Victor Orban: Bezpieczeństwo Europy jest na chwiejnych nogach - zdjęcie
10.03.19, 13:51

Victor Orban: Bezpieczeństwo Europy jest na chwiejnych nogach

4

Bezpieczeństwo Europy jest na chwiejnych nogach, od wielu dekad nie było potrzeby, żebyśmy, tak jak teraz, musieli stawiać czoło "anarchicznej" sytuacji międzynarodowej i terroryzmowi, dlatego rola NATO rośnie - mówił premier Węgier Viktor Orban w trakcie obchodów z okazji 20. rocznicy wstąpienia do NATO Polski, Czech i Węgier.

Premier Orban przypomniał, że NATO powstało przede wszystkim, aby zachować bezpieczeństwo w Europie.

"Chcemy to zachować i dzisiaj, czyli nie tylko dla siebie, ale chcemy to zabrać również tam, do tych ludzi, którzy teraz żyją w warunkach wojen domowych" - podkreślił.

"Dlatego podejmujemy się misji militarnych, aby tam i ci ludzie mogli otrzymać pomoc, (ludzie) którzy tego potrzebują. Dobrze wiemy, jeżeli my zawczasu nie zabierzemy tam pomocy, to te problemy przyjdą do nas" - dodał.

Orban zwrócił się także bezpośrednio do żołnierzy. "Szanowni żołnierze, wy jesteście obrońcami naszej wspólnej ojczyzny Europy Środkowej. Dlatego też chcę podziękować teraz narodowi czeskiemu, polskiemu, słowackiemu i ich liderom, że wysłali zbrojną pomoc na południową granicę Węgier, wtedy, kiedy byliśmy poddani atakowi inwazji imigrantów" - powiedział.

mor/PAP/Fronda.pl

Komentarze (4):

anonim2019.11.14 18:09
UWAGA NA ROSJĘ - ROSJA - TO MENTALNOŚĆ NAJEŹDŹCY GRABIEŻCY, ZNIEWALANIE i MORDOWANIE to dla nich NORMA ( 6 mln. ludzi zagłodzonych na śmierć, LUDOBÓJSTWO W KATYNIU, MORDY I GWAŁTY W REWOLUCJI BOLSZEWICKIEJ,i II WŚ. Co do własnych obywateli - przecież mają POTĘŻNY KRAJ A ŻYWNOŚĆ IMPORTUJĄ PATAFIANY NIE POTRAFIĄ ZAPEWNIĆ NORMALNOŚCI W SWOIM KRAJU A ZAWSZE WPIER...JĄ SIĘ DO SĄSIADÓW BYLE KRAŚĆ !! - to szatańska mentalność !!
lolek kremowka2019.03.11 10:10
Marszałek senior Sejmu Kornel Morawiecki został dziś odznaczony przez premiera Węgier Viktora Orbana Krzyżem Średnim Orderu Zasługi Węgier. Uroczystość odbyła się w ambasadzie Węgier w Warszawie.
anonim2019.03.11 7:18
Dowiedzal sie od swojego najlepszego przyjaciela, Putina.
anonim2019.11.14 18:08
spadaj ruski trollu !!