W indyjskim stanie Chhattisgarh sensację wywołało cielę, które 13 stycznia urodziło się z dodatkowym trzecim okiem i czterema nozdrzami. Nowonarodzone zwierzę przyciągnęło do wioski Nawagaon Lodhi tłumy, które wierzą, że jest to „wcielenie boga” Sziwy. Hemant Chandel, w którego zagrodzie pojawiło się cielę, zwrócił też uwagę na jego zmierzwiony ogon i dłuższy niż normalnie język. Rolnik twierdzi, że zwierzę otrzymało od lokalnego weterynarza zaświadczenie o dobrym stanie zdrowia.

W hinduizmie krowa kojarzona jest z niektórymi bóstwami, w tym z Sziwą, którego przedstawia się także często z trojgiem oczu i czterema rękami. Sziwa jest znany w hinduizmie również jako „Pan bydła”. Oczywiście te paralele między wyobrażeniami Sziwy i młodą krówką nie umknęły wyznawcom hinduizmu, którzy napłynęli tłumnie z darami do zagrody Chandela, oprócz wielu ciekawskich z sąsiedniej okolicy. Hinduiści tłoczyli się, by „oddać [krówce] cześć jako awatarowi pana Sziwy” i złożyć ofiary w postaci kwiatów i kokosów.

W Indiach, według ostatniego spisu ludności z roku 2011, około 80 procent społeczeństwa utożsamia się z hinduizmem, w którym krowę uważa się za święte zwierzę. Łagodna postawa tego zwierzęcia ma odzwierciedlać boską wspaniałomyślność.

Chandel powiedział agencji Press Trust of India, że wcześniej ta sama krowa urodziła trzy normalne cielaki, które nie miały żadnych anomalii anatomicznych. „Ostatnie cielę urodzone z rzadką anatomią wszystkich zaskoczyło. Wierzymy, że Wszechmocny narodził się w naszym domu” – wyznał rolnik.

 

jjf/breitbart.com