reklama
reklama

V Katyński Marsz Cieni

V Katyński Marsz Cieni
Już w najbliższą niedzielę przejdzie ulicami Warszawy V Katyński Marsz Cieni. Rekontruktorzy w mundurach wrześniowych Wojska Polskiego z 1939 r., Policji Państwowej i Korpusu Ochrony Pogranicza oddadzą milczący hołd poległym i pomordowanym na Wschodzie.

W dniu 15 kwietnia 2012 r. o godz. 15.00 wyruszy spod Muzeum Wojska Polskiego i przejdzie ulicami Starego Miasta, przez serce Warszawy po raz piąty Katyński Marsz Cieni. Będzie  symbolicznym, hołdem wobec zamordowanych polskich żołnierzy Wojska Polskiego, Korpusu Ochrony Pogranicza, Policji, którzy spoczywają w Katyniu, Charkowie, Miednoje, Twerze, Bykowni i wielu innych miejscach na Wschodzie.

 

Marsz wyruszy tradycyjnie spod Muzeum Wojska Polskiego idąc przez serce Warszawy: Traktem Królewskim, przez Plac Zamkowy, Barbakan pod pomnik Poległych i Pomordowanych na Wschodzie. Kolumnę, która będzie szła w milczeniu i skupieniu będzie prowadził oryginalny samochód NKWD "Czarny woron" (takie samochody woziły polskich oficerów przez las katyński). Podczas marszu, na kilku postojach czytana będzie korespondencja z obozów, lista poległych oficerów, wspomnienie heroicznej postawy duchownych. Jak co roku ze ściśniętym gardłem rekonstruktorzy uklękną pod pomnikiem Poległych i Pomordowanych na Wschodzie na ul. Muranowskiej.

 

Organizatorem marszu jest Grupa Historyczna Zgrupowanie "Radosław" i IPN. Patronat honorowy objęły: Komitet Katyński, Stowarzyszenie Rodzina Katyńska z Warszawy i Fundacja Golgota Wschodu.

 

Patronat medialny nad marszem ma portal Fronda.pl. Zapraszamy.

 

JW

 

11.04.2012, 11:38 reklama

Komentarze (3):

Krzysztowski Kwi 11, 2012, 3:59 po południu

20 tys. rekonstruktorów nie przemaszeruje ale ...  oby jak najwięcej osób sobie uświadomiło,
jak wielki cios zadal Rosjanie wolnej Polsce.

Krzysztowski Kwi 12, 2012, 7:25 rano

@Tom_87 - nie napisałem \"wszyscy Rosjanie\" bo nie wszystkich Rosjan uważam za odpowiedzialnych za zbrodnie popełnione przez rosyjskie państwo. W tamtych czasach bardzo wielu Rosjan było mordowanych przez tych samych bydlaków którzy mordowali Polaków. To było państwo niewolników Kremla.
Jednak nie można nie zauważyć, że poza aktywnym poparcie dla władzy bolszewików oraz zwykłej bierności i akceptacji zbrodniczego systemu, wielu Rosjan najzwyczajniej w świecie przyjmuje to dziedzictwo zbrodni jako coś co nie podlega osądowi. A to już normalnym trudno nazwać.
Tym większy mój szacunek dla tych Rosjan którzy pozostali po prostu ludźmi, sprzeciwiając się zbrodniczemu totalitaryzmowi - w różnych epokach. Np. dawniej Dekabryści dążacy do uwolnienia Rosjan od carskiego zamordyzmu lub obecnie  członkowie Memoriału, sa dla mnie Rosjanami którzy są ludźmi których nie powstydziła by się żadna ojczyzna. Po prostu uznają to co nazwać by można wartościami ogólnoludzkimi.
Szkoda, że takich Rosjan nie jest chyba zbyt wielu (obym się mylił) - dlatego na wschodzie wciąż trwa ośrodek władzy który stwarza i stwarzać będzie zagrożenie dla słabszych sąsiadów. To nie jest normalne państwo - to państwo władanane przy pomocy metod z czasów najazdów Mogołów . I takim samym wartościom hołduje.

