Verhofstadt może mieć poważne kłopoty! Jest zamieszany w aferę ''Paradise Papers'' - zdjęcie
22.11.17, 07:25Screenshot YouTube

Verhofstadt może mieć poważne kłopoty! Jest zamieszany w aferę ''Paradise Papers''

Jak poinformował portal politico.eu – w tzw. aferę Paradise Papers zamieszany jest szef ALDE (Porozumienia Liberałów i Demokratów na rzecz Europy) – Guy Verhofstadt.

Był on jednym z dyrektorów filmy Exmar, która zamieszana jest w aferę związaną z dokumentami. Firma unikała płacenia podatków poprzez inwestowanie w swojej placówce, która znajdowała się na Bermudach i należała do grupy Exmar Offshore.

Verhofstadt w latach 2010-2016 był jednym z członków zarządu grupy. Co roku otrzymywał z tego tytułu 60 tysięcy euro wypłaty.

Siedziba grupy mieści się w Houston w Teksasie. Filia z Bermudów jest wg Nicolasa Saverysa, dyrektora generalnego grupy, „spółką uśpioną” i swoją działalność ogranicza do minimum.

O zamieszaniu w aferę Verhofstadta powiedział Petere Martens, który jest szefem Partii Pracujących Belgii (PvdA). Domaga się obecnie od Parlamentu Europejskiego, aby ten zarządził śledztwo w sprawie udziału polityków w aferze.

Verhofstadt nie może zaprzeczyć, że był świadomy praktyk bermudzkiej filii Exmar i otrzymywał co roku pieniądze” - dodał Martens.

Rzecznik Verhofstadta uważa, że są to „fałszywe informacje”, a Exmar Offshore nie unikało opodatkowania. Twierdzi on, że Partia Pracujących Belgii wprowadza zamęt popierając się mętnymi dowodami.

dam/wprost.pl,Fronda.pl