W Polsce jest coraz więcej biednych dzieci - zdjęcie
03.02.14, 08:30fot. sxc.hu

W Polsce jest coraz więcej biednych dzieci

11

Oto jak wygląda polityka prorodzinna w wydaniu Donalda Tuska i jego rządu. Ponad pół miliona polskich dzieci nie dojada!

Raport GUS, który omawia „Rzeczpospolita” zatrważa. Wynika z niego, że w niedostatku lub biedzie żyje około 1,4 miliona najmłodszych Polaków. Dane pochodzą z opracowania pt. "Warunki życia rodzin w Polsce". Więcej danych: 450 tys. dzieci nie ma wszystkich podręczników, bo rodziców nie stać na ich zakup; z powodu biedy 530 tys. dzieci nie chodzi do specjalistów, a blisko 600 tys. do dentysty.

Jak mówi „Rzeczpospolitej” demograf Krystyna Iglacka „Polskie państwo jest odwrócone do młodych plecami. Nasza polityka społeczna postawiona jest na głowie, bo często pomagamy tym, którzy takiej pomocy nie potrzebują, a zapominamy o najsłabszych, m.in. dzieciach.

Czyli sformułowanie, że Donald Tusk ma gdzieś najmłodszych obywateli Rzeczpospolitej jak najbardziej zasadne. Fakty nie kłamią. 1,4 miliona najmłodszych Polaków żyje w biedzie, to wina rządu, i tyle.

Prof. Katarzyna Duczkowska-Małysz z SGH dodaje, że bieda jest dotkliwa zwłaszcza w małych miejscowościach. - Tam nie ma, jak na wsi, możliwości skorzystania z naturalnych środków ratunkowych, takich jak np. własne produkty rolne.

Oczywiście najbardziej narażone na biedę są rodziny wielodzietne, które dla Tuska są pewnego rodzaju problemem. Można było to zauważyć w 2013 roku. Jaki pomysł na zwalczanie biedy wśród najmłodszych ma Donald Tusk? Darmowy podręcznik dla klasy pierwszej. Śmiać się czy płakać, nie wiem!

Philo/Rzeczpospolita

Komentarze (11):

anonim2014.02.3 9:26
Niestety to prawda .A z tym darmowym podręcznikiem to jeszcze gorzej jest niż myślałam . Rozmawiałam z nauczycielką w szkole podstawowej i ona mówi ,że ma on tak niską wartość ,że w 3 klasie dzieci nie będą umieć czytać... Czyli demontaż Państwa Polskiego i upodlenie Narodu trwa w najlepsze . Żal mi premiera Tuska ( nie używam słowa Pan ) , bo on chyba nie wie jaką ma odpowiedzialność przed Bogiem . Widzi tylko swoich mocodawców i ich pochwały. Koniec jego i tej ekipy będzie straszny , ale kiedy to nie wiem. Bieda jest coraz większa . Do lemingów . kochani oto efekty waszego głosowania. Widzę ,że wiele osób pisze tu służbowo , ale nie zmienią rzeczywistości.
anonim2014.02.3 9:31
Od tego żeby dzieci nie były głodne są rodzice a nie rzad, szkoła, ksiądz.
anonim2014.02.3 9:32
ponieważ te pół miliona nie jest dziećmi katolików i nie kwalifikuje się na pomoc caritasu
anonim2014.02.3 9:34
"Prof. Katarzyna Duczkowska-Małysz z SGH dodaje, że bieda jest dotkliwa zwłaszcza w małych miejscowościach. - Tam nie ma, jak na wsi,..." Mam rozumieć, że mała miejscowość to coś innego niż wieś?
anonim2014.02.3 11:28
@bteard Tak , od nakarmiernia dzieci są rodzice . Rząd jednak rodziców środków do życia , pozamykał stocznie , wyprzedał zakłady pracy , banki ,... i pozbawił wiele rodzin pracy . W naszej parafii po kolędzie chodzili klerycy (w ramach praktyk ) . Byli wstrząśnięci biedą jaką zobaczyli . I nie było to w małym mieście , ani na wsi tylko ... w Warszawie w najbogatszej dzielnicy . Drodzy służbowi , którzy tu piszecie . Wy tez się obudzicie ,ale za póżno. Będzie już po śliwkach.
anonim2014.02.3 11:34
podziękujcie tuskowi i jego bandzie
anonim2014.02.3 11:50
Rządy Tuska rujnują kraj. Tylko wąska grupa POwiązana z władzą się bogaci. Gdyby nie Caritas to wiele isób umaroby z głodu. Dzięki Bogu są jeszcze ludzie którzy pomagają innym w biedzie.
anonim2014.02.3 12:37
Płakać trzeba , to jeszcze pomysł z programu PIS-u!!! Jak znieczulica, bezmyślność tego rządu..Dobrze będzie zapłacić im za tą bezczelność przy głosowaniu..I po obaleniu dać 1200 zł na miesiąc dla ich rodzin.Pozabierać nienależny majątek i przenieść do chat biednych, czasem daleko od szosy!!!
anonim2014.02.3 13:16
Tusk - debil pozwala zabierać dzieci rodzicom z powodu biedy to się w głowie nie mieści jaki to bezmózgowiec
anonim2014.02.3 13:28
Coraz wiecej widac ta biede.Obraz rozpaczy ,a Tusk kobiecie ktora go pyta dlaczego jest tak zle ,takie pieklo w Polsce ?.Odpowiada ,ze nieprawda w Polsce jest dobrze a ona jest jak jego tesciowa,ktorej nie da sie przekrzyczec.Polsko co zes ty uczynila ,ze naznaczona zostalas takim premierem?Tusk ludzie przyjda po ciebie tak jak na Ukrainie .
anonim2014.02.3 18:06
W socjalizmie jest bieda, to powinno być dla was normalne. Nieważne przy tym, pod jaką nazwą socjalizm się ukrywa, jeśli gospodarka jest centralnie sterowana, a do tego wysoko opodatkowana podatkami oraz inflacją, to bieda jest tego konsekwencją. I bez prawdziwego uwolnienia rynku nie zmieni się nic.