W Polsce nie będzie ograniczeń w poruszaniu się - zdjęcie
12.03.20, 15:52Fot. tt. tvp.info

W Polsce nie będzie ograniczeń w poruszaniu się

9

Po dzisiejszej zapowiedzi ministra zdrowia Łukasza Szumwskiego wprowadzenia w Polsce stanu epidemicznego, pojawiają się w przestrzeni publicznej informacje o planach wprowadzenia w kraju ograniczeń w poruszaniu się, jak np. zawieszenia komunikacji kolejowej. Informacje te zdementował szef kancelarii premiera Michał Dworczyk.

Dworczyk podkreśla, że ustawa umożliwia takie rozwiązania, ale jak na razie rząd ich nie planuje.

-„Nie, nie ma takich planów, by ograniczyć możliwości przemieszczania się. Rzeczywiście te przepisy i ta ustawa dają takie możliwości" - powiedział szef kancelarii premiera.

Przypomniał on, że wedle obowiązujących przepisów, jest możliwość wprowadzenia kwarantanny obszarowej, ale jak na razie nie ma takiej potrzeby. Mówiąc o kwarantannie domowej wskazał, że na prawie tysiąc przeprowadzonych przez policjantów kontroli, jedynie kilkanaście osób nie stosowało się do zasad kwarantanny. Podkreślił, że nieuzasadnione przypadki jej łamania będą surowo karane poprzez kary finansowe. Taka kara może wynieść do 5 tys. zł.

kak/ PAP

Komentarze (9):

sfalszowane pandemie2020.04.2 15:25
Banksterzy ameryk. PiS kontra banksterzy niemieccy! Kaczyński uzaleznia juz nie tylko dzieci i staruszkow ale cały naród . Jak to dyktatorek! https://www.youtube.com/watch?v=xhKY-p0wjsM
jojo2020.03.26 7:15
PIS kłamał, kłamie i będzie kłamać!
StopHisterii2020.03.12 23:48
O dzięki Dobrodzieju! A weźcie zamknijcie wszystko co się da. Sklepy, stacje benzynowe, urzędy ośrodki opieki, lotniska i kolej, hotela i domy wczasowe. Zamknijcie dosłownie wszystko co się da,zaprowadźcie stan epidemi a potem stan wojenny, a potem jeb...cie się takim wielki młotem w te wasze puste pisowskie łby.
anonim2020.03.13 1:21
a tez jedz do Włoch albo w samogniazdo zarazy i z tym przeświadczeniem napewno sie nie zarazisz a mamy durne społeczeństwo ze trzeba powzasc drastyczne środki żeby powstrzymać to epidemie ale jak chcesz to tez sam sie jeb... młotem bedzie jednego POwca mniej
Kara Mustafa2020.03.12 20:49
Przypomnimy wypowiedz jak juz wprowadza.
panie naczelny Frondy, to do pana 2020.03.12 17:42
Zachęcam wszystkich aby zaczęli używać jako nick "Atheisten sind dumm" albo "Ateiści to durnie", tak może nawet lepiej. Będzie to, jest to stosowne, w końcu to jest katolicki portal. Nie jest w tym nic oryginalnego twierdzić, że ateiści są durniami. To jedynie stwierdzenie faktu. Daję pod rozwagę "naczelnego" aby zamienił "Fronda" na "Ateiści to durnie". Nie sądzę aby A. Einstein miałby coś przeciw temu aby używać jego wielkopomne stwierdzenie. I nie jest to też "trade mark", więc jest darmowy.
"Leszek" Keller-Krawczyk ty Żydzie i prowokatorze2020.03.12 17:16
Nie znasz internetowej - NIE OTWIERAJ!!! Wiesz o tym że są FAKE NEWS ... Ale to nie wszystko, są również FAKE BELIEVE VIDEOS! Robione na zamówienie Kremla. Zanim otworzysz VIDEO pomyśl, czy nie ma w nich MALWARE - VIRUSÓW! A już z pewnością to jest BULLSHIT VIDEO - BULLSHIT NEWS!
anonim2020.03.12 16:09
Profesor Francis Boyle ogłosił, że rząd federalny Stanów Zjednoczonych, jest "hostis humani generis"(łac.), czyli wrogiem całej ludzkości! Dla dobra całej ludzkości Trybunał musi potępić i odrzucić Rząd Federalny Stanów Zjednoczonych Ameryki i jego groteskową wizję Nowego Porządku Świata(NWO) opartego na wojnie, rozlewie krwi, przemocy, przestępczości , ludobójstwie , rasizmie , kolonializmie , apartheidzie , masowych naruszeniach podstawowych praw człowieka oraz odmawianie międzynarodowego prawa do samostanowienia rdzennym ludom(Indianie) mieszkającym w Ameryce Północnej i innym na całym świecie. Źródło: stan35.neon24.pl/post/153620,profesor-francis-boyle-na-temat-koronawirusa-covid-19
Atheisten sind dumm - besagt Einstein.2020.03.12 16:01
Gdybyście mieli cojones otworzylibyście sklepy w najbliższą niedzielę. Wczoraj i dzisiaj markety wyglądają jak w sobotnie popołudnia przed "pisowską" niedzielą. Strach pomyśleć co się będzie w nich działo 14 marca.