W Irlandii rośnie liczba profanacji! - zdjęcie
27.08.19, 11:48(fot. pixabay)

W Irlandii rośnie liczba profanacji!

15

W ciągu ostatnich trzech lat w Irlandii Północnej miało miejsce ponad 400 ataków na kościoły oraz inne miejsca kultu. Napady na obiekty sakralne zdarzają się niemal co drugi dzień.
 

Świątynie chrześcijańskie różnych wyznań są podpalane, oblewane farbą czy szpecone przez różnego rodzaju graffiti. Czasami niszczono organy, wybijano szyby oraz dokonywano aktów profanacji. Również synagoga oraz centrum islamskie stały się celem napadów ze strony wandali.

Organizacja charytatywna Chrześcijańskie Centrum Badań i Edukacji wezwało do zwiększenia wsparcia dla kościołów i budynków sakralnych w Irlandii Północnej. Odpowiedzialni za wspólnoty zamierzają skierować pismo do liderów wszystkich partii z prośbą o utworzenie funduszu finansującego miejsca kultu, na podobnych zasadach co w Anglii i Walii. Utworzony tam w lipcu 2016 roku fundusz zapewnia wsparcie miejscom kultu, dzięki czemu możliwe było zainstalowanie systemów bezpieczeństwa, stałego monitoringu, ogrodzeń oraz oświetlenia. W 2019 roku finansowanie zwiększono do kwoty 1 mln 750 tys. euro, a kolejne 5, 5 mln euro przeznaczono na szkolenia w zakresie bezpieczeństwa w miejscach sakralnych.
 

Krzysztof Ołdakowski SJ – Watykan

vaticannews.va

Komentarze (15):

