08.07.19, 14:40Zdj. Prawo i Sprawiedliwość, Flickr, CC BY SA 2.0

W Niemczech nie chcą wydać książki o J. Kaczyńskim, bo... jest 'zbyt mało demoniczny'

Gerhard Gnauck, warszawski korespondent "Frankfurter Allgemeine Zeitung" zwierzył się w rozmowie z Deutsche Welle, że nie może znaleźć wydawcy książki o Jarosławie Kaczyńskim. Jeden z wydawców podał dziennikarzowi dość zaskakujące wytłumaczenie odrzucenia biografii lidera PiS. 

„Jeden wydawca powiedział mi, że o Putinie jest tyle biografii, bo on ma coś demonicznego, a Kaczyński tego nie ma, więc książka o nim się nie sprzeda. Na razie nie ma biografii Kaczyńskiego i póki co raczej nie będzie. Jest natomiast biografia Orbana tłumaczona z polskiego"-stwierdził Gnauck. W związku z tym niemiecki dziennikarz postanowił rozszerzyć konwencję. 

Gerhard Gnauck, zamiast biografii lidera Prawa i Sprawiedliwości napisał książkę  „Zrozumieć Polskę. Historia, polityka, społeczeństwo”.

Jednocześnie dziennikarz "FAZ" wskazuje, że nie ukrywa "rozczarowania Polską i Polakami". Dlaczego? Pierwszy zawód przyszedł po przemianach ustrojowych. Zdaniem Gnaucka, Polacy z "bojowników o wolność" przeistoczyli się w "drobnych handlarzy". Drugim wielkim rozczarowaniem niemieckiego dziennikarza było... dojście do władzy w Polsce Prawa i Sprawiedliwości. 

yenn/DW.com, Fronda.pl

Komentarze

1anonim2019.07.11 1:06
Prawdziwie demonicznym,niedoscignionym wzorcem byl autor "mein kampf".Niemiec.Wydrukowano miliony egzemplarzy bez szemrania.
Jack Em2019.07.9 8:43
Czyli trochę ... jest :-)
robaczek 2019.07.8 15:17
;] no i jak was nie kochac? ;] niemcy naszym przyjacielem teraz są ;]
PZPR2019.07.8 16:24
Strzel sobie z wora :-)
robaczek 2019.07.8 16:44
hihihihih no własnie o tym cały czas pisze ukryte komuszki ;] wiem ze marzy wam sie powort do PRL ;] wtedy wszystko takie proste, zrozumiale bylo ;] okj dziadki!! wasz czas sie skonczyl. zwyczajnie wasze główki już nie ogarniają co sie dzieje ;] taka prawda. TYLKO POLSKI SZKODA!
Cogito ergo sum2019.07.8 15:10
Przykro nam, że sprawiliśmy panu Gnauckowi zawód. Nas w czasie II wojny światowej Niemcy także zaskoczyli in minus
polak2019.07.8 15:03
niemcy --to naród morderców, zwyrodnialców i dewiantów, winni zająć się swymi błędami i wypatrzeniami- niech Polaków zostawią w spokoju , niech wypłaca Polsce odszkodowanie za wymordowanie 6 milionów Polaków i zrujnowanie naszego kraju, a wtedy nie będzie ,żadnych pretensji do nikogo