie, samodzielnie lub w koalicji, rządzimy w siedmiu, wcześniej tylko w jednym. Jeśli chodzi o powiaty, to władzę sprawujemy w aż dwustu. Jeszcze nigdy w historii polskiej polityki żadna partia nie miała tak wielu radnych. Wynik końcowy jest jak najbardziej zadowalający. Wybory były naszym sukcesem" - podsumował Buda.

mor/PR24/Fronda.pl