Najnowsze artykuły:

Patronem „dobrego startu dla młodych” prezydenta Komorowskiego tanie linie lotnicze

Patronem „dobrego startu dla młodych” prezydenta Komorowskiego tanie linie lotnicze Prezydent Komorowski w końcówce kampanii przed I turą wyborów, zdecydował się napisać list do Polaków, który mają roznosić i wręczać potencjalnym wyborcom woluntariusze jego sztabu wyborczego. Reklamuje w nim co oczywiste swoją kandydaturę i sugeruje, że w niespokojnym świecie nasz kraj potrzebuje prezydenta sprawdzonego, zdolnego do zapewnienia zgody i bezpieczeństwa. Okazuje się, że prezydent, który tuż ...

Chrześcijanie wybaczają ISIS! Zobacz przepiękny film!

Chrześcijanie wybaczają ISIS! Zobacz przepiękny film! Nadejdzie armia, bez pancerzy i żołnierzy. Będzie to armia męczenników, którzy są wierni aż po śmierć i niosą ze sobą przesłanie miłości. Wy umieracie dla waszego Boga. Nasz Bóg umarł za nas. W internecie pojawił się film, w którym chrześcijanie oferują mordercom z Państwa Islamskiego przebaczenie. Za inicjatywę odpowiada waszyngtońska organizacja "International Christian Concern". Film jest zatytułowany: "List ludu krzyża do ISIS". ...

Watykan: Europa poniosła porażkę!

Watykan: Europa poniosła porażkę! Watykan wyraził rozczarowanie wynikiem unijnego szczytu w sprawie imigrantów, który odbył się wczoraj w Brukseli, oceniając, że Europa daje tylko pieniądze, ale nie chce, by jej "przeszkadzano". Watykan wyraził rozczarowanie wynikiem unijnego szczytu w sprawie imigrantów, który odbył się wczoraj w Brukseli. Przewodniczący Papieskiej Rady ds. Duszpasterstwa Migrantów i Podróżujących stwierdził, że zawarte porozumienie jasno pokazuje, iż ...

Władysław Bartoszewski nie żyje!

Władysław Bartoszewski nie żyje! Nie żyje Władysław Bartoszewski. Polityk, historyk, pisarz, dziennikarz i działacz społeczny trafił po południu do szpitala MSW w Warszawie, gdzie zmarł. Miał 93 lata. "93-let­ni Bar­to­szew­ski to dzia­łacz spo­łecz­ny, hi­sto­ryk, dzien­ni­karz, wię­zień Au­schwitz, żoł­nierz Armii Kra­jo­wej, dzia­łacz Pol­skie­go Pań­stwa Pod­ziem­ne­go, uczest­nik po­wsta­nia war­szaw­skie­go, dwu­krot­nie mi­ni­ster spraw za­gra­nicz­nych, ka­wa­ler Or­de­ru Orła Bia­łe­go. Obec­nie se­kre­tarz stanu ...

Kampania Komorowskiego w domu dziecka

Kampania Komorowskiego w domu dziecka Jutro Bronisław Komorowski ma odwiedzić dom dziecka w Odporyszowie. W obecności fotoreporterów prezydent zje śniadanie z wychowankami ośrodka. Inicjatorem spotkania jest członek komitetu Komorowskiego. Bronisław Komorowski odwiedzi „Nowoczesny Dom Dziecka” stowarzyszenia „Siemacha” w Odporyszowie. - Nie angażuję się w kampanię żadnego z kandydatów na urząd Prezydenta RP – zapewnia kierujący stowarzyszeniem ks. Andrzej Augustyński ...

reklama

reklama

Najczęściej czytane

reklama

Najczęściej komentowane

reklama
reklama
facebook