Jan Radziszewski2019.08.27 21:57
Donek vel podobnie myślący - Nie ciesz się bratku z czyjegoś wypadku - jak myślisz żydzie może Synagoga szatana i podległy jej antykościół Masoneria zbawi cię tzn zaprowadzi cię do NIEBA??? Ha ha ha !!! - przygotuj sobie stos np z drewna i usiąść na jego szczycie i podpal go a zobaczysz jak budiet palił się potem tj płonął w PIEKLE tj wiecznym jeziorze ognia i siarki /Ap 20,15) na pewno będzie dla ciebie i innych podobnie myślących " miło i radośnie" ha ha ha !
BiegunkaProrocza2019.08.27 22:33
Chyba tobie też palą pod tyłkiem, bo kupa się zagotowała i bije do mózgu. Umyj siusiaka.
Jan Radziszewski2019.08.28 5:41
co budiet jak robactwo piekielne Będzie ci włazić!!! (...) Widziałam duszę w środku szkieletu wołającą: „Jezu, zmiłuj się!". To był głos kobiety. Spojrzałam na nią i zaraz chciałam wyciągnąć ją z ognia. Jej widok łamał mi serce. Szkielet kobiety, z szarą mgiełką wewnątrz, mówił do Jezusa. W szoku słuchałam jej. Gnijące ciało zwisało w strzępach z jej kości. Paląc się, odpadało na ziemię. W miejscu, gdzie kiedyś miała oczy teraz były tylko puste oczodoły. Nie miała włosów. Ogień rozpalał się u jej stóp,; wspinał się po ciele. Wydawało się, że kobieta ta ciągle płonie, nawet wtedy, gdy płomienie były tylko żarem. Z jej wnętrza dochodziły płacz oraz jęki rozpaczy: „Panie, Panie, chcę się stąd wydostać!". Stale wyciągała ręce do Jezusa. Spojrzałam na Niego. Na Jego twarzy malował się wielki smutek. Powiedział do mnie: „Moje dziecko, jesteś tu ze mną aby powiedzieć światu, że następstwem grzechu jest śmierć, i że piekło jest prawdziwe". Ponownie spojrzałem na kobietę. Robaki wypełzały z jej szkieletu. Nie pochłaniał ich ogiera Jezus powiedział: „Ona wie o nich i czuje je w swoim wnętrzu". „Boże zmiłuj się!" - zawołałam, kiedy ogień rozpalił się ponownie z potężną siłą. Wielki płacz i głęboki szloch wstrząsał szkieletem kobiety - duszy. Była stracona. Nie było ucieczki. „Jezu, dlaczego ona jest tutaj?" - cicho zapytałam z przerażeniem.(...)
andrzejhahn32019.08.27 14:34
na calym swiecie maja po wyzej uszu poganskiej sekty katolickiej
wacula2019.08.27 14:30
a przecież to Kościół Boży tylko on daje zbawienie w wiecznie na wieki w NIEBIE nie może mieć Boga za swego Ojca ten, kto nie ma Kościoła za swą matkę", gdyż "poza Kościołem nie ma zbawienia"1.CHRYSTUS--Przychodzę do was, aby was wyzwolić z mocy diabła i z otchłani straszliwego piekła, abyście poznali swego Stwórcę, zaniechali bezbożnych obrzędów, wyrzekli się do śmierci wiodących dróg wraz z ich bezwstydem i Tak abyście obmyci w kąpieli zbawienia stali się chrześcijanami w Chrystusie, mając w nim odpuszczenie grzechów i wieczne królestwo w niebie.3. A ten cały wszechświat i tajemnicę jego stworzył tylko Bóg Stwórca wszechrzeczy .Cały stworzony świat, który jest dobry i trwa nieustannie NA RAZIE w kosmicznej liturgii, ten cały wszechświat jest znakiem obecności Boga. Jesteście w bardzo i to w ciężkich grzechach a a to Bóg właśnie zakrył wam prawdę .Kto umiera w ciężkim grzechu jest przez swój własny wybór pozbawiony Boga na wieczność w ogniu piekielnym .Z pewnością już uzbieraliście chrust i nadal go zbieracie na swój własny stos w piekle ,a gdy już go przyniesie każdy z was sam diabeł go podpala na WIECZNOŚĆ każdemu KTO NIE SZUKAŁ BOGA a pluł na niego !!!!!!!!!!
Lech Keller-Krawczyk - eine kleine jüdisch läuse2019.08.27 12:31
Krótki rachuneczek; przez ostatnie 7 dni Lech Keller-Krawczyk - eine kleine jüdisch läuse jako 𝐝𝐳𝐢𝐞𝐥𝐧𝐢𝐜𝐨𝐰𝐲, 𝐉𝐏𝐈𝐈𝐈, 𝐀𝐠𝐧𝐢𝐞𝐬𝐳𝐤𝐚 𝐃𝐳., 𝐨𝐟𝐢𝐜𝐞𝐫 𝐋𝐖𝐏, 𝐤𝐚𝐥𝐢𝐧𝐤𝐚, 𝐧𝐢𝐤𝐭, 𝐃𝐚𝐫𝐢𝐚_𝐃𝐚𝐧𝐢𝐥𝐜𝐳𝐲𝐤, itp., spędził 80 godz. tylko na blogach Frondy, czyli ponad 3 pełne doby. Dedykacja warta odnotowania, stary czerwony pionier (ma ponad 70 lat), komsomolec z sekcji bolszewickiej propagandy. GDZIE W POLSCE JESTEŚ PEDALE ??? Łże suka kremlowska, on tak jak cerkiew ruska sa 𝐚𝐠𝐞𝐧𝐭𝐚𝐦𝐢 𝐅𝐒𝐁 - 𝐆𝐑𝐔. Putinowskie q ...., trolle na polskich blogach są wszędzie. Tu najlepszym dowodem jest "polski gej" i nie tylko on. W jakim miescie jesteś "polski geju"? No powiedz, napisz. Tego nie zrobisz bo się boisz, że ktoś o szczegóły zapyta. 𝐍𝐢𝐞 𝐦𝐚 𝐭𝐞𝐣-𝐭𝐲𝐜𝐡 𝐬𝐮𝐤 𝐰 𝐏𝐨𝐥𝐬𝐜𝐞! Nie dajcie się nabrać na tą Wiosenn, sowiecką sukę !!! Suki nie mają nic wspólnego z Polską !!! GDZIE W POLSCE JESTEŚ PEDALE ???
ArcyCieciowiPowierzyćOchronęKatoPustostanu2019.08.27 12:29
Kato-pustostany są niebezpieczne, dlatego zgadzam się, że państwo powinno utworzyć fundusz finansujący zatrudnianie cieciów z pastorałami i złymi psami. W tym charakterze oczywiście najlepsi będą arcy-pierdziochowie z episkopatu, wylani na spasłe pyski ze złotych pałaców. Jeżeli zechcą nadal kręcić się bezczynnie przy kato-klocu i smarkać w rękaw nad dawną potęgą nietykalności i bezkarności, to niech ich państwo zatrudni na stanowisku ciecia w opuszczonym kościele. Gdzieś, na podlaskim, wyludnionym wymieraniem zadupiu.
CIPAK2019.08.27 12:25
A co na to bóg?? Czy to może realizacja jego - bożego planu???
Jarek2019.08.27 12:23
Należy przypomnieć, że większość tych ataków jest przeprowadzana przez katolików.
bezlitosny internauta2019.08.27 12:13
Tyle dni wisiało na PCh, wskazałem i proszę. Jest. Miło mi. You're welcome. A kto za to odpowiada? POKO-lewactwo, a jakże! Kościelni pedofile nie, w żadnym razie.
Polak Ateista Dumny Gej2019.08.27 12:11
Za niedługo powtórka z rozrywki tym razem w Polsce :)
edi2019.08.27 11:55
Nie popieram ale rozumiem! I brawa dla Irlandczyków za zrzucenie katolskiego jarzma!
Jarek2019.08.27 16:12
Ale tu nie chodzi o "zrzucanie katolskiego jarzma", tylko o katolickie organizacje terrorystyczne odpowiedzialne również za większość zamachów w Europie.
Donek2019.08.27 11:55
Brawo Irlandia Północna! Humanistyczna Europa to nie plac zabaw dla Kościelaków.
Jan Radziszewski2019.08.27 21:50
Nie ciesz się bratku z czyjegoś wypadku - jak myślisz żydzie może Synagoga szatana i podległy jej antykościół Masoneria zbawi cię tzn zaprowadzi cię do NIEBA??? Ha ha ha !!! - przygotuj sobie stos np z drewna i usiąść na jego szczycie i podpal go a zobaczysz jak budiet palił się potem tj płonął w PIEKLE tj wiecznym jeziorze ognia i siarki /Ap 20,15)