Vladimir Palko: Nie ma pokoju dla chrześcijan. Przed nami nowe bitwy - zdjęcie
15.05.19, 09:10screenshot twitter

Vladimir Palko: Nie ma pokoju dla chrześcijan. Przed nami nowe bitwy

3

Vladimir Palko, autor książki "Lwy nadchodzą", był gościem programu "Warto Rozmawiać". Był słowacki polityk mówił na temat zmian społecznych i zasad działania nowej rewolucji marksistowskiej.

"Zauważyłem, że po upadku komunizmu, ludzie - tyczy się to (....) chrześcijan, osób z konserwatywnymi poglądami - nie rozumieli, co się dzieje"

- mówił.

"W latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych byliśmy bardzo przytłoczenie komunizmem i nie śledziliśmy zbyt uważnie tego, co na Zachodzie działo się już od lat sześćdziesiątych, tego, że rodzi się nowa rewolucja"

- stwierdził.

"Ten nowy typ liberalizmu - liberalizm lewicowy - nie potrzebuje policji, ani armii (...) on potrzebuje mediów, kultury, sztuki nowoczesnej, szkolnictwa wyższego, filozofów na uniwersytetach itd."

- dodał.

"Kolejna rzecz, która jest ważna dla jego zwycięstwa, to mieć swoich ludzi w sądach. Weźmy przykład Stanów Zjednoczonych - wszystkie te bitwy dotyczące zakazu modlitwy w szkołach podstawowych, legalizacji aborcji, z ostatnich rzeczy - legalizacji małżeństw tej samej płci - to wszystko było decyzją Sądu Najwyższego"

- zauważył.

"To nie był decyzja senatorów, czy kongresmenów wybranych do amerykańskiego kongresu"

- przypomniał.

"Dlatego właśnie napisałem książkę . Po to, by przekazać ludziom - nie ma pokoju dla chrześcijan, nie ma dla nich odpoczynku po upadku komunizmu. Przed nami nowe bitwy, które musimy stoczyć"

Tysol.pl

Komentarze (3):

ktos2019.05.15 11:30
Katolicy wymordowali chrześcijan ponad 1600 lat temu i to jest fakt.
Gamberro2019.05.15 10:25
tak się kończą zabawne interpretacje słów Pana Jezusa na temat nadstawiania drugiego policzka. duża część katolików uznaje , ze nawet jak leją nam szambo na głowę nie wolno walczyć tylko znów nadstawiać drugi policzek. Pan Jezus tez potrafił się wkurzyć, jak handlarze bezcześcili świątynie, i wypierniczył ich siłą , powywracał stoły , po prostu zrobił kipisz.. Czego z nas szydzą i znieważają ? bo nie potrafimy się bronić , ani naszej wiary ani godności. O tym trzeba mówić ludziom na kazaniach drodzy kapłani, bo nas zaorają, i was też. tam nie ma litości i nie będzie, nie ma co się łudzić.
KJIM2019.05.15 9:23
Ale bramy piekielne Go nie przemogą. Zatem znając zakończenie epopei Kościoła, każdy niech się dobrze zastanowi, po której stronie stoi.