W RPA zawalił się kościół. 13 ofiar śmiertelnych - zdjęcie
23.04.19, 07:53(fot. screen)

W RPA zawalił się kościół. 13 ofiar śmiertelnych

7

- To był tragiczny początek Świąt Wielkanocnych - poinformowało radio SABC. We wschodnim regionie RPA zawalił się kościół. Zginęło 13 osób, a wielu jest rannych.

Do tragedii doszło podczas nabożeństwa Wielkiego Czwartku w świątyni wspólnoty zielonoświątkowej w mieście Dlangubo koło Durbanu.

Doszło do załamania się jednej ze ścian kościoła. Ściana Obsunęła się do wnętrza świątyni. Wciąż badane są przyczyny katastrofy. Jak twierdzi rzecznik ekipy ratunkowej, winne są temu obfite opady deszczu oraz burza.

- Tej niepotrzebnej śmierci tylu osób można było zapobiec, gdyby podjęto odpowiednie kroki - stwierdził rzecznik władz regionalnych. Rządzący w RPA Afrykański Kongres Narodowy (ANC) oświadczył, że była to „nagła i niepotrzebna tragedia”.

bz/ekai.pl

Komentarze (7):

Max Fiend2019.04.23 15:30
No to teraz czekam na wyjaśnienia, jakież to przesłanie niesie to smutne i tragiczne wydarzenie. "Właściwe" interpretacje pożaru ND pojawiły się od razu.
www2019.04.23 8:54
Wystarczy, że porządni ludzie płacą z własnej kieszeni za leczenie (bezskuteczne) pederastów zarażonych HIV, którzy zarażają się na własne życzenie, poprzez swój homoseksualny styl życia. Wg danych WHO nosicieli HIV jest 19 razy więcej niż reszty populacji. Tak więc róbcie zbiórki dla jakiegoś pederasty, koleżki Geja, żeby miał co ruchać, żeby w niedalekiej przyszłości móc dalej robić dla niego nową zbiórkę, tym razem na leczenie HIV.
Polak Ateista Dumny Gej2019.04.23 9:30
Nie ma takich danych. Zakażenie HIV powoduje wirus, a nie "styl życia". Zresztą wszystko zaczęło się od heteroseksualisty zarażonego od... małpy. Z HIV można żyć dzięki lekom antyretrowirusowych zupełnie normalnie dożywając starości. Osoby niezakażone mogą się zabezpieczyć przyjmując lek pod nazwą TRUVADA PREP, który całkowicie blokuje możliwość zakażenia podczas seksu z osobą zarażoną
www2019.04.23 11:09
Gej łże. Dane o zachorowaniach pederastów na HIV są jawne. Wielokrotnie zwiększona ilość kontaktów seksualnych w porównaniu do osób hetero, skutkuje wzrostem zachorowań. Wirus nie zaraża osób żyjących w stałych związkach, zarażenia w szpitalach przy pobieraniu krwi itp są bliskie zeru i statystycznie pomijalne. Zaraża styl życia pederastów i bezmyślny seks z przypadkowymi partnerami. Za leczenie płacimy my, czyli każdy podatnik.
Polak Ateista Dumny Gej2019.04.23 8:02
Z ostatniej chwili !! Zwryrodniały 👿katolicki👿 ksiądz-bydlak zaatakował geja w kościele, zdarzenie zostało nagrane https://www.facebook.com/watch/?v=421697275308089 Ma szczęscie bydlak, że nie trafił na mnie. Na miejscu Mateusza zdzielibym tego psychola po mordzie. Katole z propagandą nienawiści nie mogą się powstrzymać nawet w święta....
Polak Ateista Dumny Gej2019.04.23 22:35
Ale jestem zwyrodniały. Z nienawiści pobiję każdego.
Polak Ateista Dumny Gej2019.04.23 8:02
🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈 Trwa zbiórka dla Mikołaja wyrzuconego z domu przez matkę katoliczkę i ojczyma jednocześnie oprawcę Mikołaja. Chrześcijańscy zwyrodnialcy wyrzucili z domu 18-letniego syna z powodu orientacji seksualnej. Powiedz STOP katopropagandzie! Ludzie dobrej woli wpłacili dla Mikołaja już ❤️10950zł!❤️ - - -> https://zrzutka.pl/mikolajowi-na-start "Pewne małżeństwo, które przeczytało o Mikołaju na Facebooku, zaoferowało mu pokój w wynajmowanym przez siebie mieszkaniu na Powiślu za kwotę na tyle niską, że Mikołaja stać jest na to by uzyskać upragnioną niezależność. Renta po ojcu i alimenty o które będzie występował wystarczą w tej sytuacji na to, by dopóki się uczy mógł żyć godnie. Dla Mikołaja jest to bardzo ważne". Mikołaj jest również ofiarą ponad 10-letniej przemocy domowej ze strony ojczyma, na co była milcząca zgoda jego matki. Padł też ofiarą wielu innych nadużyć. Na co zostaną przeznaczone pieniądze? Pokój Mikołaja jest pusty, jest potrzeba zakupienia podstawowych rzeczy, potrzebne są także środki, by do czasu przyznania alimentów Mikołaj mógł jakoś funkcjonować." 🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